مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

1) از خريدن كيف يا كوله بزرگ خودداري كنيد. كيف بايد متناسب با ابعاد بدن شما باشد.

2)وقتي كوله روي پشت خود مي‌اندازيد، نبايد عرض كوله از عرض شانه و قفسه سينه بزرگ‌تر باشد.

3)كوله‌اي خريداري كنيد كه در ناحيه كمر يا باسن بند قابل تنظيم داشته باشد. به اين ترتيب وزن كوله‌پشتي روي لگن و باسن توزيع مي‌شود نه روي شانه و ستون فقرات. استفاده از اين بند به‌خصوص هنگام دويدن يا دوچرخه‌سواري اهميتي دو چندان مي‌يابد.

4)بندهاي روي شانه بايد قابل تنظيم و پهن و داراي پد بوده و قسمتي از كوله كه روي كمر قرار مي‌گيرد بايد راحت و نرم باشد.

5)جنس كيف بايد محكم باشد و بهتر است يك اسكلت مقاوم داشته باشد تا حالت شل و افتاده پيدا نكند.

6) اگر مي‌خواهيد بدانيد وزن مناسب يك كيف يا كوله بايد چقدر باشد، خود را وزن كرده و حساب كنيد 10 تا 15 درصد وزن شما چقدر مي‌شود. كيف به‌ويژه كيف مدرسه نبايد از اين مقدار سنگين‌تر باشد چون در غير اين صورت باعث آسيب مي‌شود. متاسفانه والدين هنگام خريد اغلب ظاهر كيف يا كوله را در نظر مي‌گيرند و به سايز و وزن آن چندان توجهي ندارند. معمولا اگر وزن يك كيف بيشتر از 15 درصد وزن بدن باشد، ايستادن و راه رفتن دچار اشكال مي‌شود و فرد به مرور به بد ايستادن و راه رفتن عادت مي‌كند كه خود باعث ايجاد عوارض مضاعفي خواهد شد.
7) اگر يك يا چند علامت از علايم زير را در خود مشاهده كرديد حتما به وضعيت كيف و كوله توجه و با يك پزشك مشورت كنيد:

 

كرختي و مور مور شدن در بازو، درد هنگام انداختن كوله روي پشت، مشكل هنگام انداختن يا خارج كردن بندهاي كوله، تغيير وضعيت بدن هنگامي كه كوله روي پشت قرار گرفته است.

8) چند پيشنهاد براي استفاده مناسب از كوله يا كيف:

• به‌گونه‌اي كوله را پر كنيد كه اشياي سنگين نزديك كمر باشند. اگر اين اشيا دورتر قرار بگيرند فرد ناچار است براي حفظ تعادل، فشاربيشتري به ستون فقرات وارد كند.

• وزن كوله بايد كمتر از 10 تا 15 درصد وزن باشد. يك كودك 20 كيلويي نبايد كوله‌اي سنگين‌تر از 3 كيلوگرم را حمل كند. وزن ايده‌آل كوله براي چنين كودكي 2 تا 3 كيلوگرم است.

• كوله را طوري پر كنيد كه اشياي داخل آن هنگام حركت جابه‌جا نشوند. در غير اين‌صورت مركز ثقل بدن تغيير خواهد كرد.

• به هيچ‌وجه نبايد كوله را روي يك شانه حمل كرد.

• به كودك خود آموزش دهيد كه با دو دست كوله را از زمين بلند كند و هنگام بلند كردن آن به‌جاي خم كردن كمر، زانوها را كمي خم كند.

• هنگام انداختن بندها ابتدا يك بند و سپس بند ديگر را بيندازيد يا اينكه كوله را روي ميز بگذاريد و همزمان هر دو بند را بيندازيد.

• بندهاي شانه بايد تنظيم شوند تا كودك ناچار نباشد براي حفظ تعادل به جلو خم شود.

دكتر شهرام صادقي

نوشته شده در دوشنبه 1390/1/29ساعت 13:45 توسط aseman790| (1) نظر

يك مثل معروف فرانسوي مي‌گويد لباس يك خانم شيك‌پوش بدون كيفش بي‌معناست. بدون شك براي تمامي خانم‌ها كيف وسيله‌اي ضروري محسوب مي‌شود چراكه اغلب عادت دارند يكسري وسيله ضروري و البته گاهي اوقات غيرضروري! را همراه خود داشته باشند....

 

 ترجمه: مريم اميدي

 

 در انتخاب كيف به دو نكته بايد توجه كنيم؛ ابتدا كاربرد كيف يعني اينكه آن را براي چه مكاني مي‌خواهيم استفاده كنيم. مسلما كيف ميهماني يا كيف محل كارمان متفاوت است بعد از اينكه مشخص كرديم كه براي چه مكاني مي‌خواهيم از آن كيف استفاده كنيم حالا وارد گسترده تنوع از لحاظ رنگ، جنس، اندازه و فرم كيف‌ها مي‌شويم. در اين مطلب و در آستانه فصل نو شما را با جديدترين مدل‌هاي كيف آشنا مي‌كنيم.
 

انتخاب رنگ با خودتان مدل كيف كوچك، مناسب رفتن به ميهماني است. به دليل كوچكي و حجم كم آن مطمئنا نمي‌توانيد وسايل زيادي در آنجا بدهيد. حالت براق رنگ‌هاي اين كيف جلوه زيبايي همراه با لباس شبتان ايجاد مي‌كند. سعي كنيد رنگ لباس و كيف‌تان را با هم ست كنيد. اگر جرات ريسك كردن در مورد چيزهاي جديد را داريد، مي‌توانيد از بند بلند اين كيف استفاده كنيد و آن را از گردن‌تان رد كنيد و به صورت يك طرفه آويزان كنيد. خدا را چه ديديد شايد مد امسال را شما بسازيد.
 

رنگ سفيد اين كيف سفيد دستي مطمئنا توجه تمامي خانم‌هايي كه به پوشيدن لباس‌هاي اسپرت علاقه‌مندند، جلب مي‌كند. طراحي روي كيف، اندازه و بندهاي راحت آن دست شما را براي انتخاب بازگذاشته است. به فكر كثيف شدن زود به زود كيفتان هم باشيد. البته اگر اين موضوع را جزو معايب اين كيف بدانيم، مزيت‌اش هم اين است كه سفيد با هر لباسي هماهنگ است.

رنگ زرد: رنگ زرد هم يكي ديگر از انتخاب‌هاي امسال براي كيف است. قبول داريم اين رنگ براي ست كردن كمي سخت است. اما پيشنهاد ما به شما هماهنگ كردن آن با رنگ‌هاي قهوه‌اي و سبز است. طراحان به ياد اشعه‌هاي زيباي خورشيد و طلوع آن در يك صبح بهاري، اين كيف كوچك اما شيك را به شما پيشنهاد مي‌دهند.

حصيري: با ديدن اين كيف واقعا بهار را احساس مي‌كنيد. جنس اين كيف حصيري است و 2 گل روي آن حالت فانتزي خاصي به آن داده است. مسلما اين نوع كيف‌ها براي حمل و`سايل زياد يا رفتن به سر كار مناسب نيست اما شايد دوست داشته باشيد با آمدن بهار يك كيف بهاره هم داشته باشيد.

رنگ آبي: يكي از رنگ‌هاي سال، رنگ آبي است؛ البته چرم آبي. اين كيف ساده با رنگ مليح‌اش براي تيپ‌هاي اسپرت و كساني كه شلوار جين مي‌پوشند بسيار مناسب است. اين كيف براي رفتن به سر كار هم به خاطر اندازه آن و هم به خاطر غيررسمي بودنش گزينه مناسبي است. به هر حال اين كيف يكي از مدل‌هاي سال 2011 است؛ انتخاب با خودتان!

كيف قهوه‌اي: بزرگ اين كيف قهوه‌اي بزرگ با سايز XXL هم يكي از مدهاي بهار امسال است. هميشه كيف‌هاي بزرگ هواداران خود را دارد. اين كيف هم به دليل رنگ، حجم و مدل راحت آن كاربردهاي متفاوتي مي‌تواند داشته باشد.

باز هم به خاطر جنس چرم آن دوام و پايداري‌اش تضمين شده است. پس اگر مسافرت‌هاي يك روزه داريد يا هميشه هنگام رفتن به سر كار يا دانشگاه يكسري كتاب و جزوه همراه مي‌بريد اين كيف قهوه‌اي انتخاب مناسبي است. بعيد است كه تا سال بعد هم از مد بيفتد.

رنگ مشكي: كيف مشكي با 2 گل سفيد كه البته باز هم تداعي‌بخش فصل بهار است. طراحان استفاده از گل‌ روي كيف‌هاي بهاره را در طرح‌هايشان مدنظر قرار مي‌دهند. به نظر مي‌رسد اين كيف جادار با رنگ مشكي و البته هارموني آن با رنگ‌هاي سفيد گل‌ها، كيف پركاربردي باشد. براي خانم‌هايي با روحيه رمانتيك و البته وسايل زياد اين كيف بهاره پيشنهاد مي‌شود.

چرم مد امسال: شك نكنيد وقتي يك برند معروف هم كيف امسال خود را از چرم انتخاب كرده حتما مد سال براي جنس كيف چرم است.

كيف بسيار كلاسيك و البته جادار به عنوان مدل بهاره عرضه شده است و پيشنهادشان براي سفرهاي كوتاه اين مدل كيف قهوه‌اي است.

رنگ قرمز: رنگ قرمز هم يكي از رنگ‌هاي شادي‌بخش و مدل سال بهاره است. پاپيون‌هاي روي كيف جلوه خاصي به آن بخشيده است. اين كيف با جنس چرم بيشتر براي تمامي فصول قابل استفاده است اما رنگ قرمز بيشتر مناسب فصل آغاز طراوت يعني بهار است.

 

نوشته شده در دوشنبه 1390/1/29ساعت 13:43 توسط aseman790| (0) نظر

گوشواره! بله گوشواره هم براي خودش «مد» دارد و هم نكاتي براي رعايت «سلامت» كه به گفته دكتر محمدعلي نيلفروش‌زاده، متخصص پوست و مو اگر رعايت نشود مي‌تواند در عين اينكه بي‌خطرترين آلات آويزي است جزو پرخطرترين‌هاي آنها هم باشد....

 

 

 

 در ادامه مطلب از مدهاي روز گوشواره مي‌گوييم؛ از افسانه‌اي كه مي‌گويند گوشواره سر از آن برآورد و از همه مهم‌تر از نكات بهداشتي‌اش.

 

گوشواره حلقه‌اي بزرگ و لوستري و گوشواره‌هاي چندشاخه، از مدل‌هاي داغ اين روزها هستند. يعني اگر روي خط مد حركت مي‌كنيد بهتر است گوشواره‌هاي هر چه بزر‌گ‌تر، بلندتر كه تجملي‌تر هستند و درخشندگي بيشتري هم دارند را انتخاب كنيد. اگر به ويترين مغازه‌ها سر مي‌زنيد و گوشواره‌هاي حلقه‌‌اي با بلندي 5 تا10 سانتي‌متر كه سنگ‌هاي مصنوعي و گرانبها دارند چشم شما را مي‌گيرند بايد بدانيد امسال اين گروه از گوشواره‌ها مد نيستند و گوشواره‌هاي ساده بدون سنگ و... خصوصا حلقه‌اي مد شده‌اند. البته اين نكته را هم بدانيد كه گوشواره‌هاي حلقه‌اي بزرگ براي چهره‌هاي شاد و جوان مناسب هستند خصوصا براي آنها كه موي بلند دارند و مويشان را پشت‌سر جمع مي‌كنند. اين نوع گوشواره‌ها براي كساني كه موهاي خيلي كوتاه دارند هم مناسب است و بسيار زيبا جلوه مي‌كند. اما يك نكته را فراموش نكنيد: اگر چهره‌تان به اندازه كافي شاداب و جوان نيست، اين نوع گوشواره‌ را استفاده نكنيد چون عيب صورت را بيشتر نشان مي‌دهند.

 
 

گوشواره ارزان نخريد!

همه ما عاشق خريد ارزان هستيم ولي وقتي مي‌خواهيد گوشواره بخريد، بهتر است پول بيشتري براي آن در نظر بگيريد. طبق تحقيقات آكادمي امراض پوستي آمريكا، محققان انواع مختلفي از گوشواره‌هاي ارزان‌قيمت را امتحان كردند و دريافتند بيش از يك‌سوم آنها داراي نيكل هستند؛ فلزي كه يك عامل تحريك كننده و آلرژي‌زاست. براي اين تحقيق، پروفسور ‌هاوارد آي‌ مايباچ، متخصص امراض پوستي در دانشگاه كاليفرنيا و سن‌فرانسيسكو و همكارش جيكوب پونتوپيدان‌تيسن، تعدادي گوشواره ارزان‌قيمت را از مكان‌هاي مختلف خريداري كردند و مورد آزمايش قرار دادند تا معلوم شود كه چه مقدار نيكل در آنها وجود دارد. از ميان آن گوشواره‌ها 7/30 درصدشان داراي نيكل بودند. وجود اين فلز، باعث به وجود آمدن آلرژي‌هاي پوستي مي‌شود كه اثراتي مانند ورم كردن، قرمز شدن و خارش در پوست ايجاد مي‌كند. تحقيقات نشان داده كه وجود اين فلز در گوشواره‌ها خطر ابتلا به اگزما در دست‌ها را نيز بالا مي‌برد، البته براي كساني كه به نيكل حساسيت دارند اين وضعيت با خشكي و قرمزي روي پوست شروع مي‌شود و ممكن است با پيشرفت اين نوع حساسيت پوست دردناك، ترك‌ترك و خشك شود. اگر متوجه چنين علايمي شديد، مي‌توانيد با زدن پماد يا كرم هيدروكورتيزن يك درصد روي محل آن را درمان و حتما گوشواره‌هايتان را بلافاصله از گوشتان خارج كنيد. اگر بعد از 3 تا 5 روز همچنان اين علايم بدتر شدند – با وجود اينكه گوشواره‌هايتان استفاده نمي‌كنيد- به يك پزشك متخصص پوست مراجعه كنيد.

 
 

راه فرار از نيكل چيست؟

گرچه نشانه‌اي خاص براي تشخيص اين نوع زيورآلات وجود ندارد ولي مي‌توانيد دنبال زيورآلاتي بگرديد كه روي آنها برچسب – بدون نيكل- يا – ضدحساسيت- خورده باشد. يا اينكه زيورآلاتي از جنس استيل ضدزنگ يا طلاسفيد يا طلاي زرد بخريد.

 

گوشواره از كجا آمد؟

خانم‌ها هميشه از گوشواره به عنوان زيورآلات استفاده مي‌كنند. ولي آيا از علت استفاده از گوشواره و از چگونگي به وجود آمدن آن با خبر هستيد؟ آيا مي‌دانيد گوشواره تا چه حد با سلامتي در ارتباط است؟ جالب است بدانيد يك افسانه براي گوشواره وجود دارد كه مي‌گويد: «در زمان بسيار دور، يك خانم از بيماري چشمي رنج مي‌برد و درنهايت بينايي‌اش را از دست داد. اين خانم بعد از مدتي با پزشكي ملاقات كرد كه ادعا كرد مي‌تواند بيماري او را درمان كند و بينايي‌اش را برگرداند. دكتر با يك سوزن تيز و نازك نقره‌اي، نرمه گوش آن خانم را سوراخ كرد. سپس جادوي دكتر عمل كرد. آن خانم دوباره توانست ببيند! و همين موضوع باعث ‌شد تا آن خانم براي اينكه هيچ‌وقت لطف دكتر را فراموش نكند يك نقره‌ساز پيدا كند و به او بگويد چيزي براي گوشش بسازد.اين سپاسگزاري تبديل به يك پوشش هميشگي شد. درباره حقيقت اين موضوع هم بايد گفت در طب سوزني و در وسط نرمه گوش نقطه‌اي وجود دارد كه تحريك كافي آن به بهترشدن بينايي كمك مي‌كند. با اين حال تصور اينكه گوشواره مزيت درماني دارد هنوز هم سخت و غيرقابل باور و البته تاييد است.

 

نوشته شده در دوشنبه 1390/1/29ساعت 13:38 توسط aseman790| (0) نظر

شلوار، تي‌شرت، بادگير، كلاه آفتابي، عينك آفتابي، گوش‌گير (يا پيشاني‌بند براي هواي بادي و ارتفاع)، جوراب ضخيم و دستمال گردن (يا كلاهي كه بند داشته باشد و بشود آن را طوري تنظيم كنيد كه روي گردن را بپوشاند). براي شلوار، پيشنهاد مي‌كنيم يك شلوار ورزشي آزاد و خنك بپوشيد....

 

 

اكثر شلوار ورزشي‌هاي خوب، آستري دارند كه به خنك شدن و گرفتن عرق بدن هم خيلي كمك مي‌كند.

 

جنس لباس: لباس‌هاي مناسب براي كوهنوردي از جنس‌هاي مختلف طبيعي و مصنوعي تهيه مي‌شوند.

پنبه الياف طبيعي: لباس‌هاي نخي يا پنبه‌اي در مجاورت آب مانند هواي باراني يا عرق كردن و خيس شدن بدن مشكل‌آفرين مي‌شوند چون دير خشك مي‌شوند و قادر به حفظ گرماي بدن شما نيستند.

2

 

پشم: نسبت به پنبه رطوبت كمتري جذب مي‌كند. بنابراين آب كمتري در خود نگه مي‌دارد و براي خشك شدن هم به زمان كمتري نياز دارد. اشكال اساسي پشم در وزن سنگين و حجم زياد آن است. هرچه مرحله توليد پشم كوتاه‌تر باشد (به پشم خام نزديك‌تر باشد) عايق بهتري در مقابل آب خواهد بود. پشم تحريك‌كننده خارش در پوست است اما بعضي از انواع آن مانند مرينوس در تماس با پوست نرم و راحت هستند.

 

 

 

الياف مصنوعي: الياف مصنوعي تقريبا جايگزين الياف طبيعي در كوهنوردي شده‌اند. اين الياف تمايل به جذب آب كمتري دارند. البته بايد ذكر كرد كه الياف مصنوعي هم مقداري آب و رطوبت جذب مي‌كنند ولي برخلاف الياف طبيعي، اين رطوبت بين الياف جاي مي‌گيرد نه درون الياف و به همين دليل وقتي خيس مي‌شوند مي‌توان آنها را چلاند و بقيه آب باقيمانده در آنها به سرعت تبخير مي‌شود.

ساختار اين‌گونه الياف به گونه‌اي است كه مي‌توانند عرق بدن را به شكل فتيله‌اي از خود عبور دهند براي همين براي لايه مجاور پوست مناسب هستند. اين الياف آب را به خود جذب نمي‌كنند.

 

 پلي‌استر و پلي‌پروپيلن:

پلي‌استر و پلي‌پروپيلن اگر در لايه مجاور پوست استفاده شوند، به صورت عايق هم به حفظ گرماي بدن كمك مي‌كنند و به عنوان لايه اول (در تماس با پوست) استفاده مي‌شوند.

3

 

معمولا اين لباس‌ها از جنس نايلوني هستند كه با يك لايه غيرتنفسي پوشش داده شده‌اند و در نتيجه يك لباس سبك و ارزان و در مقابل نفوذ آب مقاوم هستند.

 

 پارچه‌هاي تنفسي: اين پارچه‌ها داراي سوراخ‌هاي بسيار ريزي هستند كه قطر آنها از قطر مولكول آب كوچك‌تر و از قطر مولكول بخار آب بزرگ‌ترند بنابراين آب به آنها نفوذ نمي‌كند ولي بخار حاصل از عرق كردن بدن مي‌تواند از آن خارج و به بيرون هدايت شود. اين پارچه‌ها در كارخانه‌هاي مختلفي توليد مي‌شوند كه معروف‌ترين آنها با نام تجارتي گورتكس و ديگري با نام ايونت در بازار وجود دارند.

لايه پوششي ضدآب- غير تنفسي:

اشكال اصلي اين‌گونه لباس‌ها، غيرتنفسي بودن آن است. در حالي كه مانع ورود آب از بيرون به داخل مي‌شود، به عرق و بخار متصاعد شده از بدن هم اجازه خروج نمي‌دهد و در نتيجه طي يك فعاليت نيمه سنگين، بدنتان خيس خواهد شد و احساس گرماي شديد خواهيد كرد (چون آب تبخير نمي‌شود تا دما را با خود از بدن خارج كند) و به محض در آوردن لباس به دليل خيس بودن بدن، سرماي شديدي احساس خواهيد كرد و ممكن است دچار سرماخوردگي يا سرمازدگي شويد. اگر از اين نوع لباس‌ها استفاده مي‌كنيد حتما لباس اضافي هم همراه داشته باشيد تا بتوانيد لباس‌هاي خيس خود را عوض كنيد و خشك بمانيد. اين‌گونه لباس‌ها بيشتر در فرود كه بدن تعرق كمتري انجام مي‌دهد استفاده مي‌شوند.

فليس: اين پارچه كه شايد بتوان آن را پشم مصنوعي ناميد، عايق خوب گرماست و بسيار سبك است، سريع خشك مي‌شود و انواع لباس‌هاي كوهنوردي از آن دوخته مي‌شود و در بازار به فروش مي‌رود مانند كت، شلوار، دستكش و كلاه.

 

 

اين محصول نخستين‌بار به وسيله يك توليدكننده به نام پولارتك (Polar Tec) توليد شد و به همين دليل بين كوهنوردان به لباس پولار معروف است.

 

 

4

 

2

 

1

 

1

 

نوشته شده در دوشنبه 1390/1/29ساعت 13:37 توسط aseman790| (0) نظر

بهار تقريبا چند روز ديگر از راه مي‌رسد و حال و هواي تازه‌اي به زندگي‌مان مي‌بخشد؛ احساس تغيير مي‌كنيم و البته اين تغيير شامل لباس‌هاي‌مان هم مي‌شود. كمدمان را از لباس‌هاي گرم و زمستانه خالي مي‌كنيم و به فكر لباس‌هاي بهاره هستيم....

 

 ترجمه:مريم اميدي

 

 يكي از اولين و پركاربردترين پوشاك براي خانم‌ها، بلوزهاي بهاره است. طراحان لباس بهترين و راحت‌ترين جنس براي بلوزهاي زنانه در فصل بهار را نخ يا كتان مي‌دانند. اگر قصد داريد چند بلوز زنانه ومردانه اسپرت يا كمي رسمي به لباس‌هاي بهاره‌تان اضافه كنيد قبل از آن، اين مطلب را بخوانيد كه گلچيني از آخرين طرح‌هاي به روز و بهاره امسال است. شايد بين اين مدل‌ها، طرح و جنس دلخواهتان را پيدا كرديد و خريد برايتان آسان‌تر شد.

1 بلوزي راحت و رسمي

گل‌هاي ريز قرمزرنگ در اولين نگاه، تداعي‌كننده فصل بهار است. آستين‌هاي كوتاه برگردان و دكمه‌هاي ريز كه تا قسمت يقه هم بسته مي‌شود به اين بلوز كمي حالت رسمي هم داده است به طوري كه به راحتي مي‌توانيد آن را با يك دامن جين يا هر جنس ديگري ست كنيد. پيشنهاد ما، استفاده از يك كمربند تقريبا باريك با رنگ زمينه بلوزتان است.

2.بلوزي با احساس راحتي

اين بلوز بهاره در دو رنگ سفيد و مشكي طراحي شده است. كمي حالت گشاد دارد اما به شما احساس راحتي مي‌دهد چرا كه جنس آن نخ خالص است و مناسب اين فصل. تركيب آن با شلوارهاي جين راسته يا پارچه‌اي حالت بسيار جذابي ايجاد مي‌كند.

3.بلوزي براي شيك بودن

نوبت به انتخاب بهاره براي خانم‌هايي است كه دوست دارند بلوزي بپوشند كه كمتر حالت اسپرت داشته باشد. اين بلوز با جنس ساتن اين قابليت را دارد كه با شلوار و دامن ست شود و همچنين كمي شما را از حالت اسپرت در بياورد. پيشنهاد ما پوشيدن اين بلوز كمي رسمي با دامن كوتاه و تنگ است كه بسيار شما را شيك مي‌كند اما اگر دنبال آزادي بيشتري در لباس‌تان هستيد، مي‌توانيد اين بلوز را با شلوار هم بپوشيد.

4.بلوزي كه شلوار مي?خواهد

اين بلوز ژرسه هم جزو انتخاب كساني است كه به حالت رسمي‌تر علاقه دارند و البته مشكلي با چين‌هاي پر و زياد ندارند. تركيب اين بلوز شيك با يك شلوار پارچه‌اي مشكي و يك كمربند باريك به همان رنگ در اينكه شما شيك شده‌ايد، شكي باقي نمي‌گذارد. مي‌توانيد در ميهماني‌هايي كه در فصل ديد و بازديد به وفور وجود دارد از اين بلوز استفاده كنيد.

  

5 بلوزي براي اضافه وزن

داشتن پيله‌هاي ريز جلوي بلوزهاي زنانه در بهار امسال يكي ديگر از مدها را شامل مي‌شود كه مورد مناسبي براي افرادي است كه كمي چاق هستند چون خود به خود اين بلوز كمي‌ حالت گشاد دارد اما در قسمت آستين از مچ تا يك وجب به بالاتر تنگ و بعد دوباره گشاد مي‌شود. اين بلوز قابليت هماهنگ شدن هم با شلوار و هم دامن را دارد.

6.چهارخانه?اي‌مردانه

بهار امسال يكي از جديدترين طرح‌هاي مردانه، مدل‌هاي چهارخانه است كه البته در طرح‌ها و رنگ‌هاي متفاوت مي‌توانيد آن را ببينيد، چهارخانه‌هاي ريز و درشت. اين بلوزهاي مردانه يك كاربرد ديگر هم دارند، مي‌توانيد مانند عكس از زير يك تي‌شرت بپوشيد و روي آن يكي از اين بلوزهاي مردانه را امتحان كنيد. در ضمن طرح چهارخانه يكي از طرح‌هاي طراحان آمريكايي است.

  

7.بلوزي با رنگ آرامش

رنگ آبي، خاكستري ملايم همراه با طرح‌هاي راه‌راه نامحسوس، همچنين مدل يقه گشاد و آزاد و آستين‌هاي كمي شل و رها و در نهايت كمري كه اين بلوز دارد براي هر خانمي در فصل بهار انتخاب مناسبي است، اما توصيه مي‌كنيم اگر كمي هم چاق هستيد از پوشيدن بلوزهايي كه كمر دارند پرهيز كنيد.

8.مردان اسپرت پوش

دومين طرح مردانه از جنس كتان است كه بين آقايان به خاطر خنكي و سبكي طرفداران زيادي دارد كه البته به خاطر جنس لطيف آن مي‌توانيد هم در نوع آستين بلند و هم از نوع ‌آستين كوتاه آن استفاده كنيد. بلوزهاي كتان يكي از بهترين گزينه‌ها براي ست كردن با شلوار جين هستند، يك تيپ كاملا اسپرت.
 

9 بلوزي با دو كاربرد

مدل بعدي كمي حالت مردانه دارد و بيشترين كاربرد آن همراه با شلوارهاي پارچه‌اي است. اين نوع بلوز را مي‌توانيد هم روي شلوارـ مانند عكس ـ و هم داخل شلوار استفاده كنيد. ويژگي‌ ديگر اين لباس‌ها داشتن جيب و دكمه‌هاي زياد و ريز است.

منبع:suisses.fr

 

 

نوشته شده در دوشنبه 1390/1/29ساعت 13:33 توسط aseman790| (0) نظر

راهنماي پوشيدن لباس بر اساس رنگ پوست و موي شما !

          با رنگ موي و پوست هاي مختلف چه رنگي را بپوشيم و چه رنگي را نپوشيم ؟ و توضيحاتي راجع به آرايش كردن در افراد مختلف با رنگ مو و پوست هاي متفاوت ؟با اين مقاله همراه باشيد...

 

 

اگر رنگ پوستتان روشن و يا سفيد است و اگر رنگ چشمانتان آبي ،سبز و يا فندقي است و اگر رنگ موهايتان قهوه اي ، قرمز( شرابي ) و يا فندقي است بايد رنگ هاي زير را انتخاب كنيد : آبي ، سبز ( بخصوص اگر رنگ مو هايتان حنايي و يا قرمز باشد ) ، قرمز و رنگ هاي كه مايل به بنفش باشند . قرمز سير و تيره ، خاكستري ،مشكي اما در انتخاب اين رنگ دقت داشته باشيد.

 

اگر صورت و چهره ي شما لاغر است وبا توجه به رنگ پوست و مويي كه در بالا گفته شد بايد از اين رنگ ها اجتناب كنيد : زرد ، رنگ هاي كه نارنجي باشد و يا مايل به اين رنگ هستند ، تركيبات رنگ بژ ، سفيد ، شامپاني . و از لحاظ آرايش : رنگ نقره اي آبي را انتخاب كنيد . و اگر به مهماني مي خواهيد برويد و قصد دايد جواهرات خود را نيز استفاده كنيد ، بهتر است از رنگ هاي طلايي و نقره اي را استفاده كنيد.

 

اگر پوستتان روشن است ولي موهايتان داراي رنگي تيره است ، و اگر رنگ چشمانتان مشكي و يا قهوه اي است و رنگي تيره دارد مانند رنگ موهايتان ، بهتر است از رنگ هاي زير استفاده كنيد : رنگ هاي آبي ، قرمز تند ، رنگ سبز و تركيبات آن و مشكي و از رنگ هاي گفته شده در زير اجتناب كنيد : از رنگ هاي ملايم ، قهوه اي ،و سفيد. و براي آرايش كردن خود : رنگ هاي گرم را انتخاب كنيد و از رنگ هاي مانند قهوه اي ، طلايي و نارنجي استفاده كنيد .

 

اگر پوست صورتتان داراي رنگي تيره ، گرفته و خفه است و رنگ چشمانتان آبي و يا سبز روشن است ، و رنگ موهايتان روشن ، بلوند و يا مش روشن است، مي توانيد طبق دستورات رنگي كه در زير داده شده است عمل نمائيد :از اين رنگ ها استتفاده كنيد: رنگ هاي و تركيبات بژ و بخصوص شامپايني ، سبز ، تركيبات قهوه اي ، نارنجي و قرمز. و چه رنگ هاي را نبايد بپوشيد؟ از رنگ هاي مشكي البته بجز لباس هاي كه فقط چند لكه و يا رنگ مشكي به كار برده شده در آنها بسيار كم است موردي ندارد ، رنگ هاي شرابي، آبي لجني و سفيد . و براي آرايش كردن بهتر است از رنگ هاي قهو ه اي كه تن ها ي از طلايي را دارند و هم چنين از رنگ هاي بژ استفاده كنيد .

 

اگر رنگ پوستتان تيره است و رنگ چشم هايتان قهوه اي تيره و يا مشكي است و رنگ موهايتان نيز تيره ، خرمايي و مشكي است ، توصيه ي ما به شما رنگ هاي زير است : آبي بخصوص آبي نفتي ،سبز ، تركيبات قرمز ،مشكي البته در مورد پوشيدن رنگ مشكي بايد دقت كنيد در صورتي كه چهره اي لاغر داشته باشيد ، تركيبات خاكستري ، و نارنجي و بايد از رنگ هاي و تركيبات زرد ، بژ ، دوري كنيد. و براي آرايش كردن بهتر است از رنگ هاي روشن ولي مات استفاده شود مانند طلايي ، سفيد و آبي.

 

تهيه و ترجمه:گروه سبك زندگي سيمرغ

 

 

راهنماي پوشيدن لباس بر اساس رنگ پوست و موي شما !(2)

         

 

تعداد بازديد: 1661    

 

 

يك سري رنگ ها هستند كه اگر هر شخصي آنها را بشناسد و باعث مي شود كه او با پوشيدن آن رنگ خاص جذاب تر شود . پس براي اينكه جذابيت و گيرايي خود را افزايش دهيد ، با ما در اين مقاله همراه شويد :

 

آيا مي دانيد بنا به رنگ پوست صورتتان و رنگ موهايتان بايد چه رنگي بپوشيد ؟ زيرا هر رنگي به هر پوست و هر صورتي نمي آيد ، اما بر عكس يك سري رنگ ها هستند كه اگر هر شخصي آنها را بشناسد و باعث مي شود كه او با پوشيدن آن رنگ خاص جذاب تر شود . پس براي اينكه جذابيت و گيرايي خود را افزايش دهيد ، با ما در اين مقاله همراه شويد : افرادي كه پوست سفيد يا تيره دارند و هم چنين بنا به مات و يا روشن بودن ، بايد رنگ هاي مختلفي را انتخاب كنند .

 

- خانم هاي كه پوست و مويي روشن دارند : اگر رنگ پوست صورتتان روشن است و داراي چشماني آبي ،يا سبز هستيد ، و موهاي روشن هستيد بايد به ترتيب رنگ هاي كه در زير گفته شده است عمل كنيد , رنگ هاي را كه مي توانيد انتخاب كنيد : آبي ، سبز ، قرمز ، بنفش ، قرمز كبود يا قرمز تيره ، خاكستري ، و مشكي . رنگ هاي كه بايد آنها را نپوشيد و از آن ها دوري كنيد زيرا از جذابيت شما مي كاهند : رنگ زرد چه زرد پر رنگ و يا كم رنگ ، مشتقات و تركيبات نارنجي ، تركيبات بژ ، سفيد هاي براق .

و اما براي آرايشتان بايد چه رنگي را انتخاب كنيد ؟: رنگ هاي روشن مانند آرايش آبي و يا نقره اي و البته اگر مي خواهيد از جواهرات زرد خود استفاده كنيد بهتر است كه رنگ طلايي را براي آرايش خود انتخاب كنيد .

 

– خانم هاي كه داراي پوستي روشن هستند اما موهايشان داراي رنگي تيره است : اگر شما داراي پوستي روشن هستيد و رنگ چشمانتان قهو ه اي يا مشكي است و رنگ موهايتان نيز مشكي و يا تيره است ، در اين گروه قرار مي گيريد . رنگ هاي را كه مي توانيد انتخاب كنيد : رنگ آبي و تمام تركيبات آن مانند : آبي لجني ، آبي آسماني و ... ، قرمز روشن و يا كم رنگ ، سبز تيره ، و مشكي . حال به رنگ هاي مي پردازيم كه شما بهتر است آنها را نپوشيد ، زيرا از زيبايي شما كم مي كند ، رنگ قهوه اي تيره و يا سفيد خيلي براق .

و براي آرايشتان بايد از رنگ هاي گرم استفاده كنيد مانند قهوه اي ، و .... .

 

- اكنون به پوست هاي مي پردازيم كه تيره هستند اما رنگ موهايشان روشن است :اگر شما پوستي تيره و يا مات داريد ، و رنگ چشمانتان آبي و يا سبز مي باشد ، و هم چنين رنگ موهايتان روشن است مانند : بلوند و يا ... ياشد در اين صورت رنگ هايي را كه براي شما توصيه مي كنيم به ترتيب زير مي باشد : رنگ سبز ، تركيبات رنگ قهوه اي ، نارنجي ، و يا قرمز هستند . و همين طور رنگ هاي كه به شما توصيه مي كنيم كه آنها را نپوشيد به ترتيب زير هستند : رنگ مشكي بجز لباس هاي كه تنها وفقط چند لكه ي مشكي دارند و يا يك عكس كوچك به رنگ مشكي دارند و در غير اين صورت و اكر تمام لباس به رنگ مشكي باشد ، از جذابيت شما كم مي كند ، آبي هاي تيره و رنگ سفيد روشن .

و اين خانم ها براي آرايش كردن پوستشان بهتر است از رنگ هاي طلايي و يا قهوه اي استفاده كنند و اگر تمايل داريد كه از جواهرات زرد خود نيز استفاده كنيد ، متذكر مي شويم كه از رنگ هاي زرد و آرايش مايل به زرد نيز مي توانيد استفاده كنيد .

 

– خانم هاي كه داراي پوستي تيره و مات و يا هم چنين داراي موهاي و چشماني تيره هستند : شما داراي پوستي تيره هستيد و رنگ چشمانتان قهو ه اي و يا مشكي باشد ، و رنگ موهايتان نيز به همين ترتيب باشد ، مي توانيد از رنگ هاي گفته شده در زير استفاده نماييد تا جذابيت شما افزايش يابد : رنگ نارنجي ، قهوه اي ، قرمز ، و رنگ مشكي را مي توانيد بپوشيد و هم چنين بايد از اين رنگ ها ي بژ و تركيبات زرد ، اجتناب كنيد ، زيرا يا  زيبايي شما را كاهش مي دهند و  يا جذابيتتان .

 

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 22:35 توسط aseman790| (0) نظر

راحتي يا مد كفش هاي ناراحت زنانه

 

 

            از سدهها پيش كه نياكان ما براي اولين بار خود را با بافه علفها و پوست حيوانات پوشاندند تا هنگام راه رفتن روي زمين ناهموار آنها را محافظت كنند، تا به امروز كه كاركرد با مد در تضاد افتاده است، كفشها براي راه رفتن، دويدن، پيادهروي و حتا رقص ساخته شدهاند. از دمپاييهاي ساخته شده از پوست كروكوديل و چكمههاي كابويي گرفته تا آخرين مد كفشها كه امروزه در خيابانهاي شهرها ديده مي شوند، همه بيشتر براي آن هستند تا موقعيت صاحبشان را فاش سازند نه آن كه راحت باشند.

            در ميان كفشهاي زنانه، مد حقيقتاً بر كاركرد پيروز شده است. با نزديكي ماههاي تابستان، صندلهاي رنگين، كفشهاي لاي انگشتي، نوك تيز، پاشنه بلند و تخت صاف پيادهروها را اشغال ميكنند. يكي از مدترين كفشهاي اين فصل كفش موسوم به "تريبوت" – با يك پاشنه متزلزل ۵/۵ اينچي – است.

            اين كفشهاي اغلب دردآور كه براي تناسب با بقيه لباس انتخاب مي شوند و بيشتر روي قوزك پا، زانو و پشت فشار وارد ميآورند و نه كف پا، از جمله عواملي هستند كه در هزينه سالانه ۵/۳ ميليون دلاري جراحي پا، يعني معادل ۱۵ ميليون ساعت كار در ايالات متحده نقش دارند.

            كارشناسان در مورد آن چه كه پزشكان "كفشهاي دردآور" مينامند، هشدار ميدهند؛ اين"كفشهاي پنجه باريك، كفشهاي پاشنه باريك و كفشهاي پاشنه بلند" طبق گفتهي سايت "جامعه ارتوپدي پا و قوزك آمريكا" از جمله كفشهاي دردآور محسوب ميشوند، زيرا "موجب جمع شدن پنجه پا و افزايش فشار ميگردند، كه ميتواند به "انحناي پنجه پا" يا "بيرون زدگي استخوان" منجر شوند.

            امروزه، عليرغم افزايش شواهد مربوط به صدمات ناشي از كفش نامناسب، زنان پنجه پاي خود را ميچلانند تا پاهايشان را در اين كفشهاي نوك تيز بسيار رايج جاي دهند و قوانين "جراحي ارتوپدي آكادمي آمريكا" - نبايد بيش از سه ساعت در روز كفشهاي پاشنه سه اينچي را پوشيد – را زير پا مي گذارند. به گفته كلينيك مايو، پوشيدن كفشهاي پاشنه بلند باعث ميشود تا پا به جلو بلغزد و "وزن بدن بر پنجه پا وارد آيد كه موجب فشار غير طبيعي بر جلوي پا شده و بدن را از محور طبيعي خود خارج ميكند". به گفته همين منبع، پاشنههاي بلند موجب فرسودگي يا صدمه ماهيچههاي ساق پا، آرتروز زانو و درد كمر مي شود.

            متخصصان پا اغلب به بيماران توصيه ميكنند: «كفشهاي راحت، بايد پنجهاي گرد داشته باشند، نرم باشند و قوس پا را پر كنند.»

            اما وقتي كه نوبت به انتخاب كفش مناسب ميرسد، اغلب زنان از امكان انتخاب كمتري نسبت به مردان برخوردارند. در نتيجه، زنان بيشتر در خطر بيماريهاي ناشي از كفش قرار دارند كه علت ۹۰ درصد از جراحيهاي رايج مربوط به انحراف پا مي باشند.

            اين خطر شامل بيرون زدگي استخوان، شكستگي، درد در محل اتصال پنجه به پا، ضخامت بافت عصب، بيرون زدگي استخوان در پشت پا، پينه پشت پا، انحراف پنجه پا، بيماريهاي مربوط به ناخن پا، كوتاهي يا سفتي تاندونهاي پشت پا مي باشد.

سايت سيمرغ

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 22:34 توسط aseman790| (0) نظر

در هر سني چه لباسي بپوشيم

كد مقاله: 2227                            

6 بهمن 1387                             

بسياري از خانم ها هميشه با چگونه پوشيدن لباس مشكل دارند، اما مهمتر از همه اين است كه لباسي بپوشيم كه مناسب سن ما باشد. در اينجا به شما چند پيشنهاد ساده ارائه مي كنيم تا بتوانيد در هر سني كه قرار داريد، بهتر لباس مناسب خود را انتخاب كنيد. اشتباه نكنيد پيشنهادهاي ما فقط مختص جوانان نيست، ببينيد:                                 

                                   

                                   

دهه 20 سالگي:                            

                                   

وقتي شما دهه 20 سالگي خود را مي گذرانيد، در اوج شادابي و سرزندگي هستيد، پس لباس هاي شادبپوشيد و آخرين مدهاي روز را دنبال كنيد. اين كاملا طبيعي است. از مدل هايي كه مي توانيد در اين سن بپوشيد، مي توانم به يك شلوار پليسه دار گشاد و شل با يك بلوز آستين دار نخي نرم و كفش هاي پاشنه بلند؛ يا يك دامن كلوش با يك كت كوتاه و چكمه هاي چرم ، اشاره كنم. پوشيدن يك پيراهن حرير يا ابريشمي نازك كه خط بالاتنه آن زير سينه باشد( البته اين مدل براي دختر خانم هايي كه سينه هاي كوچك و شكم بزرگتري دارند مناسب است) با يك كت چرم يا كت كتاني، كاملا مناسب سن شما خواهد بود.                         

رنگ و طرح را فراموش نكنيد. شما در اين سن مي توانيد انواع رنگ هاي شاد و تند و طرح هاي برجسته و مهيج را بپوشيد، بدون اينكه كسي به شما خرده بگيرد.                          

                                   

                                   

دهه 30 سالگي:                            

حالا شما مي توانيد از ميان مدل هاي سال، آنچه را كه دوست داريد انتخاب كنيد و شايد مانند دوره قبل به پيروي كامل از مد اهميت كمتري بدهيد. اگر لباسي به تن شما مي آيد، آن را بپوشيد. شلوار جين كه كاملا اندازه شما است، در هر موقعيتي براي شما مناسب است؛ شلوارهاي چاكدار كوتاه كه با چكمه هاي تا زانو يا كفش هاي پاشنه بلند پوشيده بشود، نسبت به شلوارهاي تمام قد، شما را جوانتر نشان مي دهد. اگر دوست داريد ظاهري رسمي تر داشته باشيد، يك دامن لاله اي شكل جديد يا يك پيراهن دوتكه كه قسمت بالاتنه و پايين آن به هم متصل است، با كفش هاي پاشنه نوك تيز بپوشيد. كيف يا كفشي كه طرح و رنگ شادي دارد، مي تواند حس جوان بودن بيشتري به شما ببخشد.                             

                                   

                                   

دهه 40:                         

خيلي از خانم ها از اين سنين شروع به اضافه وزن مي كنند، بنابراين بايد لباس هايي بپوشند كه اندام آنها را مناسبتر نشان مي دهد. يك دامن پارچه ابريشمي گل برجسته يا فاستوني راه راه تا روي زانو، شما را زيبا و جذاب نشان مي دهد. بهتر است ظاهر كلي خود را ساده و يكدست نشان بدهيد، اما مي توانيد براي افزودن كمي تزئين و آراستگي بيشتر، از يك كت تزئين شده، يك كت خز مصنوعي يا جواهرات برجسته استفاده كنيد.                              

                                   

                                   

دهه 50:                         

خيلي از خانم ها تصور مي كنند كه با پا گذاشتن به سن 50 سالگي پير شده اند و ديگر نيازي نيست كه به مد و ظاهر خود توجه كنند. اما ما به شما مي گوييم كه كاملا عكس اين مورد درست است؛ شما حالا به مراقبت بيشتري از ظاهر خود نياز داريد تا جوانتر و سرزنده تر به نظر برسيد و ديگران از بودن با شما لذت ببرند. آراستگي صفتي است كه هميشه پسنديده است.                              

در اين سنين بهترين روش خوب ظاهر شدن، اين است كه به سنتان توجه نكنيد و از زندگي لذت ببريد. مي توانيد يك كت تنگ و متناسب يا يك بلوز كه در ناحيه كمر گره مي خورد، بپوشيد. مي توانيد با افزودن يك سنجاق سينه زيبا و برجسته، يك گردنبند مرواريد يا گوشواره الماس ظريف و كوچك، توجه را به چهره خود معطوف كنيد. پارچه هاي براق و لوكس مانند ابريشم، ساتن و تافته، كاملا برازنده سن شما و بسيار عالي است. اما يادتان باشد كه خود را پشت رنگ مشكي مخفي نكنيد، به جاي آن از رنگهاي گرم و روشن استفاده كنيد.                         

                                   

                                   

دهه 60:                         

كار ما هنوز تمام نشده است، شما بازهم بايد به آراستگي خود توجه كنيد. ايجاد تعادل كاري است كه بايد در اين سنين بيشتر به آن دقت كنيد. اگر بالاتنه اي كه انتخاب مي كنيد حجيم و بزرگ است، آن را با يك شلوار باريك و تنگتر بپوشيد. چون معمولا خانم ها در اين سنين ران هاي بزرگي دارند، از شلوارهاي پليسه دار خودداري كنيد، زيرا ران هاي برجسته شما را بزرگتر نشان مي دهد. اگر دامن كلوشي انتخاب كنيد، ران هاي بزرگ شما را مي پوشاند و آنها را مناسبتر نشان مي دهد و در عين حال راحت هستيد. شلوارهاي پاچه گشاد هم انتخاب بسيار خوبي است تا نيمه بالايي بدن شما را بهتر نشان بدهد و تعادل بهتري بين اندام شما ايجاد كند.جواهرات ساده اما با ارزش و گران قيمت، بهترين تزئين براي شما خواهد بود.                           

                                   

                                   

دهه 70:                         

در اين سن شما مي خواهيد كه باهوش و سرحال به نظر برسيد و ديگران به نظر و هوش شما اعتماد كنند. بنابراين قفسه لباس شما بايد كلاسيك و همراه تزئينات كافي باشد، تا بتوانبد سبك خاص خود را انتخاب كنيد و همانطور كه دوست داريد لباس بپوشيد. يك كت بلند يا شنل، كت مناسب اندام شما، كت دامن يا كت شلوار ست، مي تواند انتخاب هاي خوبي باشد. اين لباس ها هيچ گاه از مد نمي رود و هميشه شيك هستند. يك روسري كه دور گردن خود گره زده ايد يا شال زيبايي كه بر روي شانه هاي خود انداخته ايد، به شما سادگي، ولي زيبايي و ظرافتي خاص مي بخشد.                          

ترجمه و تاليف در واحد ترجمه سايت دوخت                            

---------------------------------------                         

           

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 22:34 توسط aseman790| (0) نظر

در سرما چه بپوشيم و چه بخوريم؟

با آمدن زمستان بايد مجهز شويد. اينكه در اين روزها چي مي­پوشيد و چي مي­خوريد و مهم­تر از همه چه وقت، چه كارهايي را انجام مي­دهيد، رابطه مستقيمي با قطر قنديل دورمچ­پاتيان دارد.

 

مراقبت از پوشش، خوراك و كارهايي از قبيل، آن­قدرها هم كه فكر مي­كنيد، سوسول بازي نيست. كافي است نيم­نگاهي به خاطرات دوران كودكي­تان بيندازيد تا به ياد بياوريد روزهايي را كه مامان چمدان لباس­هاي پشمي را خالي مي­كرد و لباس­هاي تابستاني­تان را به استراحت يك ساله مي­فرستاد يا وقت­هايي كه بوي شلغم پخته روشنمان مي­كرد كه عصرانه دلچسبي در انتظارمان نيست.

 

پس با تكيه بر سنت­هاي خانوادگي­تان در باب گذراندن فصل سرد، اين نكته­ها را هم براي تطبيق خودتان با زمستان به كارببريد:

 

چي بپوشيم؟

 

*لايه لايه بپوشيد. لايه­هاي مختلف لباس، مثل شيشه­هاي چند جداره، گرماي بدنتان را بين خودشان نگه مي­دارند.

 

*الياف طبيعي بپوشيد. نازك­ترين پيراهن­هاي نخي زا سنگين­ترين لباس­هاي پلاستيكي كه يقه­شان را تازير چانه بالا كشيده­ايد، بهتر مي­توانند گرماي بدن شمارا حفظ كنند. لباس­هاي نخي عرق نمي­كنند، بدن را جيزجيز نمي­كنند، سبك و راحت هم هستند.

 

*3 لايه بپوشيد. لباس­هاي زمستاني 3 لايه دارند؛ لايه زير پيراهني كه بايد نخي و نازك باشد تا عرق را جذب كند، لايه گرم­كن مثل پليور كه بهتر است پشمي باشد تا گرما را درخودش نگه­دارد و لايه بادگير مثل كت وكاپشن كه بهتر است از الياف مصنوعي باشد تا درمقابل باد و باران مقاومت كند. البته اين لايه آخر، مال بيرون از خانه است.

 

*گوش­ها، گردن و سرتان را بپوشانيد. قديمي­ها مي­گفتند آدم از سر سرما مي­خورد. حرفشان را گوش كنيد.

 

*داخل خانه كه هستند حتماً جوراب بپوشيد. نيازي نيست جوراب­هايتان مثل كفش­هاي اسكيموها باشند، همين جوراب­هاي نخي هم كفايت مي­كنند. البته كفش­هاي روفرشي زمستاني را هم فراموش نكنيد؛ از اين كفش­هايي كه عروسك شيرو خرگوش وخرسند. قشنگ بودنشان باعث مي­شود به محض رسيدن به خانه به سمتشان برويد.

 

*به محض ورود به خانه، همه لباس­هايتان را عوض كنيد و لباس­هاي بيرون را كه سرما در تاروپودشان هم نفوذ كرده، تا آخرين تكه از خودتان دور كنيد.

 

*كشوها و كمدها، بدترين جاهاي نگهداري لباس­هايي هستند كه توي خانه قرار است بپوشيد. صبح كه مي­رويد، لباس­هايتان را اگر شوفاژ داريد روي آن و اگر نداريد، جايي نزديك بخاري اتاقتان بگذاريد تا وقتي به خانه برگشتيد، از گرمايشان لذت ببريد.

 

چي بخوريم؟

 

 * گرمايي كه از خوردن يك سوپ يا آش گرم در بدنتان ايجاد مي­شود، آنقدر با دوام است كه تامدت زيادي گرمتان كند. اصولاً مايعات گرم زودتر از هر خوردني ديگري دماي بدن را بالا مي­برند. شامتان را ترجيحاً از بين هزاران مدل سوپ و آش موجود انتخاب كنيد.

 

*اينكه خشكبار از قديم، مخصوص شب بيداري­هاي زمستاني بوده، بي حكمت نبوده. مغزها صرف نظر از كالري­شان كه دشمن تناسب اندام است، گرماي بي­نظيري را به همراه خود دارند. نيازي هم نيست بنشينيد پاي يك ظرف آجيل و ته­اش را دربياوريد؛ يك مشت نخودچي و كشمش هم كفايت مي­كند.

 

* صبحانه­تان را گرم بخوريد. چاي شيرين و شيرداغ بهترين گزينه­ها هستند. تصورش را بكنيد كه خامه وكره ماسيده اول صبح چقدر ناراحت كننده است؛ از خيرش بگذريد.

 

* ميوه­هايي را كه مي­خواهيد بخوريد، داخل يخچال نگذاريد وگرنه مجبوريد براي خوردن يك سيب ناقابل، نيم­ساعت آن را دست­به­دست كنيد كه يك وقت دندان­هايتان در آن جانماند! خوردن ميوه را هم بگذاريد براي روزها.

 

* چايتان را لب سوز نخوريد. تجربه نشان داده چاي وقتي داغ و سريع خورده مي­شود، تأثير گرمايش هم­آني است؛ پس بگذاريد چايتان كمي خنك شود. اين طوري هم دندان­ها حنجره­تان سالم مي­مانند، هم تأثير چاي گرم در بدنتان ماندگار مي­شود.

 

* شب­ها به­جاي ميوه يا روزها به­جاي ميان وعده، لبو و شلغم بخوريد؛ هم دربرابر سرما خوردگي ضدضربه مي­شويد، هم گرم.

 

منبع:همشهري جوان

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 22:33 توسط aseman790| (0) نظر

در دنياي مد، هر چه ساده‌تر بهتر

 

بكار بردن آرايش غليظ، جواهرات فراوان و يا رنگ هاي زياد ايده چندان جالبي نيست. پس سعي كنيد اين قانون را در نحوه انتخاب و پوشيدن لباس هايتان رعايت كنيد.

 در اكثر طرح ها و لباس ها ، قانون اين است: هر چه ساده تر، بهتر بكار بردن آرايش غليظ، جواهرات فراوان و يا رنگ هاي زياد ايده چندان جالبي نيست. پس سعي كنيد اين قانون را در نحوه انتخاب و پوشيدن لباس هايتان رعايت كنيد؛ هر چه ساده تر ، بهترهر طرح و لباسي بايد تنها يك علامت و نقطه قابل توجه داشته باشد؛‌نه بيشتربراي مثال ، اگر مي خواهيد جذاب به نظر برسيد، به جاي به نمايش گذاشتن تمام اعضاي بدن‌،‌ كافي است يك دامن كوتاه بپوشيد كه پاهاي زيبايتان را به معرض نمايش بگذارد.

همچنين توجه داشته باشيد كه لباس هايتان زيادي باز نباشند. هر سبك لباس بايد تاثير خاصي روي اطرافيان ما داشته باشد.

يك لباس تنگ و چسبان بهتر از لباس هاي باز است. مطمئن باشيد با پوشيدن يك لباس ساده و شيك بيشتر از خانم هايي كه لباس هاي باز مي پوشند و جواهرات فراواني به خود آويزان مي‌كنند، مورد توجه قرار خواهيد گرفت.

 

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 22:26 توسط aseman790| (0) نظر

خطاي شايع در لباس پوشيدن

متناسب با قدتان بايد شلوار مناسب‌تان را انتخاب كنيد.اگر دوست داريد خوش تيپ به نظر بياييد، شلوارهاي خيلي بلند را با كفش‌هاي صاف جور نكنيد

 خوش‌تيپ شدن چه آسان

وقتي ستاره‌اي در تلويزيون يا در روي جلد روزنامه‌اي با لباس و تيپ خاصي ظاهر مي‌شود، گاهي از فردا همان لباس مد مي‌شود...

1. تقليد كوركورانه از لباس پوشيدن ستاره‌

 چشم‌بسته از مدل لباس و مو و آرايش ستاره‌ها پيروي كردن، اشتباه شماره يك به شمار مي‌آيد. چون ممكن است آن لباس به شما نيايد و با فرم بدني و شخصيت شغلي و اجتماعي شما مطابقت و هماهنگي نداشته باشد و آن مدل لباس پوشيدن در دنياي معمولي جالب و دلنشين نباشد. بهتر است به جاي آن لباس‌هايي بپوشيد كه به شما بيايد و مطابق ميل و سليقه شما باشد و در آن احساس راحتي كنيد و خود خودتان باشيد.

 . پوشيدن شلوارهاي خيلي بلند يا خيلي كوتاه

 اگر سري به فروشگاه‌هاي لباس بزنيد، انواع شلوارهاي جين و پارچه‌اي را خواهيد يافت كه بعضي خيلي بلند و بعضي خيلي كوتاه‌اند. متناسب با قدتان بايد شلوار مناسب‌تان را انتخاب كنيد.اگر دوست داريد خوش تيپ به نظر بياييد، شلوارهاي خيلي بلند را با كفش‌هاي صاف جور نكنيد چون هم جلوه زيبايي ندارد و هم لبه شلوار در تماس با زمين فرسوده و كهنه مي‌شود. شلوارهايي كه كوتاه‌تر از مچ پا مي‌ايستند نيز مناسب نيستند چون قدتان را كوتاه‌تر نشان مي‌دهند. بهترين قد شلوار، شلواري است كه تا قوزك پايتان را بپوشاند. آن را با هر كفشي جور كنيد، زيبا خواهد شد، دقت كنيد پايين شلوار بايد اندكي روي كفش‌تان بيفتد.

 3. استفاده از زيورآلات زيادي

 يك خانم خوش‌تيپ هميشه از زيورآلات اندكي در ميهماني‌هاي زنانه استفاده مي‌كند. اين روزها استفاده از طلا و جواهرات اصلي و بدلي مانند قديم رواج ندارد.شما تا مي‌توانيد زيورآلات كمتر، ساده‌تر و ظريف‌تر را انتخاب كنيد. اگر به يك ميهماني در طول روز دعوت شديد، يك گوشواره‌ حلقه‌اي يا دكمه‌اي كفايت مي‌كند. در ميهماني‌هاي بعدازظهراز گوشواره‌هاي بلندتر مي‌توانيد استفاده كنيد. اگر زيورآلات زيادي نداريد يا تهيه آنها برايتان دشوار است، به سراغ خريد ساعت‌هايي برويد كه طرح‌هاي نگين‌دار يا مرواريددار دارند وعلاوه بر ساعت بودن نقش زيورآلات را هم انجام مي‌دهند.

 4. پوشيدن لباس اسپرت با لباس رسمي‌و برعكس

 اگر محل كارتان تا ايستگاه مترو فاصله زيادي دارد و شما نمي‌توانيد با كفش رسمي ‌اين مسافت را طي كنيد، به فكر نيفتيد كه با كت و شلوار، كفش اسپرت بپوشيد. اين خطاي شماره چهار تيپ زدن است. هيچ‌وقت لباس اسپرت را با لباس و كفش رسمي‌نپوشيد. شلوار پارچه‌اي، كفش چرمي ‌مردانه و كت و شلوار پارچه‌اي از شما يك تيپ رسمي‌ مي‌سازد كه مناسب جلسات اداري  و مهماني‌هاي رسمي‌تر است ولي اگر مي‌خواهيد همراه همسرتان در تعطيلي آخر هفته به سينما يا پارك برويد و يا در يك مهماني خانوادگي خودماني شركت كنيد، شلوار جين، كفش اسپرت و يك دست پيراهن اسپرت هم مي‌تواند مناسب باشد.

 5. پوشيدن لباس‌هاي يلي تنگ يا خيلي گشاد

 اينكه شما لباسي از بهترين ماركي كه در بازار است، بخريد و بپوشيد و يا اينكه لباسي مطابق آخرين مد روز بپوشيد حتي اگر برايتان خيلي تنگ يا خيلي گشاد باشد، شما را گرفتار خطاي شماره پنج لباس پوشيدن مي‌كند. بهترين لباس، لباسي است كه جوري به تن شما بنشيند كه گويي براي شما دوخته شده است. فرم بدني‌تان را هنگام خريد لباس به‌ياد داشته باشيد و لباسي نخريد كه به تن‌تان زار بزند و يا نقص‌هاي احتمالي بدن شما را بيشتر نشان دهد.

 6. هميشه يك تيپ لباس پوشيدن

 كر مي‌كنيد فقط يك رنگ و مدل روسري به شما مي‌آيد و دست از روسري شالي و يا يك رنگ خاص بر نمي‌داريد و يا فكر مي‌كنيد اگر تيپ اسپرت بزنيد اطرافيان كه عمري شما را با تيپ رسمي ديده‌اند به شما با تعجب نگاه خواهند كرد، دست برداريد، قالب‌هاي قديمي‌را بشكنيد. مدل‌ها و رنگ‌هاي ديگر را تجربه كنيد. شايد بيشتر به شما بيايند. اگر هميشه از يك مغازه خريد مي‌كنيد، شجاعت به خرج دهيد و اين بار براي خريد لباس به فروشگاه‌هاي ديگر سر بزنيد. به طرز لباس پوشيدن روز در خيابان، محل كار، مجلات يا تلويزيون دقت كنيد و ايده‌هاي جديدي براي لباس پوشيدن بگيريد.

 7. پوشيدن رنگ‌هايي كه به شما نمي‌آيد

 رنگ سال بنفش است؟ مشكي است؟ زرد است؟ اصرار داريد حتي اگر اين رنگ‌ها به پوست شما نمي‌آيند آنها را بپوشيد؟ بهترين رنگ لباس رنگي است كه با رنگ پوست شما مكمل باشد. اگر شما لباسي به رنگي كه با پوست‌تان هماهنگي ندارد بپوشيد، ممكن است چين و چروك‌ها و خط و خطوط چهره‌تان بيشتر به چشم بيايند يا رنگ پوست‌تان را زرد و مرده نشان دهند. لباس‌هايتان را در رنگ‌هايي انتخاب كنيد كه در آن با طروات و سالم به نظر برسيد.

 8. رنگارنگ لباس پوشيدن

  در انتخاب تعداد رنگ‌هايي كه در لباس و كفش و روسري مانتو و شلوار وكت‌تان به كار مي‌بريد، دقت كنيد. جوري لباس نپوشيد كه وقتي كسي به شما نگاه مي‌كند، ياد رنگين كمان بيفتد. استفاده از حداكثر 3 رنگ لباس در يك سر تا پا مناسب است.

 . پوشيدن كفش‌هاي كثيف

 ايد خيلي به نظر پيش پا افتاده بيايد ولي پاپوش تميز يكي از اصل‌هاي مهم در خوش‌تيپي است. كفش چرمي ‌خاكي و واكس نخورده و يا كفش اسپرت گلي، حسابي شما را از چشم مي‌اندازد. به ياد داشته باشيد پاكيزگي ركن اول خوش‌تيپي است.

 10. پوشيدن جوراب با صندل

 اين خطا را اصلا مرتكب نشويد چون حسابي شما را بدتيپ مي‌كند. بايد صندل‌هاي تابستاني را بدون جوراب بپوشيد. صندل‌ها هم براي خنك‌تر و سالم‌تر بودن پاها در تابستان ساخته شده‌اند. جوراب مخصوص پوشيدن در كفش است. هيچ‌وقت كفش رسمي‌را بدون جوراب نپوشيد‌ و فراموش نكنيد كه آقايان خوش‌تيپ را از جوراب‌هايشان مي‌شناسند.

http://www.funpatogh.com/News/17201

 

 

 

 

 

 

 

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 22:19 توسط aseman790| (0) نظر

خانمهاي با شا‌نه‌هاي پهن چگونه لباس بپوشند تا برازنده‌تر باشند!

هنگامي كه شانه‌هاي پهني داريم چگونه و به چه سبكي لباس بپوشيم تا شانه‌هايمان جلوه‌ي بهتري پيدا كنند ؟

اگر يك خانم باشيد و شانه‌هاي پهني داشته باشيد، احتمالا از اين موضوع رنج مي‌بريد ، زيرا خانم‌ها به علت شكل و فورم ظريف زنانه اي كه دارند ، اگر شانه‌هاي پهني داشته باشند خيلي به چشم مي‌آيد و با لباس پوشيدن خود مشكل دارند اما در مردان ، داشتن شانه‌هاي پهن و كشيده يك حسن محسوب مي‌شود.

 اما ديگر افكار منفي راجع به وضع ظاهريتان و شانه‌هايتان كافي است ما در اين مقاله راه حل‌هاي بسيار موثري را به شما پيشنهاد مي‌كنيم ،قبل از هر كاري و هر عملي ياد بگيريد كه خود را دوست داشته باشيد حتي اگر ظاهرتان بد باشد .

 

در ابتداي سخن قبل از شروع هر بحثي بايد شما را از موضوع اميدوار كننده اي آگاه كنيم :

آيا مي‌دانستيد بسياري از فشن‌ها ي و بازيگران مشهور داراي شانه‌هاي پهني هستند ؟؟ اما با فورم درست لباس پوشيدن وهم چنين اجتناب از برخي البسه‌ها باعث مي‌شود كه شما هرگز به اين موضوع پي نبريد !!

 

بازيگران و فشن‌هايي مانند : پنلوپه كروز ، و بازيگر فرانسوي هيلاري سوانك .

 اين زنان كه متذكر نام آنها شديم مثال كوچكي از افرادي بودند كه داراي شانه‌هاي پهن هستند پس اعتماد به نفس خود را حفظ كنيد !!

 

در ابتدا از مواردي كه بايد دوري كنيد مي‌پردازيم :

 

1. از لباس‌هاي كه اپل دارند بپرهيزيد و آنها را نپوشيد .

2. از لباس‌هاي كه راه راه‌هاي افقي و يا طرح‌هاي افقي دارند اجتناب كنيد .

3.  لباس‌هاي كه يقه‌هاي قايقي دارند را نيز نپوشيد زيرا به علت شكل و فورم خاصي كه اين يقه به ناحيه ي گردن و شانه‌هاي شما مي‌دهد باعث مي‌شود كه كشيده و پهن بودن شانه‌هايتان بيشتر به چشم آيد و توصيه مي‌كنيم به جاي اينكه از اين مدل يقه استفاده كنيد از يقه‌هاي گرد استفاده كنيد ، زيرا براي صفت خاصي كه شما داريد اين مدل يقه بهتر است .

 

حال چه لباس‌هاي را بايد بپوشيم ؟

1. لباس‌هاي كه داراي يقه‌هاي هفت هستند براي اين كار بهتر هستند زيرا اين يقه‌ها ديد بيننده را از شانه‌هاي شما منحرف مي‌كند و اين توضيح در مورد لباس‌هاي دكولته نيز صادق است . و اگر داراي پاهاي لاغر و شانه‌هاي پهن هستيد، بلوز يقه ي هفت خود را با شلوار‌هاي رنگي  مانند : سفيد يا قرمز بپوشيد .

 

2. لباس‌هاي با آستين‌هاي سه ربع بپوشيد نه آستين‌هاي خيلي بلند . آستين سه ربع به آستيني گفته مي‌شود كه تا ناحيه ي آرنج باشد نه بلندتر و نه كوتاهتر . و براي اينكه ظاهرتان جلوه اي زنانه به خود بگيرد مي توانيد از دامن‌هاي كوتاه و يا شلوارهاي برمودا استفاده كنيد . 

 حال چندين شرايط خاص را بررسي مي‌كنيم :

1. اگر شما دستان ظريف و كوچكي داريد و بر عكس داراي شانه‌هاي كشيده اي هستيد به شما توصيه مي‌كنيم كه لباس‌هاي  و يا تاپ‌هاي با آستين‌ها ي پف آلود بپوشيد تا اين ناحيه از بدنتان كمتر ديده شود و به نوعي آن را مي‌پوشانيد .

2. از پليورهاي بي آستين و يا شلوارهاي بند دار استفاده كنيد ، بخصوص شلوارهاي بند دار باعث مي‌شوند كه كشيدگي شانه‌هايتان كمتر ديده شود و به نوعي باعث قطع كردن نگاه مخاطبتان نسبت به شانه‌هاي شما مي‌شود .

3. همان طور كه گفته شد لباس‌هاي با يقه‌هاي گرد نيز باعث پوشيدن اين ناحيه مي‌شود . از ضمائم خاصي نيز مي‌توانيد براي اين كار كمك بگيريد مانند : گردن بندهاي بلند.

و بهتر است از گردن بند‌هاي از جنس طلا و يا مرواريد استفاده كنيد ، اگر گفته مي‌شود گردن بندهاي بلند را بياندازيد به اين دليل است كه نظر و ديد بيننده را از شانه‌هاي پهن و كشيده ي شما منحرف مي‌كنند .

از گوشواره‌هاي تزئين شده با سنگ‌هاي زيبا استفاده كنيد . براي اينكه ديد گردن خود را كمتر كنيد . اين كار فقط به خاطر دليلي  كه گفته شد انجام مي‌شود پس به خاطر داشته باشيد از گوشواره‌هاي خيلي سنگين استفاده نكنيد زيرا گوش‌تان اذيت مي‌شود و مهم تر از اينكه زيبايي هميشه در سادگي نهفته است .

 

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 22:17 توسط aseman790| (0) نظر

خانم ها براي خوش تيپي اين طور لباس بپوشند

 

▪ اندازه لباس

اندازه و مناسب بودن لباستان، براي حس اعتماد به نفس بسيار مهم است. ژاكت مثال بسيار خوبي است. يك ژاكت شل و گشاد باعث مي شود كثيف و نامرتب جلوه كنيد. ژاكتي كه اندازه تان باشد شما را تميزتز و مرتب تر نشان ميدهد و باعث ميشود با اعتماد به نفس بيشتري بايستيد و راه برويد. در اينجا نمونه هاي ديگري نيز براي شما مطرح م يكنيم تا ببينيد هر لباسي در چه اندازه اي باشد به شما اعتماد به نفس خواهد داد.

ـ شلوار: شلوار مناسب آن شلواري نيست كه چسبِ تنتان باشد، بايد به سايزتان باشد. فكر نكنيد اگر شلوار دقيقاً اندازه تان باشد، انحناهاي بدنتان را مشخص خواهد كرد، بلكه شما را نسبت به شلوارهاي گشاد لاغرتر و صاف تر نشان خواهد داد.

ـ ژاكت، كت، پيراهن و بالاپوش: پوشيدن بالاپوش هايي كه در قسمت كمر تنگ ميشود، كمك مي كند كه هيكلتان موجدار و متناسب ديده شود و زنانه تر است. به ياد داشته باشيد كه لباسهايي كه بيش از حد گشاد و شل و ول هستند، شما را كوتاه قد تر و نامرتب تر نشان مي دهند.

ـ كفش: گاهي اوقات پوشيدن كفش هاي پاشنه بلند باعث لنگ زدنتان مي شود و كسي آن را نمي پسندد. اما اگر كفشي را انتخاب كنيد كه مناسب و برازنده ي شما باشد، اگر پاشنه ي بلندي داشته باشد باعث مي شود كه بلندقدتر، لاغرتر و جذابتر تر به نظر برسيد.

ـ جواهرات: يكي از سريعترين و موثرترين راه ها براي داشتن ظاهري زيبا و پرجلوه استفاده از جواهرات است. انداختن گردن بند، دستبند و گوشواره هاي پهن باعث جلوه بيشتر شما مي شود و توجه شوهرتان را به سمتتان جلب مي كند.

▪ رنگ لباس

ـ سر تا پا مشكي پوشيدن باعث مي شود كه لاغرتر و صاف تر جلوه كنيد. اما پوشيدن لباسهاي رنگي به ديگران نشان م يدهد كه شما از اينكه به چشم بياييد نمي ترسيد. همچنين لباسهاي رنگي كمك مي كند تا قسمت هايي را كه نمي خواهيد مورد توجه قرار بگيرند را بپوشانيد. در اينجا به نكات ديگري در زمينه ي رنگ لباس اشاره ميكنيم.

ـ تركيب رنگها: مجبور نيستيد تا رنگ همه چيز را با هم سِت كنيد. پوشيدن تاپ نارنجي بسيار جالب است، اما اگر آن را با يك شلوار شكلاتي، ذغالي يا بورگاندي ست كنيد جلوه ي بهتري به آن خواهد داد. صورتي را با خاكستري يا آبي نفتي سِت كنيد، جالب خواهد شد. طوري لباس بپوشيد كه خودتان احساس اعتماد به نفس كنيد. اگر با پوشيدن رنگ روشن تر براي بالاتنه و رنگ تيره تر براي پايين تنه احساس بهتري داريد، به هر طريقي شده همين كار را انجام دهيد.

▪ نكات آرايشي

تاثيري كه روي ديگران مي گذاريد، به نحوه ي آرايش و اصلاح شما نيز تا حد زيادي بستگي دارد. حتي لباسهاي گران قيمت و عالي هم اگر ناخن هايتان شكسته و لب پريده باشد و يا ابروهايتان اصلاح نشده و نامرتب باشد جلوه اي نخواهد داشت. حتي اگر آرايش هم نكنيد، رژلب و ريمل هم نزده باشيد، اصلاح شدن صورتتان در زيباييتان تاثير شگرفي دارد. به نكات زير دقت كنيد.

ـ تميز كردن ناخن ها: چه خودتان ناخن هايتان را مانيكور مي كنيد، و چه به سالن هاي آرايشي براي اين منظور مراجعه مي كنيد، سعي كنيد ناخن ها و پوستتان هميشه مرتب و تميز باشد.

ـ مراقبت از موها: به طور مداوم به آرايشگر مراجعه كنيد تا موهايتان را مرتب كند. اگر موهايتان توي صورتتان مي ريزد، ميتوانيد از سنجاق سرهاي زيبا براي عقب نگاه داشتن آن استفاده كنيد. ريشه ي موهايتان را هميشه رنگ كنيد. و هر از گاهي مدل موهايتان را تغيير دهيد تا جلوه كنيد.

ـ ابروهايي زيبا: داشتن ابروهايي مرتب و تميز در زيبايي صورتتان تاثير شگرفي دارد. براي برداشتن و اصلاح ابروهايتان به آرايشگاه مراجعه كنيد.

ـ آرايش: اصلاً نيازي به آرايش كردن نيست، اما اگر اصرار داريد هميشه آرايش ملايم انجام دهيد. رژلبي كمرنگ يا كمي رژگونه صد چندان به زيبايي شما خواهد افزود .

سايت بيا تو جوان

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 22:12 توسط aseman790| (0) نظر

چي را كجا بپوشيم؟

محيط كار را با محفل مهماني اشتباه نگيريد و لباس تنگ و جلب توجه‌كننده نپوشيد كه علاوه بر عذاب خودتان، مخاطبتان را هم در برقراري رابطه دچار مشكل مي‌كنيد

مهماني اعياني با پيژامه راه راه!!!!!

چشم‌ها به او كه مي‌رسند، خيره مي‌مانند: كت و شلوار پوشيده، دستمال‌گردن سرمه‌اي به گردنش بسته، دكمه‌هاي سرآستين را بسته و كفش‌هاي نوك تيزش را تا جايي كه توانسته واكسن زده و برق انداخته! صداي پچ‌پچي به گوش مي‌رسد و قهرمان داستان ما هر لحظه معذب‌تر مي‌شود. گروه به راه مي‌افتند و قهرمان، پشيمان از انتخاب اين لباس پلوخوري، از كوه بالا مي‌رود!

شماهم اين وضعيت را پيدا مي‌كنيد اگر تشخيص ندهيد چه لباسي را كجا بايد بپوشيد بنابراين اين روزها كه زياد به مهماني و سفر مي‌رويد، حواستان باشد:

به خودتان بگوييد جايي مي‌رويد كه آدم‌هاي زيادي هستند و همه هم بالاخره چيزي خواهند پوشيد. شما هر قدر هم كه تلاش كنيد، مورد پسند همه سليقه‌ها قرار نمي‌گيريد. پس اضطرابِ «چه بپوشم» را قبل از مهماني كم كنيد و با آرامش، لباسي را انتخاب كنيد كه با آن راحت هستيد.

محيط كار را با محفل مهماني اشتباه نگيريد و لباس تنگ و جلب توجه‌كننده نپوشيد كه علاوه بر عذاب خودتان، مخاطبتان را هم در برقراري رابطه دچار مشكل مي‌كنيد؛ در صورتي كه مي‌توانيد تميز و باوقار و آراسته باشيد.

در مسافرت، كفش راحت و لباس سبك بپوشيد. گوشواره سنگين، شلوار تنگ، و دستمال گردن، سفرتان را خراب مي‌كند. اگر هم دوست داريد عكس‌هاي زيبايي از سفر داشته باشيد، لباس‌هاي شاد و درخشان انتخاب كنيد تا يادگاري جذاب‌تري داشته باشيد.

ديد و بازديدهاي عصرانه ما جاي مناسبي براي لباس‌هاي سبك و شاد و گلدار خانم‌ها و پيراهن‌هاي راحت روشن براي آقايان است. در مهماني‌هاي شام خانوادگي هم مي‌توان همين گونه لباس پوشيد.

پوشيدن كفش پاشنه‌بلند و نوك‌تيز را در سفر و محيط كار فراموش كنيد. براي چنين جاهايي، كفش با پنجه گرد مناسب‌تر است و اگر سن‌تان بالاي 50 سال است و كمي زانودرد هم داريد، بدانيد كه كفش‌تان نبايد كمتر از 3 سانتي‌متر لژ داشته باشد.

افراد خانواده محكوم نيستند كه هميشه شما را با كهنه‌ترين و لكه‌دارترين لباستان ببينند. خسيس‌بازي درنياوريد! بعضي از لباس‌هاي راحت را كه براي روز مبادا نگه داشته‌ايد، از كمد بيرون بياوريد و در خانه بپوشيد؛ تا هم روحيه خودتان بالا برود و هم اعضاي خانواده‌تان

منبع:زندگي مثبت

 

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 22:11 توسط aseman790| (1) نظر

لباس پوشيدن در خواستگاي

پوشاك و لباس شما در همان نگاه اول،نا خواسته معرف شما خواهد بود.بنا بر اين نبايد اين مسئله ي مهم را ناديده بگيريد و به سادگي از آن بگذريد.هر لباسي راكه براي روز خواستگاري خود انتخاب مي كنيد،گذشته از مدل و رنگ بايد برازنده ي سن و اندام شما باشد. يكي ازاصول پذيرايي قديمي و سنتي درمجلس خواستگاري،مراسم چاي گرداندن است.در قديم از طريق اين رسم،دختر براي نخستين بار اجازه مي يافت كه در جمع خانواده ي داماد حضور يابد.از سوي ديگر حسن سليقه ي دختر نيز به طور كلي در نحوه ي پذيرايي كردن او با چاي سنجيده مي شد.امروز گرچه اين سنت دگرگون شده است و در بسياري از موارد به مفهوم اجازه ي ورود دختربه مجلس خواستگاري نمي با شد،اما همچنان پا بر جاست .بهتر است پس از ورود و جاي گزين شدن ميهمانان و احوال پرسي هاي اوليه،سيني چاي را خود عروس خانم بياورد و به ميهمانان تعارف كند.در دم كردن چاي موارد زير را در نظر بگيريد چاي مرغوب با رنگ وعطر خوب تهيه كنيد. پيش از مراسم ،چاي مورد نظر را استفاده كرده و آزموده باشيد. مراقب باشيد كه چاي دم نكشيده و كهنه جوش نباشد. در نظر بگيريد كه حدود بيست دقيقه براي دم كشيدن يك چاي خوب ضروري است. تعداد ميهمانان را در پيمانه كردن چاي درنظر بگيريد،طوري كه در هر دور بتوانيد از تمامي آن ها پذيرايي كنيد. توجه داشته باشيد كه سيني چاي ،استكان ها و قاشق هاي چايي خوري بدون لكه و خشك باشد. از دستگيره ها و دستمال هاي تميز و بدون كرك براي خشك كردن وسايل چاي خوري استفاده كنيد.  براي بدست آوردن كيفيت بهتر ،چاي را در قوري چيني دم كنيد. در ريختن چاي ،ابتدا استكان ها را بيرون از سيني قرار دهيد و پس از گذاشتن ته هر استكان روي پارچه ي خشك آن را داخل سيني بچينيد. چاي را از لبه ي كناره ي استكان ،با فاصله ي كم و به آرامي بريزيد تا كف نكند. در صورت كف كردن چاي با قاشق كف ها را جمع كنيد يا كمي صبر كنيد تا از بين برود. براي جلو گيري از ريختن احتمالي چاي در نعلبكي ها،آن ها را جداگانه در سيني كنار استكان بچينيد. نيم بند انگشت از سر استكان چاي را خالي بگذاريد. به گمان آن كه نوشيدن چاي در فنجان رسمي تر است ،زيرا بسياري طبق سنت ديرين ما دوست دارند كه رنگ چاي ببينند و نوشيدن چاي در استكان هم سنتي تر است. پس از ريختن چاي براي ميهمان ها ،بي درنگ قوري ديگري دم كنيد،سپس كتريي يا سماو را پر از آب نماييد. سيني چاي را با فاصله ي كمي از خود و زير سينه بگيريد. چاي را به ترتيب سن تعارف كنيد. يكي از زنان جوان خانواده ي دختر مي تواند همراه با گرداندن سيني چاي،عروس را با تعارف قند همراهي كند. بهتر است به صورت سنتي قند كله اي خورد شده مورد استفاده قرار گيرد. از پر كردن قند دان با قند هاي خيلي درشت يا خيلي ريز خودداري كنيد. از گذاشتن قنددان متعدد در محل پذيرايي خودداري كنيد.پس از تعارف يك قنددان و گذاشتن آن در يك سوي ميز،كافيست. تعارف رااز مسن ترين زن خانواده ي داماد كه مي تواند مادر يا مادر بزرگ او باشد،آغاز كنيد. در تعارف سيني چاي و نعلبكي به ديگران پشت نكنيدواز يك سوي ميهمان سيني را به او تعارف كنيد. تا از بر داشتن كامل چاي و نعلبكي مطمئن نشده ايد ،از جاي خود حركت نكنيد و سراغ ميهمان بعدي نرويد. حين پذيرايي با چاي سعي كنيد از صحبت كردن خودداري نماييد تا حواستان جمع باشد و تعادل خود را از دست ندهيد. در تعارف چاي به داماد بيش از ديگران در برابر او درنگ كنيد با سرعت از مقابلش نگذريد. اگر بچه اي در جمع حضور دارد،خودتان براي او چاي بگذاريد. مي توانيد با قرار دادن يك گلدان بلوري كوچك و يك شاخه ي گل كوتاه در سيني چاي،منظره ي بديعي به وجود آوريد. افزودن برخي مواد مطعر ماننده هل كوبيده يا دارچين به چاي صلاح نيست،زيرا برخي آن را نمي پسندند. مي توانيد با ريختن يك سر قاشق چايي خوري وانيل در قنددان ،قند هارا خشبو وخوش طمع كنيد. توجه كنيد كه چاي شما كم رنگ يا پر رنگ نباشد.براي ريختن يك چاي خوش رنگ ،ريختن يك چهارم چاي دم كشيده و سه چهارم آب جوش معمولا كافي است. اگر چاي ميهمانان بر اثر مشغول شدن سرد شد ،به آن توجه نشان دهيد وبپرسيد از آن ها برايشان چاي داغ بياوريد. نگذاريد مدتي طولاني استكان هاي خالي چاي روي ميز باقي بماند وحداكثر پس از ده دقيقه آنها را جمع كنيد. كمي پس از صرف چاي اول ،مادر عروس از ميهمانان سؤال كند كه آيا چاي ديگري ميل دارند.

http://library.thinkquest.org/06aug/00844/lebasposhedandarkhastegary.html

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 14:37 توسط aseman790| (0) نظر

نكات ضروري كه بايد در مورد نحوه لباس پوشيدن بدانيد

 

بعضي اوقات در تلويزيون و يا مجلات چيزهايي را مي‌بينيد كه فكر مي‌كنيد در عالم واقعيت هم مي‌توان از آنها استفاده كرد. تمام آن چيزي كه در شبكه‌هاي فشن و مجلات لباس مي‌بينيد را نمي توان در عالم واقعيت پياده كرد. اگر بخواهيد از تمام ترفندها و مدل‌هاي دنياي فشن در عالم واقعيت استفاده كنيد، ممكن است همين ظاهر خوبي هم كه داريد را از دست بدهيد. بهترين مدل، اين است كه شما بتوانيد به كمك آن شخصيت‌تان را پيدا كنيد، جدا از تمام مدل‌ها ، بتوانيد آن مدلي را پيدا كنيد كه تنها برازنده شماست و به شما ظاهر جذاب و مناسبي مي‌دهد.

vرنگي انتخاب كنيد كه به رنگ پوست‌تان بيايد:

از رنگي در لباس‌هايتان انتخاب كنيد كه مكمل يكي از اجزاي صورت‌تان باشد، رنگ چشمان‌تان، رنگ موها و يا رنگ پوست‌تان. از طرف ديگر، بعضي رنگ‌ها هستند كه ظاهر شما را خراب مي‌كنند. پس در انتخاب رنگ لباس‌هايتان دقت كنيد، رنگي انتخاب كنيد كه ديگران را به شما جذب كند. دفعه ديگر كه براي خريدن لباس به بوتيك مي‌رويد، رنگ‌هاي مختلف را امتحان كنيد تا بفهميد رنگ مناسب شما كدام است.

vاستفاده از يك رنگ در لباس‌ها شما را لاغرتر نشان ميدهند:

اگر مي‌خواهيد لاغر به نظر برسيد،‌ سعي كنيد در لباس‌هايتان از يك رنگ استفاده كنيد. رنگ‌هاي تيره شما را لاغرتر نشان مي‌دهند. اگر هم از يك رنگ بودن لباس‌هايتان خسته مي‌شويد ،‌دو رنگ تيره را با هم ادغام كنيد. مي‌توانيد از رنگ‌هايي نظير مشكي، قهوه اي، سفيد، كرم و قهوه اي روشن استفاده كنيد.

vسعي كنيد رنگ لباس‌هايتان را محدود كنيد:

آنهايي كه مي‌خواهند لاغر به نظر برسند نبايد از لباس‌هاي رنگارنگ و يا طرح‌هاي شلوغ استفاده كنند. اگر بالاتنه ي بزرگي داريد سعي كنيد بلوز و پيراهن تيره رنگ انتخاب كنيد.

vاز پارچه‌هاي طبيعي استفاده كنيد:

مدل‌هاي جديد مي‌آيند و مي‌روند ، ولي بعضي از آنها با الياف مصنوعي كه دارند باعث مي‌شوند خطوط اندام شما و برجستگي‌هاي ناخوشايند اندام‌تان به چشم بيايد. اين پارچه‌ها جذاب نيستند و شما را چاق تر از حد معمول نشان مي‌دهند.

vاز مدل لباس‌هايي استفاده كنيد كه هيچ گاه از مد نمي افتند:

مزيت اين مدل‌ها اين است كه هر چند سال يكبار دوباره مد مي‌شوند و شما هميشه مي‌توانيد از آنها استفاده كنيد. يك پيراهن كوتاه مشكي يا يك بلوز سفيد از آن دسته لباس‌هايي هستند كه هميشه به كار مي‌آيند. اما برخي لباس‌ها مانند بلوزهايي با اپل‌هاي بزرگ در سرشانه‌ها از آن نوع مدل‌هايي هستند كه بايد در انتخاب آنها احتياط كرد.

vلباس‌هايي را انتخاب كنيد كه لبه‌هاي پهن دارند:

لبه لباس‌هاي‌تان را تنها به خاطر اينكه با مد فعلي جور درنمي آيد كوتاه نكنيد. اگر شما در مورد زيبايي پاهايتان مطمئن نيستيد ، پيراهن يا دامني انتخاب كنيد كه تنها كمي از ساق پاي شما كوتاه تر باشد و سعي كنيد از پوشيدن پيراهن‌هاي كوتاه اجتناب كنيد. پيراهن‌هايي كه تا زانو و يا كوتاه تر هستند پاهاي شما را بزرگتر نشان مي‌دهند. اما اگر اصرار داريد كه لباس كوتاه بپوشيد ، از شلوار‌هاي برمودا يا ساق كوتاه استفاده كنيد. حتي مي‌توانيد آنها را كوتاه تر نيز بكنيد .

vزينت آلات خود را تا حد امكان كم كنيد:

در دنياي فشن ، يك مدل زيبا آن است كه زينت آلات كمتري دارد . پس سعي كنيد شما هم همواره اين نكته را در نظر داشته باشيد.

به علاوه كمربندهاي بزرگ و ضخيم براي خانم‌هايي كه باسن و پهلوهاي بزرگي دارند اصلا مناسب نيست. زينت آلات لباس شما بايد به گونه اي باشد كه ديگران را به طرف شما جذب كند نه اينكه آنها را فراري دهد.

vاز پوشيدن ژاكت‌هاي ضخيم و جنس‌هاي شق و رق جدا دوري كنيد:

اين گونه ژاكت‌ها براي هيچ خانمي برازنده نيست. سعي كنيد تا حد امكان از پوشيدن ژاكت‌هايي كه از جنس‌هاي شق و رق دوخته شده اند اجتناب كنيد. در عوض ، ژاكت‌هايي را انتخاب كنيد كه از الياف طبيعي و مواد نرم تر دوخته شده اند تا اندام زيباي شما را بهتر به نمايش بگذارند.

vلباس‌هايتان را تو نگذاريد:

شايد مادرتان براي زيباتر شدن بلوزتان لبه‌هاي آن را تو دوزي كرده باشد اما بهتر است هيچ وقت اين كار را نكنيد. پوشيدن يك تاب و يا بلوز كوتاه نظر همه را به سمت شكم شما جلب مي‌كند ، ولي اگر شكم بزرگي داريد بهتر است هيچ وقت اين كار را نكنيد.

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 14:28 توسط aseman790| (0) نظر

نكته‌ي طلايي خريد لباس براي مردان چاق و درشت هيكل

در اينجا ما نكاتي را در مورد مردان چاق و درشت هيكل بيان مي كنيم تا بتوانند اندام خود را متناسب تر نشان دهند:

 

اگر مردي هستيد چاق يا درشت هيكل (يا هر دو!) بهترين روش براي تناسب شما، كاهش وزن به كمك رژيم غذايي درست و ورزش كردن است. اما لباس پوشيدن و انتخاب مدل هاي مناسب، مي تواند به شما كمك كند كه در بهترين حالت خود ظاهر بشويد. در اينجا ما نكاتي را در مورد مردان چاق و درشت هيكل بيان مي كنيم تا بتوانند اندام خود را متناسب تر نشان دهند:

 

۱- مطمئن بشويد كه لباس هاي شما خيلي تنگ نيستند. لباس هاي شما بايد كاملا اندازه باشند. لباسي كه خيلي تنگ باشد، تمام برآمدگي و برجستگي هاي بدن شما را كه ترجيح مي دهيد ديده نشود و به آنها توجه نشود، نشان مي دهد. از طرف ديگر، هرچند كه لباس هاي خيلي گشاد قسمتهاي نامناسب اندام شما را مي پوشاند، اما باعث مي شود كه شما ازآنچه كه واقعا هستيد، بزرگتر ديده بشويد. پس هنگام خريد به اندازه مناسب لباس دقت كنيد.

 

۲- از پوشيدن لباس هايي كه شانه هاي شيب و كج دارند، خوداري كنيد. زيرا اين مدل بالاتنه باعث مي شود كه توجه به قسمت مياني بدن شما جلب بشود؛ در عوض سعي كنيد لباس هايي بپوشيد كه شانه هاي آن اندكي چهارگوش باشد تا موجب تمركز ديگران به صورت شما بشود.

 

۳- مدل هايي كه طرح هاي پررنگ و برجسته دارند، نپوشيد. از پوشيدن رنگهاي تند و مدل هاي زرق و برق دار خودداري كنيد، زيرا توجه را به نيمه بالايي اندام شما بيشتر جلب مي كند. يكي از طرح هايي كه پوشيدن آن را به شما توصيه مي كنيم، راه هاي عمودي لباس است كه به باريك و لاغر به نظر رسيدن شما كمك مي كند. رنگهاي يكدست و تيره نيز بهترين ياور شما است و باعث مي شود كه فورا ۴-۵ كيلو لاغرتر به نظر برسيد.

 

 

۴- شلوار مناسب بپوشيد. شلوارهايي را انتخاب كنيد كه نسبت به شلوارهاي معمولي، فاصله بين كمر و محل انشعاب شلوار كمتر باشد. همچنين مطمئن بشويد كه كمر شلوارتان به اندازه كافي بزرگ هست تا با بخش مياني بدن شما هماهنگ باشد و شكمتان از كمر شلوارتان جلوتر نيايد. شكمي كه از شلوار جلوتر بيايد و برآمده بشود، بالاتنه را بلندتر و پايين تنه را كوتاهتر نشان مي دهد كه اصلا جالب نيست. افراد چاق و تپل بايد از پوشيدن شلوارهاي پليسه دار نيز خودداري كنند، زيرا قسمت ران را بزرگتر نشان مي دهد.

 

۵- جيبهاي خود را خالي كنيد. در جيبهاي خود بار اضافي حمل نكنيد. جيبهاتون را از چيزهاي غير ضروري مثل يك موبايل بزرگ يا كيف پول پر و حجيم خالي كنيد. مي توانيد جيبهاي روي شلوار خود را ببنديد يا كلا حذف كنيد.

 

۶- پيراهن هاي يقه هفت بپوشيد. يقه هاي هفت روشي عالي براي ايجاد تصور داشتن گردني لاغرتر است، خصوصا اگر شما غبغب داريد. اين نوع يقه توجه را به جاي گردن، به سمت قفسه سينه جلب مي كند. در مورد پيراهن هاي مردانه، يك مدل يقه هفت نوكدار تيز انتخاب كنيد تا توجه ديگران معطوف چهره شما بشود. از مدل هاي يقه اسكي و يقه بلند خودداري كنيد، زيرا گردن شما را مي پوشاند و باعث مي شود كه كوتاهتر و در نتيجه چاق تر و بزرگتر ديده بشويد.

 

۷- كتهاي سه دگمه بپوشيد. از پوشيدن كتهاي يك يا دو دگمه خودداري كنيد. كتهاي سه دگمه به اندازه مدلهاي دو دگمه گلاسيك است، اما اندام شما را بلندتر و باريكتر نشان مي دهد و در نتيجه لاغتر به نظر مي رسيد. هميشه دگمه بالاي كت خود را باز بگذاريد تا از كشيدن لباس شما جلوگيري كند، بنابراين حركت شما كمتر محدود مي شود و بهتر به نظر مي رسيد.

 

۸- راست بايستيد. اين يك نكته اثبات شده و بسيار مهم است. روي حالت ايستادن و وضعيت خود كار كنيد. تا جايي كه مي توانيد راست و مستقيم بايستيد، اين كار به شما كمك مي كند تا چندين كيلو لاغرتر به نظر برسيد و احساس اعتماد به نفس بيشتري نيز داشته باشيد. براي اينكه لاغرتر به نظر برسيد، حتي مي توانيد كفش هايي كه پاشنه كوتاهي دارد، بخريد .

 

۹- كتهاي حجيم و بزرگ نپوشيد. از پوشيدن لباس هاي حجيم مانند پلورهاي پشمي كلفت و حجيم خودداري كنيد. براي اينكه در فصل زمستان گرم بمانيد، از پارچه هاي كشمير استفاده كنيد كه در عين حال كه شما را گرم نگاه مي دارد، مانع افزودن حجم اضافي به اندام شما مي شود. يا مي توانيد از تركيب يك پيراهن و ژاكت يقه هفت استفاده كنيد. در مورد كت شلوار، از پارچه هاي پشمي نرمتر و سبكتر استفاده كنيد. اگر توانايي داريد، كت شلوارهاي پشمي سبك با كيفيت عالي تهيه كنيد كه بهترين نمونه كت شلوار مناسب اندام شما است.

 

۱۰- شلوارهاي بلند بپوشيد. شلوارهاي بلند شما را بلندتر ولاغرتر نشان مي دهد. حتي پاچه شلوارتان مي تواند تا روي زمين باشد تا واقعا شما را بلندتر نشان بدهد.

 

bebin.ir

 

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 13:19 توسط aseman790| (0) نظر

نكاتي در مورد صندل‌هاي مردانه

         

 

هر مردي علاوه برداشتن يك جفت كفش كتاني معمولي، به كفش‌هاي ديگري هم نياز دارد: يك جفت كفش رسمي؛ يك جفت صندل راحتي؛ و يك جفت چكمه جذاب.

  هر مردي علاوه برداشتن يك جفت كفش كتاني معمولي، به كفش‌هاي ديگري هم نياز دارد: يك جفت كفش رسمي؛ يك جفت صندل راحتي؛ و يك جفت چكمه جذاب.

در اين مقاله ما شما را با انواع مدل هاي صندل مردانه آشنا مي كنيم. صندل‌ها انواع متنوعي دارند و به دليل شكل خاصي كه دارند براي فصل‌هاي گرم مناسب هستند.

 

 صندل‌هاي بند دار: اين نوع صندل‌ها راحت و ارزان قيمت هستند و براي كنار دريا بسيار مناسب است. اين صندل‌ها ساده است و سطح يكنواختي دارد. بهتر است اين مدل صندل را فقط با شلوارك بپوشيد. و يادتان باشد هيچ وقت اين مدل صندل بنددار را با جوراب نپوشيد!

 صندل‌هاي اسپرت و ورزشي: اين صندل ها ضدآب هستند و داراي كفه ورزشي هستند كه به كشش و انقباض آن كمك مي‌كند. صندل‌هاي ورزشي معمولا چند نوار عرضي پهن دارد تا روي پا را محافظت كند.

صندل اسپرتي كه به‌خوبي طراحي شده باشد و سبك و راحت باشد براي قايق سواري، پياده روي و همچنين براي ساير فعاليتهاي بيرون از منزل در فصل تابستان بسيار خوب و مناسب است. اين صند‌ل‌ها را مي‌توانيد با شلوار جين يا شلوارك ست كنيد.

اين صندل‌ها ازجنس لاستيكي، پلي اورتان يا وينيل است و در انواع رنگها موجود است.

  صندل‌هاي رسمي:

 يك مدل صندل هم وجود دارد كه از انواع ديگر آن كمي رسمي‌تر است؛ جايگزين كردن چرم به جاي لاستيك و سگك‌هاي فلزي به جاي نوارهاي نايلوني باعث مي‌شود تا صندل‌هاي اسپرت به مدل‌هاي رسمي‌تري تبديل بشوند.

با رسمي‌تر كردن اين صندل‌ها مي شود آنها را در مراسمي كه در فصل بهار و تابستان در بيرون از منزل برگزار مي‌شود، پوشيد؛ مي‌توانيد اين مدل صندل را با كت شلوار كتاني ست كنيد.

 

 نكاتي درمورد پوشيدن و خريد صندل‌ها

1- قبل از خريد و پوشيدن صندل به اين نكته توجه كنيد كه اگر پاهاي شما روباز باشد و در معرض ديد قراربگيرد، احساس خوبي داريد و راحت هستيد يا نه.

2- صندل‌هاي چرم را با يك اسپري مقاوم در برابر لك آب واكس بزنيد تا صندل را از عرق پايتان محافظت كند. عرق پا مي‌تواند به سرعت يك جفت صندل خوب را خراب كند

 

منبع: dukht.com

 

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 13:15 توسط aseman790| (0) نظر

چه مدل دامني متناسب با اندام شماست؟

 

نحوه ي انتخاب و پوشيدن يك دامن بايد به چه ترتيبي باشد ؟ دامن هاي مختلفي با اندازه هاي متفاوتي وجود دارد مانند : دامن هاي كوتاه ، دامن هاي بلند ، و يا دامن هايي كه از لحاظ قد متوسط هستند . دامن به شما يك جنبه كاملا زنانه مي دهد ، زيرا شلوار تا حدودي جنبه ي مردانه دارد تا زنانه . اما دامن پوششي كاملا زنانه است . و هنگامي كه دامن مي پوشيد بدون اينكه خودتان متوجه شويد به علت اين پوشش ، تمام توجهات به سوي شما جلب مي شود . آيا تا كنون به اين موضوع پي برده بوديد ؟ اگر تا به حال موضوع گفته شده را تجربه نكرده ايد ، توصيه مي كنيم اين دفعه كه به مهماني دعوت مي شويد، دامن بپوشيد تا متوجه اين تفاوت شويد .

بعضي از خانم ها اين تفكر را دارند ، كه دامن فقط به افراد لاغر و قد بلند مي آيد !!!! اما اين تفكر درست نيست ، اگر قسمت هاي از بدنتان بزرگ هستند ، و به همين علت فكر مي كنيد كه نمي توانيد دامن بپوشيد اما در اشتباه هستيد زيرا مهم اين است كه شما راه حل را بدانيد و دامن مناسبي را انتخاب كنيد تا از برجستگي اين ناحيه كم شود . و حتي يك زيبايي خيلي فوق العاده را به شما ببخشد . و يا اينكه خيلي از خانم ها نمي دانند كه دامن هاي مختلف چه جلوه ي خاصي را به آنها مي بخشد و با پوشيدن چه دامني به منظوري كه دارند برسند ، ما تمام اين موارد را برايتان توضيح مي دهيم :

 دامن هاي راسته : اگر دامن راسته اي كه مي خواهيد بپو شيد ، بلند و تنگ مي باشد ، باعث مي شود كه جلوه ي كاملا زيبا و خانمانه اي را به شما بدهد ، و اين فرم دامن بيشتر براي خانم هاي مناسب است كه باسن ندارند و يا باسن خيلي كوچكي دارند .  و اين دامن را بايد با كفش هاي رو باز و پاشنه دار بپوشيد ، اگر قدتان بلند است اين دامن را با كفشي كه كمي لژ دارد بپوشيد ، اما اكر قد كوتاه و نه چندان بلندي داريد ، بهتر است با كفش هاي پاشنه دار بپوشيد .و اگر باسن كوچكي داريد اما كمي شكم داريد بهتر است از بك كمر بند مدل دار استفاده كنيد ، كه دور كمرتان بسته شود و بر روي شكم تان بسته شود تا شكم شما را مخفي نگه دارد و ديده نشود .

 دامن هاي كوتاه : همه ي خانم ها با استيل هاي مختلف  مي توانند از اين مدل دامن استفاده كنند حتي اگر چاق هستيد ، هيچ منعي برايتان وجود ندارد ، و بر عكس باعث منظم و مرتب شدن بيشتر شما مي شود و شما را تا حدودي لاغرتر نشان مي دهد ، اما اگر بخاطر اينكه چاق هستيد ،دامن هاي بلند و گشاد بپوشيد ، تاثير منفي بر روي شما مي گذارد ،و باعث مي شود كه چاق تر به نظر برسيد . و معمولا توصيه مي شود كه دامن هاي كوتاه را با جوراب شلواري بپوشيد زيرا پاهاي شما را زيباتر نشان مي دهد .

 دامن هاي كه مدل پليسه دارند و با به همراه خود يك زير دامني را دارند : اين دامن ها بخصوص براي افرادي كه باسن ندارند و يا به اصطلاح باسن صافي دارند ، مناسب است و يا افرادي كه كمي شكم دارند البته كمي ، اگر شكم تان بزرگ است اين دامن باعث مي شود كه شكم تان بزرگ تر به نظر برسد .

 دامن هاي بلند : افرادي كه چاق هستند به هيچ وجه نبايد دامن هاي بلند را بپوشند . اما ساير افراد و خانم ها يي كه مي خواهند دامن بلند بپوشند ، بهتر است اين دامن را با لباس و بلوز هاي كوتاه بپوشند زيرا اگر با بلوز بلند بپوشند ، جلوه اي زيبايي به شما نخواهد داد بلكه شما را بي قواره نشان خواهد داد .

 دامن هاي كلوش : اين دامن و اين مدل حسني كه دارد ، اين است كه اندازه ي دقيق اعضاي بدن شما مشخص نمي شود ، اگر شما كمي چاق و يا بر عكس كمي لاغر باشيد با پوشيدن اين مدل دامن ، اصلا چاقي و يا لاغري شما مشخص نمي شود .

 در انتها يك نكته و توصيه برايتان داريم  : بعضي از افراد مي گويند كه عادت به دامن پوشيدن ندارند ، زيرا هميشه شلوار پوشيده اند ، و خيلي كم پيش آمده است كه شلوار بپوشند ، براي اين افراد توصيه اي كه داريم اين است كه : وقتي دامن مي پوشند ، بهتر است يك جوراب شلواري بپوشند ، زيرا جوراب شلواري به مانند يك شلوار عمل مي كند . و به مرور زمان به دامن پوشيدن نيز عادت مي كنند.

 تهيه و ترجمه:گروه سبك زندگي سيمرغ

 

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 12:56 توسط aseman790| (0) نظر

چگونه با لباس هاي مختلف, طلاي زرد و يا سفيد استفاده كنيم؟

با وجود اين كه ممكن است طلاي زرد شما خيلي شيك و گران باشد اما با اين وجود نمي توانيد با هر رنگ ، يا بافت لباسي از آنها استفاده نماييد .

  آيا مي دانيد با چه لباس هايي بايد از طلاهاي زرد و يا از طلاي سفيد  استفاده كنيد تا شيك تر و زيباتر به چشم بيايد ؟

لباس هايي با رنگ هاي و بافت هاي متفاوت وجود دارند ، با بعضي از لباس هاي بايد طلاهاي و زيور آلات زردتان را بياندازيد و با بعضي ديگر بايد طلاهاي يا زيور آلات سفيد را استفاده نماييد . با وجود اين كه ممكن است طلاي زرد شما خيلي شيك و گران باشد اما با اين وجود نمي توانيد با هر رنگ ، يا بافت لباسي از آنها استفاده نماييد .

طلاهاي زرد : طلاي زرد به علت رنگ بخصوصي كه دارد به شما اجازه نمي دهد تا هر لباسي را كه دوست داريد , بپوشيد زيرا هارموني و ترگيب رنگ طلايي با هر رنگي شيك و زيبا نمي شود .

 موارد استفاده ي طلاي زرد در روز و شب تفاوت دارد : در روز بهتر است از طلاهاي زير استفاده كنيد تا شيك تر و زيبا تر به نظر برسيد :  انگشتر ظريفي از جنس طلاي زرد با نگين هاي كوچكي را مي توانيد استفاده كنيد زيرا در روز و براي انجام دادن فعاليت هاي روزمره بهتر است از انگشتر هايي استفاده كنيد كه ساده باشند تا به هنگام انجام كارهاي تان اذيت نشويد .

  اگر شما از آن دسته خانم هايي هستيد كه به طلا هاي زرد علاقه داريد ، دوست داريد كه طلاهاي تان را براي بقيه نيز نمايش دهيد مي توانيد از دست بند نيز استفاده كنيد . زيرا دست بند بيشترين طلايي است كه در دست شما به چشم مي آيد حتي بيشتر از انگشترهايي كه شما به دست داريد .

اگر مي خواهيد از گردن بند استفاده كنيد پيش نهاد مي كنيم با توجه به لباسي كه به تن داريد گردن بند تان را انتخاب كنيد براي مثال اگر تاپي به تن داريد كه داراي يقه ي باز مي باشد بهتر است از گردن بند هاي بلند استفاده كنيد ، اگر از لباس هايي استفاده مي كنيد كه داراي يقه هاي بسته ، يقه اسكي هستند بهتر است گردن بند خود را نياويزيد ، زيرا با اين مدل يقه هاي خاص اصلا گردن بند شما مشخص نمي شود . با لباس هاي دكلته هم مي توانيد از طلاي زرد استفاده كنيد و هم از طلاي سفيد ، بستگي به ميل و خواسته ي شما دارد كه به كدام يك از اين جواهرات تمايل داريد . گردن بند متفاوت با رنگ هاي مختلف را استفاده نكنيد ، مثلا گردن بند هاي زرد و سفيد را با هم نيندازيد . ; حتي چند گردن بند را با وجود اين كه داراي يك رنگ مثلا طلاي زرد هستند ، باز هم با يكديگر نيندازيد ، اگر شما فردي چاق هستيد با انجام اين كار چاقي شما افزايش مي يابد و بيشتر به چشم مي آيد.

 براي لباس هايي كه شب هنگام و براي مهماني هاي با طلاي زرد مي توانيد استفاده كنيد : دكلته هايي با رنگ مشكي و با يقه هاي باز مي باشد .  به موضوع بعدي كه مي پردازيم شامل اين موضوع مي باشد كه چه رنگ هاي را با طلاي زرد مي توان استفاده كرد : قهوه اي ، مشكي ، نارنجي ، رنگ هايي كه داراي تركيب قرمز مي باشند ، قرمز ، شرابي و .. . .

 اكنون به طلاهايي با رنگ سفيد مي پردازيم : طلاي سفيد بيشتر مورد توجه و پسند افراد جوان مي باشد ، افرادي كه جوان هستند بيشتر به جاي استفاده از طلا هاي زرد ترجيح مي دهند كه از طلا هاي سفيد استفاده كنند . طلاي سفيد داراي مزيت هايي بيشتري نسبت به طلاي زرد مي باشد ، طلاي سفيد را شما با لباس هايي با رنگ هايي متفاوت مي توانيد بپوشيد . زيرا با پوشيدن لباس هاي با رنگ هاي متفاوت مي توانيد زيبايي خود را با جواهرات و طلا هاي سفيد افزايش دهيد .

 در روز بهتر است از طلاهايي استفاده كنيد كه شما را در فعاليت هاي روزمره تان دچارمشكل نسازد . حتي شما مي توانيد براي اين كه جلوه ي بيشتري داشته باشيد ، شيك تر به نظر برسيد از جواهرات يا زيور آلاتي با رنك هاي ديگر نيز استفاده كنيد ، با طلاي سفيد خود بياويزيد . اما به خاطر داريد كه اين امكان براي استفاده از طلاهاي زرد وجود نداشت .

 چه رنگ هاي را با طلاي سفيد مي توان استفاده كرد : طلاي سفيد به دليل خاصيت براقيتي كه دارد براي مهماني هاي شبانه فوق العاده مناسب مي باشد بالخصوص با لباس هاي مشكي بيشتر برق مي زند و جلوه مي كند . با رنگ هايي مانند : قرمز ، فيروزه اي ، مي توانيد از طلاي سفيد استفاده كنيد ،;  با رنگ هايي مانند : مشكي ، خاكستري و سفيد اطلاي سفيد فوق العاده زيبا مي شود .

نكته مهمي كه در اين جا وحود دارد و لازم به ذكر مي باشد بدين ترتيب است : هنگامي كه لباس هايي به رنگ نارنجي را مي پوشيد بهتر است از طلاي سفيد استفاده نكنيد و به حاي آن از طلاي زرد استفاده كنيد.

 

تهيه و ترجمه:گروه سبك زندگي سيمرغ

 

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 12:35 توسط aseman790| (0) نظر

چطور يك لباس شب رنگي متناسب با انداممان انتخاب كنيم؟

اگر مي خواهيد در يك مهماني زيبا، تك و شگفت انگيز باشيد با ما همراه شويد، تا توضيحات جالبي در رابطه با انتخاب رنگ و هم چنين ظاهرتان ارائه دهيم...

  چطور يك لباس با رنگي مناسب كه به ما بيايد را براي مهماني انتخاب كنيم ؟ انتخاب يك لباس شب كار ساده و راحتي نيست بلكه بستگي به ظاهر و فرم بدن شما دارد. اگر مي خواهيد در يك مهماني زيبا، تك و شگفت انگيز باشيد با ما همراه شويد، تا توضيحات جالبي در رابطه با انتخاب رنگ و هم چنين ظاهرتان ارائه دهيم :

يك قانون براي انتخاب رنگ لباس شب وجود دارد، زيرا افراد داراي رنگ هاي پوست مختلف هستند.

افرادي كه داراي پوست هاي تيره هستند : لباس هاي با رنگ هاي روشن مانند: سفيد، سبز و.. بپوشيد كه به شما مي آيند و از رنگ هاي تيره اي مانند : قهوه اي و... كه باعث خفه شدن رنگ پوستتان مي شود دوري كنيد.

 افرادي كه داراي پوست هاي روشن هستند : بر عكس افرادي كه داراي پوست هاي روشن هستند بايد از رنگ هاي مانند سفيد، و.. بپرهيزند زيرا اين رنگ ها، باعث تشديد سفيدي رنگ پوستشان مي شود.

  بر اساس ساختار و فرم ظاهر بايد چه مدل لباس و با چه رنگي را بپوشيد :

اگر سينه هاي بزرگي داريد: لباس هاي با مدل دكلته و يقه هاي كشيده را توصيه مي كنيم، و لباس شب تان آستين نداشته باشد بهتر است و يا اگر مايل هستيد كه آستين داشته باشد بهتر است كه آستين خيلي كوتاهي داشته باشد.

اگر شما داراي شكم هستيد : از لباس هاي با جنس ساتن،و ابريشم بپرهيزيد زيرا به علت جنس خاصي كه دارند شكم شما را بزرگتر نشان مي دهد. و بهتر است از لباس هاي راسته استفاده كنيد و همچنين لباس هاي خيلي چسبان را نپوشيد زيرا به شما ظاهر بدي مي دهد.

 اگر قد بلندي نداريد : اگر قد بلندي نداريد اما مي خواهيد لباسي بپوشيد كه شما را قد بلند نشان دهد، بهتر است از لباس هاي دكلته و كمي بلند استفاده كنيد تا از لحاظ قدي بلندتر جلوه كنيد اما يادتان لباس تان بيش از حد نيز بلند نباشد زيرا يك ظاهر بد را به شما مي بخشد.

 

اگر داراي باسن بزرگي هستيد: لباسي بپوشيد كه داراي يك رنگ واحد باشد و چندين رنگ با يكديگر نباشند. از پوشيدن دامن هاي خيلي بلند و يا خيلي كوتاه نيز بپرهيزيد.

 يك نكته براي پوشيدن لباس شب با مدل دكلته در مهماني ها : بيشترين قسمتي كه در لباس هاي دكلته به چشم مي آيد ناحيه ي سينه ي شخص است. پس به اين ناحيه دقت داشته باشيد.

 تهيه و ترجمه:گروه سبك زندگي سيمرغ

 

 

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 12:31 توسط aseman790| (0) نظر

چطور رنگي كه بيشتر به ما مي آيد را بشناسيم؟

 

از چه طريق و راهي متوجه بشويم كه چه رنگي به ما مي‌آيد؟ و چه رنگي به ما نمي‌آيد؟

انسان‌هاي داراي پوست‌هاي مختلفي هستند: پوست‌هاي روشن، تيره، گندمي و.... هم چنين داراي رنگ مو‌هاي متفاوتي هستند: روشن، بلوند، شرابي، مشكي و .... .

بعضي از رنگ‌ها هستند كه نسبت به رنگ‌هاي ديگر بيشتر به شما مي‌آيند و هنگامي كه اين رنگ‌ها را مي‌پوشيد : زيبا تر ، شيك تر به نظر مي‌آيد .

به شما توصيه مي‌كنيم قبل از اينكه لباس جديد خود را خريداري كنيد حتما اين مقاله را بخوانيد و رنگ‌هايي كه شما را زيباتر نشان مي‌دهند را بشناسيد ، خريد خود را آغاز كنيد :

 

1- تصور كنيد كه وارد يك بوتيك لباس فروشي شده ايد ، از يك مدل لباس خوشتان آمده است و آن مدل لباس داراي چند رنگ متفاوت هستند ، شما از دو يا سه رنگ آن لباس خوشتان مي‌آيد اما نمي‌دانيد از بين اين چند رنگ كدام را انتخاب كنيد ؟ چه بايد كرد ؟ توصيه مي‌كنيم كه لباس مورد نظر را با رنگ‌هاي مختلف در زير صورت خود بگيريد ، اثري كه رنگ مورد نظرتان بر روي صورت شما مي‌گذارد دقت كنيد و مشاهده كنيد آيا رنگ صورت شما را باز مي‌كند ، يا اينكه رنگ صورتتان را تيره تر مي‌كند ; رنگ لباسي كه انتخاب مي كنيد بايد به نحوي باشد كه پوست صورت شما را باز و روشن كند . اگر رنگ صورتتان تيره شد ، حالت و فرم چشم‌هايتان عوض شد ، يا اينكه موج خستگي يا تيره گي را بر صورت شما گذاشت ، شما بايد به اين نتيجه برسيد كه اين رنگ به شما نمي‌آيد به خاطر رنگ پوستتان ، رنگ موهايتان و يا رنگ چشمانتان و ..... . پس بهتر است رنگ ديگري را انتخاب كنيد .

 

2- آيا رنگ پوست تاثير بسزايي در انتخاب رنگ‌ها براي شما دارد ؟ بله رنگ پوست تاثير بسزايي در انتخاب رنگ‌ها دارد . اگر رنگ پوستتان سفيد يا تيره باشد ، رنگ‌هايي را كه انتخاب مي‌كنيد تفاوت دارد ، البته علاوه بر رنگ پوستتان ، رنگ موهايتان نيز تاثير بسزايي دارد . براي مثال هنگامي كه رنگ موهايتان مشكي بود يك رنگ خاص به شما نمي‌آمده اما اكنون كه رنگ موهايتان تغيير داده ، همان رنگ قبلي كلي به شما مي‌آيد و صورت شما را كلي تغيير داده است ، و شيك تر شده ايد .

 

3- آيا رنگ موهايتان نيز تاثير بسزايي در انتخاب رنك‌ها براي شما دارد ؟ معمولا رنگ موهاي اوليه هر كس ، و رنگ موي طبيعي كه خداوند به انسان‌ها هديه كرده است آن رنگ مناسب ترين و بهترين رنگ مي‌باشد ، اما يك سري از افراد با رنگ مويي كه مخصوص خودشان و ذاتي مي‌باشد ، جلوه و ظاهر خوبي پيدا نمي‌كنند براي همين مجبور مي‌شوند كه موهايشان را رنگ كنند . اما از كجا متوجه شويم كه چه رنگي به ما مي‌آيد ؟

اگر مي‌خواهيد متوجه شويد كه موهايتان بايد به چه رنگي باشد كه به شما بيايد بايد به سه عاملي كه در زير برايتان توضيح مي‌دهيم دقت كنيد :

1- رنگ چشمانتان ، 2 – رنگ پوست صورتتان 3- رنگ ذاتي موهايتان

دقت كنيد تا بتوانيد به اين موضوع پي ببريد و رنگ مناسب را انتخاب كنيد . تركيب سه عامل گفته شده راهي مناسب است ، و شما را در انتخاب بهترين رنگ ياري مي‌دهد .

 

4- به افرادي كه داراي رنگ موهاي خاكستري هستند چه رنگ‌هاي مي‌آيد ؟ اگر مي‌خواهيد افراد زيادي جذب شما شوند و توجه بيشتري را جلب كنيد توصيه مي‌كنيم كه رنگ‌هاي سرد ، آرام و ملايم بپوشيد . لازم به ذكر است رنگ‌هاي سرد و تند را نپوشيد بهتر است رنگ‌هاي سرد و ملايم را بپوشيد تا با رنگ موي شما‌هارموني و تطبيق بيشتري داشته باشند تا شما را زيباتر نشان دهند ، نه اينكه كاملا بر ضد هم باشند .

رنگ‌هايي مانند : آبي آسماني ، صورتي‌هاي كم رنگ ، رنگ‌هاي پوست پيازي ، ليمويي‌هاي ملايم ، بنفش‌هاي كم رنگ ، گلبه هي ، سبز ، مشكي ، سفيد ....

 

5- اگر رنگ موهايتان كمي روشن تر از خاكستري است ، ديگر رنگ‌هاي سرد را به شما پيش نهاد نمي‌كنيم ، بر عكس رنگ‌هاي پر رنگ و گرم را به شما پيش نهاد مي‌كنيم .

رنگ‌هايي مانند : سبز زمردي ، قرمز كبود ، قرمز ، مشكي ، سفيد ، را به شما توصيه مي‌كنيم و رنگ‌هايي مانند : برنز ، رنگ‌هاي خاكي و رنگ‌هايي در اين سبك بپرهيزيد .

 

6- به افرادي كه داراي رنگ موهاي مسي هستند چه رنگ‌هاي مي‌آيد ؟ شما نبايد رنگ‌هاي سرد و ملايم را بپوشيد بلكه بايد لباس‌هايي را كه انتخاب مي‌كنيد از جمله رنگ‌هاي گرم و تند باشند.

رنگ‌هايي مانند : بنفش ، قرمز‌هايي كه كمي تيره باشند به شما جلوه ي خوبي را خواهند بخشيد . رنگ‌هاي كه در اين درجه بندي رنگي قرار دارند و در اين رديف قرار مي‌گيرند را مي‌توانيد انتخاب كنيد . رنگهايي مانند : سبز‌هاي لجني ، زرد پر رنگ ، نارنجي‌هاي آتشين ، …. شما با پوشيدن اين رنگ‌ها زيباتر و شيك تر جلوه خواهيد كرد . در عوض رنگ‌هايي مانند : آبي نفتي ، خاكستري ، از جمله رنگ‌هاي هستند كه به شما نمي‌آيند.

 

7- به افرادي كه داراي موهاي سفيد و يا جو گندمي هستند چه رنگ‌هاي مي‌آيد ؟ افرادي كه داراي موهاي سفيد و جو گندمي هستند از رنگ‌هايي كه داراي‌هارموني و تركيب سرد ، و پر رنگ هستند مي‌توانند استفاده كنند و لباس‌هايي با اين رنگ‌ها را بپوشند.

mobin

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 12:14 توسط aseman790| (0) نظر

انتخاب رنگ مناسب لباس بر اساس سال تولد!!

 

در اين مبحث قصد داريم نحوه به دست آوردن عنصر افراد متولد سالهاي مختلف را شرح دهيم كه به كمك آن بتوانند رنگ مخصوص به خود را پيدا كنند.

فشن و فنگ شوئي

در اين مبحث قصد داريم نحوه به دست آوردن عنصر افراد متولد سالهاي مختلف را شرح دهيم كه به كمك آن بتوانند رنگ مخصوص به خود را پيدا كنند.

اين عدد خاص كه با سال تولد هر فرد ارتباط دارد را اصطلاحا عدد كوا مي نامند.

 نحوه محاسبه اين عدد براي خانم ها و آقايان قدري متفاوت است.براي محاسبه عدد خود قدم به قدم با ما همراه باشيد:

 1- ابتدا بايد سال ميلادي تولد خود را مشخص كنيد.دو رقم آخرسال ميلادي و شمسي معمولا 21 سال با هم تفاوت دارند. البته اگر كسي در زمستان و بعد از4 فوريه(15 بهمن) به دنيا آمده باشد بايد به دو رقم سال شمسي خود 22 سال اضافه كند. 4 فوريه ابتداي سال چيني جديد است.

پس بنابراين:

متولدين اول فروردين تا 15 بهمن دو رقم سمت راست سال شمسي خود را به علاوه 21 كنند.

متولدين 16 بهمن تا آخر اسفند دو رقم سمت راست سال شمسي خود را به علاوه 22 كنند.

 عدد به دست آمده عدد سال ميلادي شماست.البته بر حسب تاريخ چيني.

مثال: شخص متولد 10 آبان 1356:

77=21+56

 2- عدد ميلادي به دست آمده در مرحله پيش را كه يك عدد دو رقمي است را به عدد 9 تقسيم مي‌كنيم و باقيمانده را به دست مي آوريم:

باقيمانده 77 بر 9 =5

 3- از اينجا به بعد فرمول آقايون با خانم ها فرق مي كند:

عدد كوا خانم ها=عدد مرحله قبل + 5

عددكوا آقايون=10-عدد مر حله قبل

عددكوا خانم مثال : 5+5=10

عدد كوا آقا مثال : 10-5=5

 

در اين مثال عدد خانم دو رقمي شد پي باز هم لازم است اين عدد دورقمي را بر 9 تقسيم كنيم تا به يك باقيمانده برسيم كه يك رقمي باشد: باقيمانده 10بر 9 =1

 عدد كوا خانم متولد 10 آبان 1356 : 1

عدد كوا آقا متولد 10 آبان 1356 : 5

هر عدد كوا كه بين 1 تا 9 خواهد بود در علوم چيني متعلق به يك عنصر به شرح زير مي باشد:

آب : 1

چوب : 3 و 4

آتش : 9

خاك : 2 و 5 و 8

فلز : 6 و 7

 با استفاده از اين عدد مي توانيم متوجه شويم كه عنصر ما چه عنصري است و چه رنگ هايي متعلق به سال تولد ما هستند.يك بار ديگر جهت ياد آوري جدول عناصر و رنگها را در اينجا تكرار مي كنيم:

 فلز خاك آتش  چوب آب عنصر

خصوصيت

سفيد-نقره اي-طلايي     قهوه اي-كرم-زرد-بژ    قرمز-نارنجي-بنفش-صورتي تيره سبز  آبي-سرمه اي-مشكي رنگ

 

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 12:8 توسط aseman790| (0) نظر

اشتباه رايج آقايون در مد

آيـا ظاهـر آنقدرها كه ميگويند در حيطه شغلي، رمانتيك و تاثير گذاشتن بر روي ديگران، مؤثر است؟مطمئناً!!!

 

 آيـا ظاهـر آنقدرها كه ميگويند در حيطه شغلي، رمانتيك و تاثير گذاشتن بر روي ديگران، مؤثر است؟

 مطمئناً!!!

 از نظر علمي ثابت شده افراديكه شناختي از شما ندارند، از روي ظاهـر شــما در عـرض 30 ثانيه در مورد شخصيتتان نتـيجه گيري مي كنند. اين ارزشيابي در مدت زمان بسيار كوتاهي به صورت ناخواسته در ذهن شكل مي گيرد.

 دانشمندان معتقدند كه به ترتيب موارد زير درمورد ديگران،توجه فرد را به خود جلب مي كنند: رنگ پوست، جنسيت، سن، رفتار ( قد، حركات بدن)، ظاهر، ارتباط مستقيم چشمي، و طرز صحبت كردن.

 در مورد 3 گزينه اول ما هيچ كاري نمي توانيم انجام دهيم؛ اما مي توانيم با اتكا به يافته هاي علمي موارد ديگر را به نفع خود تغيير داده و تصور ذهني ديگران را در مورد خود تغيير دهيم.

 از آنجايي كه 80% از چيزي كه ديگران در مورد ما مي بينند به طرز لباش پوشيدنمان بر مي گردد، در اين مقاله در مورد اين مطلب توضيح داده خواهد شد:

1- هيچ گاه با پيراهن آستين كوتاه، از كراوات استفاده نكنيد. پيراهن هاي آستين كوتاه، لباس هاي درجه دو محسوب مي شوند. اگر يونيفورم رسمي شغلي شما به اين شكل باشد، و يا مدير يك رستوان باشيد، پوشيدن اين لباس اشكالي ندارد اما اگر مي خواهيد يك تصوير حرفه اي از خود به جاي بگذاريد، بهتر است از پوشيدن پيراهن آستين كوتاه خودداري كنيد.

 2- يكي از مهمترين اجزاء اساسي پوشش يك مرد را كفش هايش تشكيل مي دهند. كفش هايتان بايد تميز باشند، برق بزنند، ظاهر آراسته اي داشته باشند و مناسب مكاني كه در آن هستيد باشند. اگر كت شلوار مي پوشيد حتماً بايد كفش هاي مردانه بندي به پا كنيد. يك كفش را براي چند روز پشت سر هم نپوشيد و زمانيكه از آنها استفاده نمي كنيد، قالبشان را درون آنها قرار دهيد.

 

3- در مورد شلوار بايد گفت كه آنقدر بايد بلند باشد كه جوراب هايتان را بپوشاند و جوراب هايتان هم بايد آنقدر بلند باشند كه وقتي پاهايتان را روي هم مي اندازيد، ساق پا مشخص نشود. شلوار، اگر يك تاي كوچك روي پا بخورد به اندازه كافي بلند است. سر آستين و پاچه هاي شلوار نيز بايد مرتب و منظم باشند. پاچه هاي مرتب هنگام نشستن شما را در وضعيت بهتري قرار مي دهند و سر آستين هاي مناسب سنگيني و وقار شما را افزايش مي دهند.

 4- هيچ گاه هم از كمربند دور كمري و كمربندهاي پيش سينه دار با هم استفاده نكنيد. اين كار شما را قدري نامطمئن جلوه مي دهد.

 5- جوراب بايد با شلوار همخواني داشته باشد.

 6- كمربند بايد با كفش همخواني داشته باشد.

 7- كراوات بايد تا خط كمربند پايين بيايد. اين امر اختياري نيست و هيچ بحثي در مورد آن پذيرفته نمي شود. اگر كراوات از اندازه طبيعي خود كوتاهتر باشد، شما را يك فرد ناآگاه جلوه مي دهد.

 8- گره كراوات زماني خوب به نظر مي رسد كه بعد از گره، يك "فرو رفتگي" محسوس در آن ايجاد شود. گيره كراوات و ساير آويزهاي زينتي كه به كراوات متصل مي شوند، دمده شده اند.

 9- پوشيدن جليقه نشانگر قدرت بيشتر است. بايد توجه داشته باشيد كه آخرين دكمه كت يا جليقه لزوماً نبايد بسته شود. اين امر از زمان ادوارد هفتم مد شد. او وزنش افزايش پيدا كرد، نمي توانست دكمه هايش را ببندد و بنابراين اين كار را مد كرد.

 كت هاي رسمي يك تا سه دكمه دارند. كت هايي كه بيش از سه دكمه دارند، قدري امروزي تر بوده و بيشتر جنبه مد را داشته و آن اصالت خود را از دست مي دهند و بيشتر براي وقايع اجتماعي معمولي مناسب هستند تا يك ملاقات مهم كاري. در كت هايي كه شامل دو دكمه هستند، فقط دكمه اول بسته مي شود.

 در كت هاي سه دكمه، يا مي توانيد تنها دكمه وسط را ببنديد و يا دكمه اول و دوم. برخي از متجددين كرانه باختري از اين سه دكمه، تنها دكمه بالايي را مي بندند!

 كت هايي كه 4 دكمه و يا بيشتر دارند طوري طراحي شده اند كه در آنها بايد حتماً دكمه آخر نيز بسته شود. اگر دكمه آخر به راحتي بسته شد، كه بايد آنرا ببنديد، اما اگر باعث كشيدن پارچه شود، بهتر است كه آنرا باز بگذاريد.

 

نوع ديگر كت هاي مردانه داراي دكمه هاي بيشتري هستند و از نوع اوليه قدري رسمي تر به نظر مي رسند. در اين مدل دكمه ها در دو تا سه رديف عمودي قرار مي گيرند. آنها بر اساس دكمه هايي كه روي آنها به كار رفته، در سه گروه قابل تشخيص مي باشند: 2/4 و 1/4 و يا 2/6.

 شماره اول مربوط به تعداد كل دكمه هاي جلويي است و شماره دوم مربوط به سوراخ دكمه هاي كاربردي است. نتيجتاً به اين معناست كه لازم نيست از تمام دكمه هايي كه مي بيني، استفاده كنيد و تمام آنها را ببنديد.

 در كت هاي 2/4 و 2/6 معمولاً دكمه بالايي و وسطي بسته مي شود، اما دوك هاي انگليسي اغلب دكمه آخر را مي بستند و با اين كار سينه هاپهن تر و پايين تنه بارك تر شده و چهره مردانه تري به فرد داده مي شود.

 چرا آقايون ترجيح مي دهند كه آخرين دكمه كت، جليقه، و يا ژاكت خودشان را باز بگذارند؟ ادوارد هفتم، پسر ملكه ويكتوريا (1910-1841 مدت زمان پادشاهي 1910- 1901) او آنقدر وزنش زياد بوده كه به هيچ وجه نمي توانست آخرين دكمه لباس هايش را ببندد يا اگر بخواهيم كمي لطافت تاريخي به خرج دهيم، مي توانيم بگوييم كه يادش مي رفته اين كار را انجام دهد. اتباع او اين كار را به صورت يك مدل مد جديد نشان ميدادند و از آن زمان به بعد اغلب آقايون چنين مدي را در پيش گرفتند و امروزه آخرين دكمه هاي كت اصلاً طوري طراحي نمي شوند كه بتوان آنها را بست.

 شايد هم ايده نبستن آخرين دكمه كت از نيم تنه هاي بلند گرفته شده باشد؛ آنها آنقدر بلند بودند كه اگر آخرين دكمه ها بسته مي شد، فرد به سختي مي توانست راه برود. به همين دليل افرادي كه از چنين كت هايي استفاده مي كردند، ترجيح مي دادند كه آخرين دكمه آنرا باز بگذارند.

 10- آستين كت ها رسمي و اسپورت بايد طوري طراحي شده باشد كه در حدود 4/1 تا 2/1 سانت از سر آستين پيراهني كه در زير آن پوشيده مي شود را نشان بدهند.

 ما در يك دنياي پيچيده و شلوغ زندگي مي كنيم كه افراد با ملاحظه در موقعيت ها و مجالس مختلف سعي مي كنند به صورت شكيل لباس بپوشند. در يك كلام مي توان گفت كه درست لباس پوشيدن، يعني احترام گذاشتن به خود و ديگران.

 

 منبع:Thepersianmodel.com

 

نوشته شده در چهارشنبه 1390/1/24ساعت 11:56 توسط aseman790| (0) نظرگروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.net


گروه اينترنتي پرشيـن استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.net


گروه اينترنتي پرشيـن استـار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.net


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتـي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.net


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشيـن استـار | www.Persian-Star.net


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org


گروه اينترنتي پرشين استار | www.Persian-Star.org

نوشته شده در سه شنبه 1390/1/23ساعت 15:13 توسط aseman790| (0) نظر

لباس تمام رسمي جايي براي نشان دادن علاقه شخصي و مدل هاي عحيب نيست، بلكه فرم و قالب خاصي دارد: كت شلوار مشكي با پيراهني سفيد رنگ و كراوات يا پاپيون سفيد رنگ. بازهم تاكيد مي كنيم كه لباس تمام رسمي مشكي رنگ است. اين قانوني است كه در تمامي مراسم رسمي بين المللي مهم رعايت مي شود.


1-اين كت را با يك پيراهن يقه دار سفيد با سرآستين و دگمه هاي سردست تزئيني، بپوشيد.

2-كراوات راه راه نخي سفيد رنگ است و بايد با دست گره خورده باشد. يكي از جالبترين و رسمي ترين چيزهايي كه يك مرد مي تواند بپوشد، پاپيون يا كراوات سفيد رنگ است. اين كراوات براي عروسي ها و ميهماني هاي رسمي شب بسيار مناسب است.

3-يك جليقه نخي راه راه سفيد رنگ، تنها مدل مناسب براي يك لباس تمام رسمي است. پوشيدن جليقه مشكي يا رنگ ديگري غير سفيد همراه چنين مجموعه لباسي، تنها مناسب خدمتكاران و پيش خدمتها است.

4-شلوار نيز بايد مشكي باشد كه ممكن است با بند شلوار به لباس افزوده شده باشد و دو نوار ابريشمي از گوشه آن آويزان است.

5-كفش چرم برقي مشكي با جوراب ابريشمي مشكي بپوشيد.

 

6-در بيشتر كشورها همراه اين لباس رسمي نوعي كلاه رسمي مشكي رنگ بلند لبه دار مي پوشند.
7-شما مي توانيد با اين لباس رسمي خود يك جفت دستكش سفيد رنگ هم بپوشيد. البته شما دستكش، كلاه و اوركت خود را در اتاق پرو خواهيد گذاشت.


8-شنل هم در برخي از مناطق اروپايي، خصوصا در اسپانيا پوشيده مي شود كه البته در كشور ما چندان مرسوم نيست.

iranerooz.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:7 توسط aseman790| (0) نظر

مردان قد بلندـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۱- لباسهاي يكدست يكرنگ نپوشيد.۲- لباسها و شلوارهاي زيپدار نپوشيد.۳- كـت و شـلوار بـا خـطـوط راه راه بـا خـطـوط عـمــودي وكراوات باريك و ژ

 

مردان قد بلند
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۱- لباسهاي يكدست يكرنگ نپوشيد.
۲- لباسها و شلوارهاي زيپدار نپوشيد.
۳- كـت و شـلوار بـا خـطـوط راه راه بـا خـطـوط عـمــودي وكراوات باريك و ژاكت كه طولش تا روي كمر است نپوشيد.

مردان قد كوتاه
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

۱- كفش بوت و ساق بلند نپوشيد آنها شما را قد بلندتر
نميكنند.
۲- شلوار پاچه كوتاه و يا پاچه تا شده نپوشيد.
۳- لباس آستين دار به تن كنيد.
۴- از نقش و نگار عمودي راه راه عمودي و شلوار راسته و كراوات باريك استفاده كنيد.
ppic.mihanblog.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:7 توسط aseman790| (0) نظر

1- واكس: ابتدا تمام لكه‌ها را پاك كنيد. اغلب براي اين منظور كفش را با آب و صابون مي‌شويند ولي اين كار موجب خشك شدن كفش مي‌شود شما مي‌توانيد از سركه و آب به نسبت مساوي استفاده كنيد و با حوله نرم كفشتان را خشك كنيد. بعد از گذشت يك ساعت، از واكس مي‌توانيد براي براق كردن كفش استفاده كنيد.

2- وازلين: مي‌توانيد وازلين و يا روغن كتان را به مقدار كم به كفش بماليد و با دستمال نرم پاك كنيد. با مخمل براق كنيد. اين گونه برق انداختن بيشتر براي كفش‌هاي چرمي استفاده مي‌شود.


3 -پوست موز: مي‌توانيد سطح خارجي كفش را مرتبأ با سطح داخلي پوست موز مرطوب كنيد كه يك لايه شيره موز روي آن مي‌بندد و آن را رها كنيد تا خشك شود. اين روش هم نتيجه‌بخش خواهد بود.

4 -پوست پرتقال: اگر مي‌خواهيد كيف يا كفش و يا دستكش چرمي ‌خود را براق كنيد يك تكه پوست پرتقال را به آن بماليد و بعد با پارچه نرم و لطيفي آن را پاك كنيد. نتيجه كار فوق‌العاده است.

منبع:rasekhon.net

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:6 توسط aseman790| (0) نظر

از پوشيدن صرفا رنگ هاي خالص و تكرنگ دست برداريد: به قفسه لباس هاي خود با پارچه هاي راه راه مردانه، خانه خانه و شطرنجي انرژي ببخشيد؛ در يك كت شلوار با دوخت عالي و طرح هاي مناسب، هر چيزي به نظر مي رسد،
از پوشيدن صرفا رنگ هاي خالص و تكرنگ دست برداريد: به قفسه لباس هاي خود با پارچه هاي راه راه مردانه، خانه خانه و شطرنجي انرژي ببخشيد؛ در يك كت شلوار با دوخت عالي و طرح هاي مناسب، هر چيزي به نظر مي رسد، به جز قديمي و كهنه بودن.


پارچه شطرنجي با راه هاي باريك: كت شلوار شطرنجي شما بايد به رنگ هاي سنگين و تند مانند زغال سنگي و قهوه اي باشد و با يك كراوات كلاسيك با راه هاي قرمز، يك پيراهن ساده و جوراب هاي بزرگ جفت شود.

كت و شلوار چهارخانه همه چيز درباره چهارخانه هاي پهن شاهانه است. اما شما براي اينكه قديمي و از مد ررفته به نظر نرسيد، پارچه اي را انتخاب كنيد كه رنگ تندي مانند نارنجي يا سبز را تركيب مي كند و شلواري را برگزينيد كه راحت و بلند باشد.


پارچه راه راه سفيد: خطوط راه راه سفيد رنگ، مشابه راه راه هاي باريك روي خود پارچه، اما با خطوطي ضخيم تر و ملايمتر، در ميان گنگسترهاي شيكاگو در صحنه خياطي مردانه از اهميت زيادي برخوردار بود. برخلاف نمونه هاي قبلي خود، تجسم هاي جديد اين مدل، كت هاي دو يا سه دگمه و برش هاي باريك است. اين نوع كت و شلوار را با پيراهن هاي مات و كمرنگ و كفش هاي بند دار بپوشيد. كفش هاي دو رنگ در اين مورد توصيه نمي شود.
پارچه با طرح خانه خانه مورب : يك كت شلوار با طرح خانه خانه مورب بسيار زياد، باعث مي شود تا احساس كنيد كه شرلوك هولمز، كارآگاه معروف (به رنگ قهوه اي) يا جاني روتن، خواننده پاپ مشهور انگليسي (به رنگ سياه و سفيد) هستيد. يك كت و شلوار با پرداخت ظريف و مينياتوري از اين طرح، تاثير و جلوه هيچكدام از اين دو را ندارد و قديمي به نظر نمي رسد، خصوصا اگر با يك كراوات گيره دار و يك دستمال جيبي با طرح خانه خانه مورب برجسته و مشخص همراه شده باشد.

پارچه فاستوني راه راه جناقي: يك كت شلوار با راه راه هاي جناقي ممكن است خفه و دلگير كننده به نظر برسد. براي اينكه خود را مدرن بسازيد، از لوازم جانبي شاد مانند يك كراوات از پشم نرم و كشميري يا كراوات نقطه دار و يك دستمال جيبي رنگي روشن استفاده كنيد.

iranerooz.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:5 توسط aseman790| (0) نظر

كفش‌هاي ورزشي با اندازه مناسب بخش ضروري انجام هر تمرين ورزشي است. اما يافتن كفش مناسب مي‌تواند يك چالش باشد.
● برخي از اصول راهنما براي انتخاب كفش مناسب ورزشي اينها هستند:
▪ به علت آن كه پاها در حين فعاليت ورم مي‌كنند، هميشه كفش را در بعدازظهر يا پس از فعاليت امتحان كنيد.
▪ كفش‌ها را با همان جورابي امتحان كنيد كه عادت داريد در ضمن تمرين بپوشيد.
▪ اطمينان حاصل كنيد كه وقتي بندهاي كفش را مي‌بنديد، پنجه‌هاي پاي‌تان به آساني حركت ممي‌كند و پاشنه پاهايتان هنگام راه رفتن نمي‌لغزد.
▪ چند قدمي در مغازه راه برويد يا بدويد تا مطمئن شويد كه كفش‌ها راحت هستند. كفش ورزشي را نبايد به زور به پا كرد.
▪ وقتي مي‌‌خواهيد كفش را امتحان كنيد، بندهاي آن را محكم ببنديد مانند اينكه مي‌خواهيد فعاليت ورزشي را آغاز كنيد.
▪ اگر به طور مرتب يك تمرين ورزشي را انجام مي‌دهيد، كفشي را بخريد كه خاص ورزشي باشد كه آن را انجام مي‌دهيد.

patoghu.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:4 توسط aseman790| (0) نظر

نبـود وقـت كـافي بـه منظور آماده شدن براي رفتن به محل كـار و يا اولـيـن مـلاقات، بـهـانـه خــوبي براي درست لباس نپوشيدن و تميز نكردن فرد، به شمار نمي رود.
شـمـا بـايـد در هـر حـالتي دوش بگيريد، موهايتان را مرتب كنيد، و مطمئن شويد كه هر سانتيمتر از بدنتان در بهترين وضـعـيـت ممـكـن قـرار دارد؛ فقـط در ايـن حـالـت اسـت كــه مـيتوانيد بيشترين تـاثـير را بر روي طرف مقابل بگذاريد. اما در عـيـن حال بـايد تحت هر شرايطي خونسردي خودتان را حـفظ كنيد. كافيـست يـك نـفـس عـمـيق بكشيد و اين ۱۰ مرحله را دنبال كنيد. بيشتر از نيم ساعت طول نمي كشد كه شما خوش تيپ تر از هميشه به نظر برسيد.
● مرحله۱) شستن سر و بدن
من صبح ها از گرفتن دوش هاي طولاني مدت لذت مي برم. اما متاسفانه زماني كه عجله داشته باشيد، براي اينكه سر موقع آماده شويد بايد زمان حمام خود را به حداقل برسانيد. اين كار را در مدت زمان كوتاه انجام دهيد و آب را ولرم كنيد، چرا كه اگر آب خيلي داغ باشد، پوستتان خشك مي شود.
ابتدا موهايتان را بشويد و آب بكشيد. براي اينكه در وقت صرفه جويي كرده باشيد در حين مدتي كه نرم كننده را بر روي موهايتان گذاشتيد مي توانيد ساير قسمت هاي بدنتان را بشوييد (همچنين مي توانيد براي كوتاهتر شدن زمان دوش گرفتن، از محصولات دو كاره ي شامپو و نرم كننده استفاده كنيد). من همچنين پيشنهاد مي كنم براي بدن خود از شوينده هاي مايع كه داراي نرم كننده هستند استفاده كنيد. (صابون هاي قليايي تا حد بسيار زيادي باعث خشك شدن پوست مي شوند.)
▪ مدت زمان تقريبي: ۶ دقيقه
● مرحله ۲) شستن صورت
صورت اولين جايي است كه در زمان ملاقات، ديگران به آن توجه مي كنند، پس بايد مطمئن باشيد كه تميز و سلامت است. شايد يك كرم پاك كننده به شما كمك كند؛ بد نيست روي يكي از آنها سرمايه گذاري كنيد. با اين كار تمام چين و چروك ها و ناصافي ها پنهان شده و پوست لطيف و شادابي پيدا مي كنيد.
بيش از اندازه از پاك كننده ها استفاده نكنيد چراكه ممكن است پوستتان خراشيده شود. همچنين بايد توجه داشته باشيد كه نبايد به طور روزانه از اين نوع پاك كننده ها استفاده كنيد. يك يا دو بار در هفته كافي است. اما بايد صوتتان را روزي ۲ بار بشوييد، به ويژه اگر پوست صورتتان اكنه اي و پر جوش است.
▪ مدت زمان تقريبي: ۲ دقيقه
● مرحله ۳) تراشيدن ريش ها
بهترين راه ريش تراشي در حمام به كمك يك آينه ضد بخار است. همچنين مي توانيد اين كار را پس از اتمام دوش گرفتن زماني كه هنوز حمام بخار دارد، انجام دهيد. آب گرم پوست شما را نرم مي كند، تراشيدن ريش ها را آسان كرده، و احتمال خراشيدگي و بريدگي را كاهش مي دهد.
پوست صورت خود را به طور كامل با ژل يا خمير ريش كف آلود كنيد تا از ايجاد خراشيدگي به وسيله تيغ جلوگيري شود. شما كه وقت اضافي نداريد تا بر روي زخم هايتان مرحم بگذاريد. سپس مقداري after shave بر روي پوست خود بماليد تا پوستان آرام شده و در عين حال مرطوب هم بشود.
▪ مدت زمان تقريبي: ۵ دقيقه
● مرحله ۴) كوتاه كردن ناخن ها
كوتاه كردن ناخن ها پس از دوش گرفتن بهتر است، چراكه ناخن ها نرم تر مي شوند و بنابراين كوتاه كردنشان راحت تر مي شود. پس از گرفتن ناخن ها جمع كردن و به دور ريختن آنها فراموش نشود.
▪ مدت زمان تقريبي: ۲ دقيقه
● مرحله ۵) استعمال ادوكلن
زماني كه از اسپري هاي خوشبو كننده بدن، ضد تعرق ها، و مام (يكي از بهترين روش ها براي جلوگيري از ايجاد بوي بد بدن) استفاده كرديد، زمان آن مي رسد كه مقداري ادوكلن نيز استعمال كنيد. (اما بيش از اندازه اين كار را انجام ندهيد) ادوكلن را بايد روي نبض هاي خود اسپري كنيد (به عنوان مثال روي مچ، پشت گوش، زير گلو و ...) به خاطر داشته باشيد كه هدف شما اين است كه تنها بوي خوبي بدهيد نه اينكه خودتان را از ادوكلن اشباع كنيد.
▪ مدت زمان تقريبي: ۱ دقيقه
● مرحله ۶) مرطوب كننده
بيشتر آقايون دوست ندارند پوستشن را چرب كنند اما اين كار براي از بين بردن پوست زبر مفيد است. بايد صورت و بدن خود را هر روز مرطوب كنيد. فقط بايد دقت كنيد كه براي صورت و بدن به طور مجزا بايد از دو نوع مرطوب كننده استفاده كنيد؛ به ويژه اگر پوستتان حساس است.
▪ مدت زمان تقريبي: ۱ دقيقه
● مرحله ۷) لباس پوشيدن
در اين مورد شما بايد از قبل بدانيد كه دقيقا چه لباس هايي را مي خواهيد بپوشيد. به خاطر داشته باشيد كه عجله داريد؛ بنابراين لباس هايي را انتخاب كنيد كه نياز به اتو كشيدن نداشته باشند و به راحتي با ساير لباس ها ست شوند.
▪ مدت زمان تقريبي: ۶ دقيقه
● مرحله ۸) آراستن موها
درست كردن موها براي اكثر مردها زمان زيادي مي گيرد. شايد دليل آن، اين باشد كه بيش از اندازه از محصولات زيبايي استفاده مي كنند و همچنين دوست دارند خودشان را زياد در آينه نگاه كنند.
بهتر است محصولات با كيفيت را خريداري كنيد چرا كه مدت زمان بيشتري دوام دارند، ۹۰% در وقت شما صرفه جويي مي كنند، ميزان كمي از آن، موهاي شما را به حالت دلخواه در مي آورد. از طرف ديگر محصولات بي كيفيت موهاي شما را چرب و روغني جلوه مي دهند.
▪ مدت زمان تقريبي: ۳ دقيقه
● مرحله ۹) مسواك زدن دندان ها
بايد دندان ها، زبان، و سقف دهان خود را مسواك بزنيد تا باكتري هايي كه باعث ايجاد بوي بد دهان مي شوند از بين بروند.
▪ ترفند صرفه جويي در وقت: در حمام مسواك بزنيد.
▪ مدت زمان تقريبي: ۳ دقيقه
● مرحله ۱۰- چك كلي
بالاخره در آينه نگاهي بيندازيد و ببينيد كه آيا همه چيز بر طبق ميلتان شده.
▪ مدت زمان تقريبي: ۱ دقيقه
حالا آماده رفتن هستيد؛ من هم بيشتر از اين وقتتان را نمي گيرم. فقط به خاطر داشته باشيد كه با برنامه ريزي مناسب و منظم مي توانيد هر كاري را بهتر انجام دهيد.
تا ديدار آينده؛ خودتان را خوش تيپ نگه داريد!


iransalamat.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:4 توسط aseman790| (0) نظر

در اين مبحث قصد داريم نحوه به دست آوردن عنصر افراد متولد سالهاي مختلف را شرح دهيم كه به كمك آن بتوانند رنگ مخصوص به خود را پيدا كنند.

فشن و فنگ شوئي

در اين مبحث قصد داريم نحوه به دست آوردن عنصر افراد متولد سالهاي مختلف را شرح دهيم كه به كمك آن بتوانند رنگ مخصوص به خود را پيدا كنند.
اين عدد خاص كه با سال تولد هر فرد ارتباط دارد را اصطلاحا عدد كوا مي نامند.

نحوه محاسبه اين عدد براي خانم ها و آقايان قدري متفاوت است.براي محاسبه عدد خود قدم به قدم با ما همراه باشيد:


1- ابتدا بايد سال ميلادي تولد خود را مشخص كنيد.دو رقم آخرسال ميلادي و شمسي معمولا 21 سال با هم تفاوت دارند. البته اگر كسي در زمستان و بعد از4 فوريه(15 بهمن) به دنيا آمده باشد بايد به دو رقم سال شمسي خود 22 سال اضافه كند. 4 فوريه ابتداي سال چيني جديد است.

پس بنابراين:

متولدين اول فروردين تا 15 بهمن دو رقم سمت راست سال شمسي خود را به علاوه 21 كنند.
متولدين 16 بهمن تا آخر اسفند دو رقم سمت راست سال شمسي خود را به علاوه 22 كنند.

عدد به دست آمده عدد سال ميلادي شماست.البته بر حسب تاريخ چيني.

مثال: شخص متولد 10 آبان 1356:
77=21+56

2- عدد ميلادي به دست آمده در مرحله پيش را كه يك عدد دو رقمي است را به عدد 9 تقسيم مي‌كنيم و باقيمانده را به دست مي آوريم:
باقيمانده 77 بر 9 =5

3- از اينجا به بعد فرمول آقايون با خانم ها فرق مي كند:

عدد كوا خانم ها=عدد مرحله قبل + 5

عددكوا آقايون=10-عدد مر حله قبل

عددكوا خانم مثال : 5+5=10
عدد كوا آقا مثال : 10-5=5

در اين مثال عدد خانم دو رقمي شد پي باز هم لازم است اين عدد دورقمي را بر 9 تقسيم كنيم تا به يك باقيمانده برسيم كه يك رقمي باشد: باقيمانده 10بر 9 =1

عدد كوا خانم متولد 10 آبان 1356 : 1
عدد كوا آقا متولد 10 آبان 1356 : 5

هر عدد كوا كه بين 1 تا 9 خواهد بود در علوم چيني متعلق به يك عنصر به شرح زير مي باشد:

آب : 1

چوب : 3 و 4

آتش : 9

خاك : 2 و 5 و 8
فلز : 6 و 7

با استفاده از اين عدد مي توانيم متوجه شويم كه عنصر ما چه عنصري است و چه رنگ هايي متعلق به سال تولد ما هستند.يك بار ديگر جهت ياد آوري جدول عناصر و رنگها را در اينجا تكرار مي كنيم:


فلز

خاك

آتش

چوب

آب

عنصر

خصوصيت
سفيد-نقره
اي-طلايي

قهوه اي-كرم-زرد-بژ

قرمز-نارنجي-بنفش-صورتي تيره

سبز

آبي-سرمه اي-مشكي

رنگ

منبع:سايت دوخت

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:3 توسط aseman790| (0) نظر

كف زير كفش نبايد صاف باشد بلكه بايد آجدار بوده تا از ليز خوردن جلوگيري كند. كفشي كه كف آن لغزنده و سُر است، كفش مناسبي نيست...

1- سعي كنيد خريد كفش را در انتهاي روز انجام دهيد چون در طول روز و پياده‌روي پا ورم مي‌كند و بزرگ‌تر مي‌شود.

2 -از خريد كفش‌هاي با كفي بسيار ضخيم يا پاشنه بلند پرهيز كنيد.

3- كف زير كفش نبايد صاف باشد بلكه بايد آجدار بوده تا از ليز خوردن جلوگيري كند. كفشي كه كف آن لغزنده و سُر است، كفش مناسبي نيست.

4- قالب كفش‌هاي مختلف متفاوت است بنابراين به صرف سايز كفش، آن را نخريد.

5 -بهترين قالب كفش مدلي است كه يك تا 2‌سانتي‌متر پاشنه داشته و قسمت جلويي آن گرد باشد.

6 -بدترين مدل كفش مدلي است كه بيش از 3‌سانتي‌متر پاشنه داشته و نوك‌تيز باشد.

7 -كفش‌ بايد انعطاف لازم را داشته باشد زيرا حالت سفتي در آن مانع راه رفتن طبيعي شده و باعث ايجاد پينه و ميخچه در پا مي‌شود.

8 -هرگز كفشي را كه تنگ است به خيال اينكه جا باز مي‌كند، نخريد.

9 -صندل‌هاي لاانگشتي كه در فصل تابستان بسيار متداول مي‌شود، انتخاب بسيار بدي است زيرا پوشيدن اين مدل‌ها باعث تغيير در نحوه حركات عادي و طبيعي شده و در نهايت به پاها و زانو آسيب مي‌رسانند.

10 -كفش‌هاي روباز، مچ پا را نگه نمي‌دارد. اين كفش‌ها به خصوص براي كودكان ايمني چنداني ندارند.

11-قسمت جلويي كفش كه فضاي لازم براي حفظ انگشتان را تامين مي‌كند، بايد گرد باشد. مدل‌هاي به اصطلاح نوك تيز فضاي كمي‌را براي انگشتان تامين مي‌كنند و به همين علت توصيه نمي‌شود.

12- توجه داشته باشيد فضاي اضافي جلوي كفش باعث مي‌شود كه پا درون آن بلغزد و تاول بزند. بهتر است بين نوك ‌بلندترين انگشت پا و نوك كفش حدود يك سانتي‌متر فاصله باشد.

13 -جنس رويه كفش بسيار مهم است. بهترين رويه براي كفش، همان رويه چرم طبيعي است. چرم طبيعي، به علت دارا‌بودن منافذ طبيعي در بافتش، امكان تبادل هوا ميان بيرون و داخل كفش را فراهم مي‌كند. رويه مصنوعي به علت عدم تبادل هوا، باعث بوي بد پا و عرق كردن بيش از حد آن مي‌‌شود.


منبع:ashura.ir

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:3 توسط aseman790| (0) نظر

نكاتي راجع به لباس هايي كه از جنس نخ هستند ! ! مانند نحوه ي شستشو ، نگهداري ، و... اگر مايل هستيد لباس هايتان كه از جنس نخ هستند ، ديرتر از بين بروند ، پس با ما در اين مقاله همراه شويد :

لباس هاي از جنس نخ ، اولين و بهترين نوع لباسي است كه توصيه مي شود زيرا حساسيتي را ايجاد نمي كند و معمولا همه ي پوست هاي مختلف از آن استقبال مي كنند . اما براي اينكه لباستان بعد از هر شست وشو و اتو كردن همان حالت روز اول را داشته باشد ، نكات زير را مطالعه كنيد :
در ابتدا توضيح مي دهيم كه نخ و جنس نخ چيست ؟ نخ يك فيبر گياهي است كه از دانه ها ي و بذر هاي پنبه به دست مي آيد ، و بعدا اين فيبر را تغيير شگل مي دهند و به نخ تبديل مي كنند ، و اين عمل را در كارخانه هاي نخ ريسي انجام مي دهند .


بافت هاي نخي را با بافت هاي ديگر نيز تركيب مي كنند : و معمولا نخ را با بافت پلي استر تركيب مي كنند . و اين تركيب مرغوبيت كمتري دارد ، و لباس هاي وجود دارند كه علاوه بر پلي استر با جنس هاي ديگر نيزتركيب مي كنند ولي بهتر است به دنبال لباس هاي باشيد كه 100 درصد از جنس نخ هستند .

نگه داري از لباس هاي با بافت نخ :
يكي از مسائل مهمي كه باعث دوام لباس ها بخصوص نخ مي شوند .نحوه ي شست و شوي آن است .اگر لباستان را مي خواهيد در ماشين لباس شوئي بياندازيد و ماشين آنها را براي شما بشوييد براي تي شرت ها و پيراهن هايي از جنس نخ دماي مناسب 40 درجه مي باشد ، و براي لباس هاي نخي كه جنس ظزيف تري دارند مانند لباس زيرتان را با دماي 30 درجه بشوييد . و از دماهاي بالاتر از مقدار گفته شده ، بپرهيزيد و اگر خودتان با دست اين لباس ها را مي خواهيد بشوييد ، بهتر است كه خيلي آنها را نشوييد زيرا نخ بافت ظريفي دارد و زود از بين مي رود .
از آب ژاول نيز مي توانيد براي تميز تر شدن لباس هايتان استفاده كنيد و هيچ مانعي وجود ندارد اما خاطرتان باشد نبايد لباستان را مدت زيادي در آب ژاول قرار دهيد چون مسلما اگر لباستان مدت زيادي در در مايع سفيد كننده به سر ببرد بافت هايش از بين مي رود . و در ضمن اگر لباستان رنگي است مواظب آب ژاول باشيد كه به لباستان نريزد ، كه لباستان لك شود .
لباس هاي نخي انعطاف پذير نيستند ، يعني اينكه يعد از هر شست و شوي به حالت اوليه خود باز نمي گردند و حتما بايد اتو شوند .

www.funpatogh.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:2 توسط aseman790| (0) نظر

سلامت-شما وقتي مي‌‌خواهيد به يك مهماني زنانه برويد آخرين بخشي كه به آن فكر مي‌كنيد چيست؟ بله درست حدس زديد، انداختن سرويس جواهرات. فرقي نمي‌كند يك سرويس سنگين يا ساده؛ ولي بيشتر خانم‌ها جواهراتي دارند كه آن را با لباس مهماني خود هماهنگ مي‌كنند. براي اينكه جواهراتتان با لباس شما هماهنگي داشته باشند و جلوه خاصي به شما ببخشند، راهنماي ما را بخوانيد...

به رنگ پوستتان توجه كنيد: اينكه رنگ پوست شما سفيد، گندمي و يا برنزه و سبزه است، در انتخاب طلا و جواهري كه انتخاب مي‌كنيد اهميت زيادي دارد. اگر پوست شما كاملا سفيد است به جاي طلاي زرد، طلاي سفيد را انتخاب كنيد. اگر پوست شما گندمي است (كه اكثر خانم‌هاي ايراني چنين پوستي دارند) توصيه ما اين است كه از تركيب طلاي زرد و قرمز استفاده كنيد اما اگر اهل برنزه كردن پوستتان هستيد و يا خودتان پوست سبزه‌اي داريد، بد نيست بدانيد جواهراتي كه تركيبي از طلاي زرد و طلاي سفيد باشند روي پوست شما جلوه‌اي فوق‌العاده خواهند داشت.

رنگ نگين را با لباستان هماهنگ كنيد: حتما براي شما هم پيش آمده است كه بخواهيد يك لباس و يا پيراهن زيبا در مهماني به تن كنيد ولي ندانيد كدام رنگ و كدام طلا و جواهر را با آن ست كنيد. در اين موارد يك قانون خيلي آسان وجود دارد و آن اين است كه رنگ نگين آويز گردنبندتان و يا نگين انگشترتان را هم‌رنگ با رنگ لباستان انتخاب كنيد البته اگر زيورآلاتي دقيقا همرنگ با لباستان پيدا نكرديد، مي‌توانيد رنگ لباس و رنگ نگين را جوري با هم هماهنگ كنيد كه رنگ‌هاي مكمل همديگر باشند.

الماس، شيك‌ترين و باارزش‌ترين جواهر شما: اگر به دنبال خريد يك سنگ گرانبها براي سرويس جواهراتتان هستيد، شك نكنيد كه بايد به سراغ الماس برويد. درجه خلوص و عيار الماس براساس وزنش محاسبه مي‌شود و واحد آن قيراط است. فراموش نكنيد اگر مي‌خواهيد يك انگشتر الماس بخريد، انگشترهاي الماسي را انتخاب كنيد كه نگين‌هاي درشت‌تري داشته باشند چون هر چه الماس بزرگ‌تر باشد، قيمت و ارزش آن بيشتر است. يك الماس خوب بايد تراش خوب و زيبايي داشته باشد. رگه‌هاي ناخالصي در آن ديده نشود و درخشان و براق باشد. برليان نام نوعي تراش است كه بر الماس مي‌زنند. در همين لحظه اگر دوست داريد بدانيد انگشتر الماس شما اصل است، روي آن بدميد. اگر سنگ الماس انگشتر شما اصل باشد بخار به سرعت از سطح آن تبخير مي‌شود و اثري از آن باقي نخواهد ماند.

فيروزه را با لباس آبي و يا سفيد استفاده كنيد: ما يك سرويس فيروزه را به عروس خانم‌هاي جوان توصيه مي‌كنيم چون رنگ آبي فيروزه در كنار تور و لباس عروس سفيد، خودش را كاملا نشان مي‌دهد و نمايي مليح و سرد به شما مي‌بخشد. فيروزه با لباس‌هاي مهماني در طيف رنگي آبي روشن تا تيره و سرمه‌اي و آبي نفتي هم بسيار جذاب است. اگر شما جين‌پوش هستيد مي‌توانيد جين‌هاي آبي و سرمه‌اي‌تيره را با يك بلوز آبي روشن و يك جفت گوشواره فيروزه ست كنيد. فيروزه‌هاي موجود در بازار در طيف رنگي سبز و آبي و يا تركيبي از اين دو رنگ وجود دارند. اين را هم بدانيد كه فيروزه رنگ آبي آسماني روشن، مرغوب‌ترين نوع فيروزه است.

مرواريدهاي درشت و گرد را انتخاب كنيد: اگر اهل سادگي هستيد و از زرق و برق جواهرات گريزانيد، بد نيست براي آراستن لباس خود در يك مهماني زنانه، يك سرويس مرواريد را انتخاب كنيد. خوبي مرواريد اين است كه در عين سادگي، بسيار شيك و مدرن به نظر مي‌آيد و شما حتي مي‌توانيد آن را در مهماني‌هاي رسمي‌تر به صورت گردنبند و يا دستبند استفاده كنيد. اگر گردن شما دچار چين و چروك پيري شده است پوشاندن آن با يك و يا چند رديف مرواريد، خيلي زيبا و مناسب سن و سبك شما خواهد بود. شما مي‌توانيد يك گردنبند مرواريد را با يك كت و شلوار و يا كت و دامن در مهماني‌ها بيندازيد. مرواريد را معمولا با قرار دادن دانه‌هاي بسيار ريز درون صدف‌ها كشت مي‌دهند. در هنگام خريد آن مرواريدهايي را انتخاب كنيد كه درشت‌تر و خوش‌فرم‌تر باشند چون ارزش اين مرواريد‌ها بيشتر است.

اگر دنبال رنگي گرم هستيد، ياقوت را انتخاب كنيد: ياقوت قرمز و يا ياقوت دانه‌اناري، تنها جواهري است كه رنگ گرمي دارد. اگر شما پوست روشني داريد، جواهرات ياقوتي روي پوست شما بسيار زيبا خواهند شد. ياقوت را مي‌توانيد با لباس‌هاي براق و يا مخمل در رنگ‌هاي قرمز، نارنجي و آلبالويي استفاده كنيد. البته ياقوت كمتر از سنگ‌هاي قيمتي ديگر طرفدار دارد چون آن را به راحتي نمي‌توان با هر لباسي و هر رنگي ست كرد.

با زمرد رنگي سرد را تجربه كنيد: زمرد يكي از همان رنگ‌هايي است كه سرويسي از جنس آن چشم را به خود خيره مي‌كند. زمرد اين روزها بخشي از ويترين هر جواهرفروشي را از آن خود كرده است و طرفداران زيادي دوست دارند اين رنگ سبز عميق را روي پوست و لباس خود تجربه كنند. شما مي‌توانيد زمرد را با لباس‌هايي به رنگ سفيد، سفيد و سبز و سبز ست كنيد.

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:2 توسط aseman790| (0) نظر

قدم زدن در آغازين هفته هاي فصل جديد در فروشگاه ها و بوتيك هاي لباس كه در شمار چشم نوازترين مراكز خريد پايتخت به حساب مي آيند حسي پرشور، هيجاني با چاشني جيغ در روح القا مي كنند. كافي است درپي تغيير ذائقه هنري ناخنكي به كتاب هاي هنري زده باشيم بي برو برگرد ياد تابلوي جيغ مي افتيم. شاهكار ادوارد مونش، نقاش نروژي كه در آن انساني با دهان باز كه از شدت هيجان با صورتي درهم ريخته مشغول فرياد زدن است. اين مرد بر جاده اي كه انبوه رنگ هاي تند و به خصوص سرخ و نارنجي او را فراگرفته اند، ايستاده و روبه روي مخاطب بيروني فرياد مي زند.
تابلوي اكسپرسيونيستي مونش در اين روزها، نمونه جالبي است از واكنش آدم هايي كه براي خريد لباس با ويترين هاي انتزاعي روبه رو مي شوند.
شايد جملات فوق چندان خوشايند نباشد اما حقيقتي است كه اين روزها در شاپينگ سنترها و لباس فروشي ها زياد به چشم مي خورد. ويترين بوتيك هاي پايتخت پر شده از انواع و اقسام مدل مانتوهاي بنفش جيغ، زرد جيغ و سبز جيغ كه يكي در ميان كنار هم قرار گرفته اند. (البته ذكر اين نكته ضروري است كه در رنگ شناسي واژه جيغ معني ندارد و به جاي آن از واژه هاي تهاجمي يا تند استفاده مي شود؛ و نگارنده در اينجا به قصد پررنگ نشان دادن وضعيت اسفناكي كه بر سر مد آمده است استفاده كرده است.) در سال هاي اخير كه بحث مد در كشور به طور جدي تري نسبت به گذشته مطرح شده است، بيش از آنكه شاهد طراحي هاي خلاقانه هنرمندانه كشورمان باشيم، نمونه هاي كپي شده از كشورهاي ديگر را پشت ويترين مغازه ها نظاره گر هستيم. گرچه در مملكت ما خريدار حق انتخاب ندارد و اين توليد كننده است كه با توليد و دوخت مدل هاي يكسان و يكرنگ كه اصولاً هيچ تطابقي هم با اصول مد و زيبايي شناسانه ندارند، براي مشتري تعيين مي كند كه چه رنگ و چه مدلي بپوشد ولي واقعاً آدم از برخي سليقه ها مي ماند كه در ميان انبوه لباس هاي پشت ويترين چه آنها كه توليد كننده به خورد خريدار مي دهد يا آنها كه از نتيجه ماه ها تلاش طراحان پاريسي الگوبرداري و توليد شده اند دست به چه انتخاب هايي مي زنند.
البته ناگفته نماند كه اين عدم زيبايي شناختي تنها در مملكت ما رايج نيست كه در قلب آمريكا هم زيبايي معنا و مفهوم خود را از دست داده است و به گفته اندي وارهول، هنرمند پاپ آرت، نقش مايه ها و مضامين بنيادي زيبايي شناسي مرده اند. اندي وارهل در يادداشت هاي خود در باب زيبايي مي نويسد: «برداشت هاي هركس از زيبايي با ديگري متفاوت است. وقتي من كساني را در لباس هاي جلفي كه به تنشان مناسب است مي بينم، سعي مي كنم لحظه اي كه آنها دارند آن لباس را مي خرند، مجسم كنم. وقتي كه با خودشان مي گويند فوق العاده است، خوشم مي آيد، برش مي دارم . آدم نمي تواند تصور كند مغز آنها چگونه كار مي كند كه پارچه هاي پولي استر احمقانه، شلوار هاي گل ميخ دار يا تاپ هاي بندي كه روي آن كلمه ميامي با اكليل نوشته شده را مي خرند . پس آنها چه چيزي را زشت مي دانند؟» در اصول روانشناسي رنگ ها، بنفش از ديرباز رنگ ملكه ها بوده است و رنگ رازگونه به شمار مي رود اما همين رنگ كه بسيار هم رمانتيك خوانده مي شود اگر به تنهايي و براي طولاني مدت استفاده شود نوعي حس غريبانگي به فرد القاء مي كند كه حتي اگر رنگ هاي شادي مثل نارنجي، زرد و سبز در كنار آن باشند همچنان خاصيت حزن و اندوه خود را از دست نمي دهد. رنگ هاي زرد و سبز نيز هر كدام به همين ترتيب حسي مستقل از خود ارائه مي دهند.
مثلاً رنگ سبز رنگ آرامش و نشاط، باروري بوده و زرد رنگ توجه و نيز شادماني است اما استفاده كردن مداوم آن موجب خستگي، آشفتگي و عصبانيت مي شود. اما آنچه كه اهميت دارد اين است كه اين رنگ ها خاصيت خود را با تناليته هاي مختلف از دست مي دهند. نظير اينكه سبز پررنگ يا همان جيغ برخلاف سبز روشن باعث گرفتگي و حس ماليخوليايي در فرد مي شود. بنفش پررنگ نيز اعتدال ذهني را برهم مي زند و تماس دائم با آن باعث برانگيختن حس ماليخوليايي در فرد مي شود. در اصول هماهنگ كردن لباس هاي رنگي علاوه بر اينكه دانستن اين موضوع كه چه نوع رنگي به صورت فرد مي نشيند و او را زيبا جلوه مي دهد، به خاطر سپردن اين نكته كه رنگ ها در زنان و مردان تاثير همساني ندارد نيز اهميت خاصي دارد. يكي از پرطرفدارترين رنگ ها نزد دو جنس رنگ آبي است. اما اين رنگ بيش از آنكه براي زنان جلب زيبايي كند از زيبايي آنها مي كاهد.
پوشيدن پيراهن آبي از خشكي چهره مرد مي كاهد و او را مهربان تر و قابل اطمينان تر نشان مي دهد اما همين رنگ در زنان حالتي از سردي، بي اعتنايي و بي تفاوتي در چهره آنها پديدار مي سازد و از آنجا كه داشتن روحيه آرام و با نشاط در زيبايي و جذاب جلوه دادن فرد تاثير گذار است بنابراين رعايت اين نكات ريز عامل مهمي در خوش پوشي و زيبايي خواهد بود. در اصول طراحي لباس آمده كه لباس بنفش، سبز يشمي و فيروزه اي به آدم هايي با پوست تيره يا آنها كه پوستشان را در اين فصل برنزه مي كنند، نمي آيد.
بعضي افراد پوست و رنگ مويي دارند كه مكمل رنگ هايي است كه امروز دربازار پوشاك زياد ديده مي شود اما بعضي افراد با پوشيدن اين رنگ ها، رنگ پريده و بي حال به نظر مي رسند. اگر شما جزء دسته دوم هستيد، ولي به پوشيدن اين رنگ ها علاقه داريد، راه هايي وجود دارد كه با وجود اينكه ظاهرتان با اين رنگ ها تناسب ندارد، بتوانيد ظاهري زيبا براي خود درست كنيد. پوشيدن بلوز تيره كه طرح هاي روشن دارد، انتخاب بلوز يا پيراهن روشن با دامن يا شلوار تيره و پوشيدن لباس هاي دو رويه كه تركيب زيرين آنها رنگي روشن داشته باشد مي تواند در همسان سازي رنگ با پوست صورت شما كمك كننده باشد. افراد تيره پوست معمولاً داراي چشمان و موهاي مشكي يا قهوهاي تيره هستند؛ بنابراين بايد لباسي را انتخاب كنند كه با رنگ هاي تيره مغايرت داشته باشد.
اين مغايرت چهره را از يكنواختي بيرون آورده و باعث جذابيت بيشتر مي شود. صورتي، سفيد، خاكي، آبي ملايم و طوسي روشن مناسب ترين رنگ ها براي اين گروهند. بژ، آبي، بنفش ياسي، مشكي و صورتي نيز رنگ هاي مناسب افراد با پوست هاي معمولي به شمار مي روند. براي افرادي كه پوست روشن دارند نيز رنگي مناسب است كه با رنگ پوست تضاد داشته باشد. رنگ هايي نظير آبي، قهوه اي، سبز پررنگ، زرد، سرخابي و بنفش ياسي. در اين گروه به طور كلي بايد از رنگ هاي خشن و روشن استفاده كرد تا تضاد كافي با رنگ پوست به وجود آيد. اگر با پوشيدن رنگ هاي روشن اين فصل راحت نيستيد و احساس خوبي نداريد از لوازم جانبي رنگي مانند كمربند رنگارنگ يا كفش و كيفي همرنگ يا به رنگ روشن كه با لباس شما متناسب است و آن را آراسته مي كند، انتخاب كنيد. فراموش نكنيد يكپارچگي بيش از حد باعث انگيزش بسيار پايين و پيچيدگي افراطي نيز باعث انگيزش بيش از حد خواهد شد. در اين ميان، هارموني و هماهنگي تعادل پويا خواهد بود.
اگر شما علاقه زيادي به رنگ خاصي داريد، مي توانيد از آن به عنوان رنگ هسته كه معمولاً براي ما ايرانيان مانتو به شما مي رود، استفاده يا آنها را با لباس هايي با رنگ هاي سه گانه اول در چرخه رنگ (قرمز، آبي و زرد) يا رنگ هاي سه گانه دوم (نارنجي، سبز و بنفش) تركيب كنيد. اگر هم تمايلي به ايجاد هارموني نداريد، مي توانيد از رنگ هاي متمم استفاده كنيد.اين رنگ ها، رنگ هايي هستند كه در چرخه رنگ كاملاً متضاد و روبه روي هم قرار گرفته اند. وقتي اين رنگ ها در كنار يكديگر قرار بگيرند، يكديگر را تشديد كرده و يكديگر را روشن تر نشان مي دهند.
رنگ هاي سبز و قرمز مقابل همديگر قرار گرفته اند به همين دليل است كه لباس هاي با رنگ سبز ارتشي و زرشكي، آبي و نارنجي، طلايي و سبز زنگاري زيبا به نظر مي رسد. براي تيپ خنثي نيز بهترين پيشنهاد پوشيدن لباس هايي با سايه هاي سفيد، سياه، خاكستري است. از رنگ هاي خنثي مي توان در تركيب با همه رنگ ها يا تركيب با خودشان استفاده كرد.
شلوار خاكي، مانتوي سفيد و يك روسري خاكستري، مجموعه اي از رنگ هاي خنثي را ايجاد مي كند. درست است كه رنگ هاي خنثي اگر باهم استفاده شوند پويا نخواهند بود اما ظاهري زيبا را به وجود مي آورند. با تمامي اينها كه گفته شد، نمي توان از دلپذيري رنگ غالب مغازه هاي لباس فروشي كاست. به هر حال بنفش رنگ زيبايي است و امسال هم مد شده و اتفاقاً از رنگ هاي مورد علاقه نگارنده نيز هست ولي بايد توجه داشت كه اين رنگ با تركيباتي مثل زرد جيغ همخواني ندارد. اگر به طبيعت و گل هاي زنبق نگاه كنيد تلفيقي از آبي سوسني يا بنفش ياسي با ليمويي مي بينيد. الگو گرفتن از طبيعت براي ست كردن لباس مطمئناً شيوه خوبي خواهد بود تا هم تصوير تابلوي جيغ ادوارد مونش را زماني كه پشت ويترين بوتيك ها به تماشاي البسه زرد و بنفش و سبز جيغ ايستاده ايم در ذهن پاك كنيم و هم از اين روزمرگي رنگي كه در اين فصل گرفتارش شديم، رهايي يابيم.


iransalamat.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:1 توسط aseman790| (0) نظر

انتخاب پيراهن متناسب با اندام, اندام خيلي لاغر, اگر سينه هاي بزرگي داريد, اگر شانه هاي پهني داريد, اگر كمر پهني داريد, بازوهاي لاغر, زنان درشت اندام و سايزبزرگ

پيراهن يكي از لباس هايي است كه هميشه مد است و خانم‌ها علاقه زيادي به پوشيدن آن دارند. در اينجا نكاتي را بيان مي‌كنيم كه با كمك آنها و با توجه به شكل اندام خود بتوانيد پيراهني را انتخاب كنيد كه بيشتر از همه به شما مي‌آيد.

پايين‌تنه بزرگ و درشت
چگونه لباس بپوشيم تا اندام درشت خود را بپوشانيم
بهترين روش براي ايجاد تعادل در اندامي كه پايين تنه درشت و بزرگي دارد، انتخاب پيراهني است كه بخش پايين بدن را كوچكتر و صاف‌تر نشان بدهد. دامن‌هاي چين دار و نيم كلوش مانند نمونه بالا، ران‌هاي بزرگ و درشت را مي‌پوشاند و در عين حال كمر را به خوبي نشان مي دهد. آستين‌ها گشاد و پر هم به ايجاد تعادل اندام شما كمك مي كند.


بازوهاي لاغر
اگر بازوهاي ضعيف و لاغري داريد، لازم نيست دستهاي خود را به طور كامل بپوشانيد، راه حل اين است كه آستين هاي سه ربع زيبايي كه مد هستند، انتخاب كنيد مثل آستين‌هاي پف كرده، آستين هاي كيمونويي يا آستين فانوسي.
زنان ريزه اندام و كوتاه
اگر ريزه اندام هستيد مدل تاپ دامن يا پيراهني انتخاب كنيد كه كت آستين داري روي آن پوشيده شده است. يك كت كوتاه روي پيراهن تكرنگ براي اندام شما بسيار عالي است. از مدل هايي مثل آستين‌هاي پف كرده خودداري كنيد، چون شمار ا كوچكتر نشان مي‌دهد و بيشتر شبيه يك دختر بچه مي‌شويد.

arayesh.ir

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 22:1 توسط aseman790| (1) نظر

افراد در انتخاب لباسي كه مناسب جثه آنها بوده و همچنين چگونگي
ست كردن آنها دچار سردرگمي ميباشد . در زير به اصول كلي انتخاب
و هماهنگ كردن لباسها با يكديگر ميپردازيم :

1- در اين مجموعه شما طرحهاي بسيار زيادي در سايز هاي متفاوت
خواهيد ديد و ميتوانيد لباسهايي را انتخاب كنيد كه در سايز مورد نظرتان
طراحي شده اند
2- پوشيدن لباسهاي بزرگ تنها اندام شما را اغراق آميزتر جلوه داده
و آن را پنهان نميكند
3- استفاده از كمربند براي افراد لاغر و كمر باريك توصيه ميشود
4- پارچه هاي سنگين مانند پشمي ، بافتني ، چرمي شما
را سنگين وزن نشان ميدهد
5- پارچه هاي سبك وزن مانند كتان و نخي شما را لاغر جلوه ميدهند
6- رنگ هاي تيره شما را لاغرتر و كوچك تر جلوه ميدهند
7- رنگ هاي روشن تر شما را حجيم تر و بزرگتر جلوه ميدهند
8- لباسهاي بالا تنه و پايين تنه يكرنگ شما را لاغرتر جلوه ميدهند
9- لباسهاي بالا تنه و پايين تنه با رنگ هاي متفاوت شما را بلند
قدتر نشان ميدهند
10- لباسهاي يقه بلند گردن را كوتاه تر جلوه ميدهند
11- گردنبند كوتاه نيز گردن را كوتاهتر نشان ميدهد
12- روسري كه به سمت پايين آويزان شده است قد شما را
بلندتر جلوه ميدهد
13- خالكوبي پيرامون گردن و روي شانه ها سبب چهار شانه تر
نشان دادن شما ميگردد
14- لباس با خطوط افقي شما را چاق تر و با خطوط عمودي
لاغر تر نشان ميدهد.

patoghu.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:59 توسط aseman790| (1) نظر

براي آقايان مرتب و خوش لباسي كه بخواهند هميشه شيك و تميز به نظر برسند توجه به اين سه نكته ميتواند مفيد باشد:
1- رنگ جوراب‌تان بايد همرنگ شلوار يا تيره‌تر از آن باشد.
2- رنگ كمربندتان بايد با رنگ كفش شما يكسان باشد.
3- كت و شلوار خاكستري و سرمه‌اي با كفش مشكي و كت و شلوار قهوه‌اي و زيتوني با كفش قهوه‌اي «ست» است
4- جنس رويه كفش بسيار مهم است. بهترين رويه براي كفش، همان رويه چرم طبيعي است. چرم طبيعي، به علت دارا‌بودن منافذ طبيعي در بافتش، امكان تبادل هوا ميان بيرون و داخل كفش را فراهم مي‌كند. رويه مصنوعي به علت عدم تبادل هوا، باعث بوي بد پا و عرق كردن بيش از حد آن مي شود.

 

emoshaver.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:58 توسط aseman790| (0) نظر

بعضي اوقات در تلويزيون و يا مجلات چيزهايي را مي‌بينيد كه فكر مي‌كنيد در عالم واقعيت هم مي‌توان از آنها استفاده كرد. تمام آن چيزي كه در شبكه‌هاي فشن و مجلات لباس مي‌بينيد را نمي توان در عالم واقعيت پياده كرد. اگر بخواهيد از تمام ترفندها و مدل‌هاي دنياي فشن در عالم واقعيت استفاده كنيد ، ممكن است همين ظاهر خوبي هم كه داريد را از دست بدهيد. بهترين مدل ، اين است كه شما بتوانيد به كمك آن شخصيت‌تان را پيدا كنيد ، جدا از تمام مدل‌ها ، بتوانيد آن مدلي را پيدا كنيد كه تنها برازنده شماست و به شما ظاهر جذاب و مناسبي مي‌دهد.
رنگي انتخاب كنيد كه به رنگ پوست‌تان بيايد:
از رنگي در لباس‌هايتان انتخاب كنيد كه مكمل يكي از اجزاي صورت‌تان باشد ، رنگ چشمان‌تان ، رنگ موها و يا رنگ پوست‌تان. از طرف ديگر ، بعضي رنگ‌ها هستند كه ظاهر شما را خراب مي‌كنند. پس در انتخاب رنگ لباس‌هايتان دقت كنيد ، رنگي انتخاب كنيد كه ديگران را به شما جذب كند . دفعه ديگر كه براي خريدن لباس به بوتيك مي‌رويد ، رنگ‌هاي مختلف را امتحان كنيد تا بفهميد رنگ مناسب شما كدام است.
استفاده از يك رنگ در لباس‌ها شما را لاغرتر نشان ميدهند:
اگر مي‌خواهيد لاغر به نظر برسيد ،‌ سعي كنيد در لباس‌هايتان از يك رنگ استفاده كنيد. رنگ‌هاي تيره شما را لاغرتر نشان مي‌دهند. اگر هم از يك رنگ بودن لباس‌هايتان خسته مي‌شويد ،‌دو رنگ تيره را با هم ادغام كنيد. مي‌توانيد از رنگ‌هايي نظير مشكي ، قهوه اي ، سفيد ، كرم و قهوه اي روشن استفاده كنيد.

سعي كنيد رنگ لباس‌هايتان را محدود كنيد:
آنهايي كه مي‌خواهند لاغر به نظر برسند نبايد از لباس‌هاي رنگارنگ و يا طرح‌هاي شلوغ استفاده كنند. اگر بالاتنه ي بزرگي داريد سعي كنيد بلوز و پيراهن تيره رنگ انتخاب كنيد .


لباس‌هاي نرم و لخت براي همه مناسب است:
همه خانم‌ها با هر اندامي مي‌توانند در لباس‌هايشان از جنس‌هاي نرم و لخت استفاده كنند. لباس‌هايي كه از پارچه‌هاي نرم و لخت دوخته شده باشند اندام شما را طبيعي تر نشان مي‌دهند.

يك سوتين مناسب براي هر لباسي لازم و ضروري است:
يكي از نكات مهمي كه خانم‌ها بايد در هنگام پوشيدن لباس به آن توجه كنند استفاده از يك سوتين مناسب است. شايد يك سوتين خوب و مناسب گران قيمت باشد ، اما به هر حال در هر لباسي ياري كننده شما است. يك سوتين مناسب به شما كمك مي‌كند لباس بهتر به تن شما بنشيند و شما جذاب تر به نظر برسيد.

از پارچه‌هاي طبيعي استفاده كنيد:
مدل‌هاي جديد مي‌آيند و مي‌روند ، ولي بعضي از آنها با الياف مصنوعي كه دارند باعث مي‌شوند خطوط اندام شما و برجستگي‌هاي ناخوشايند اندام‌تان به چشم بيايد. اين پارچه‌ها جذاب نيستند و شما را چاق تر از حد معمول نشان مي‌دهند.

از مدل لباس‌هايي استفاده كنيد كه هيچ گاه از مد نمي افتند:
مزيت اين مدل‌ها اين است كه هر چند سال يكبار دوباره مد مي‌شوند و شما هميشه مي‌توانيد از آنها استفاده كنيد. يك پيراهن كوتاه مشكي يا يك بلوز سفيد از آن دسته لباس‌هايي هستند كه هميشه به كار مي‌آيند. اما برخي لباس‌ها مانند بلوزهايي با اپل‌هاي بزرگ در سرشانه‌ها از آن نوع مدل‌هايي هستند كه بايد در انتخاب آنها احتياط كرد.

لباس‌هايي را انتخاب كنيد كه لبه‌هاي پهن دارند:
لبه لباس‌هاي‌تان را تنها به خاطر اينكه با مد فعلي جور درنمي آيد كوتاه نكنيد. اگر شما در مورد زيبايي پاهايتان مطمئن نيستيد ، پيراهن يا دامني انتخاب كنيد كه تنها كمي از ساق پاي شما كوتاه تر باشد و سعي كنيد از پوشيدن پيراهن‌هاي كوتاه اجتناب كنيد. پيراهن‌هايي كه تا زانو و يا كوتاه تر هستند پاهاي شما را بزرگتر نشان مي‌دهند. اما اگر اصرار داريد كه لباس كوتاه بپوشيد ، از شلوار‌هاي برمودا يا ساق كوتاه استفاده كنيد. حتي مي‌توانيد آنها را كوتاه تر نيز بكنيد .

زينت آلات خود را تا حد امكان كم كنيد:
در دنياي فشن ، يك مدل زيبا آن است كه زينت آلات كمتري دارد . پس سعي كنيد شما هم همواره اين نكته را در نظر داشته باشيد.

اگر بالاتنه بزرگي داريد ، از گردنبندهاي بزرگ و زنجيرهاي بلند استفاده نكنيد.


به علاوه كمربندهاي بزرگ و ضخيم براي خانم‌هايي كه باسن و پهلوهاي بزرگي دارند اصلا مناسب نيست. زينت آلات لباس شما بايد به گونه اي باشد كه ديگران را به طرف شما جذب كند نه اينكه آنها را فراري دهد.
از پوشيدن ژاكت‌هاي ضخيم و جنس‌هاي شق و رق جدا دوري كنيد:
اين گونه ژاكت‌ها براي هيچ خانمي برازنده نيست. سعي كنيد تا حد امكان از پوشيدن ژاكت‌هايي كه از جنس‌هاي شق و رق دوخته شده اند اجتناب كنيد. در عوض ، ژاكت‌هايي را انتخاب كنيد كه از الياف طبيعي و مواد نرم تر دوخته شده اند تا اندام زيباي شما را بهتر به نمايش بگذارند.

لباس‌هايتان را تو نگذاريد:
شايد مادرتان براي زيباتر شدن بلوزتان لبه‌هاي آن را تو دوزي كرده باشد اما بهتر است هيچ وقت اين كار را نكنيد. پوشيدن يك تاب و يا بلوز كوتاه نظر همه را به سمت شكم شما جلب مي‌كند ، ولي اگر شكم بزرگي داريد بهتر است هيچ وقت اين كار را نكنيد.

www.Bata.ir

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:58 توسط aseman790| (0) نظر

هموطن-فكر مي‌كنيد چرا رنگ سفيد در تمام طول سال جزو رنگ‌هاي محبوب در پوشيدن لباس به شمار مي‌آيد؟!
در لباس‌هاي سفيد آرامش و تازگي وجود دارد كه آنها را شيك مي‌سازد! اين عقيده طراحان مد و لباس است. به خصوص اگر اين رنگ در روزهاي گرماي سال پوشيده شود شيك‌تر هم جلوه خواهد كرد.
هرچه دماي هوا بالاتر مي‌رود پوشنده لباس سفيد آرام و خونسرد به نظر مي‌رسد.

بهتر است نگاهي به بعضي از اصول پايه، در پوشيدن لباس‌هاي سفيد بيندازيم، يكي دو نكته براي يادآوري اينكه چه وقت بايد لباس سفيد پوشيد وجود دارد:

1- مراقب باشيد كه كجا لباس سفيد مي‌پوشيد:
از آنجايي كه سفيد نور را منعكس مي‌كند و هرچيزي كه در زير آن قرارداشته باشد را بزرگتر جلوه مي‌دهد، پارچه سفيد را براي هر لباسي استفاده نكنيد زيرا آن بخش‌هايي از بدن شما كه بزرگ هستند را بزرگتر جلوه مي‌دهد. در عوض مي‌توانيد لباس سفيد را براي بخش‌هايي از بدن كه كوچك هستند استفاده كنيد تا عيب‌هاي بدنتان پوشيده شود.

2- از لباس كشباف سفيد چشم بپوشيد:
اگر شما يك پرستار، تازه عروس، يا حتي يك كودك زير پنج سال هستيد، لباس كشباف سفيد را به گوشه كمد لباس‌هايتان بفرستيد؛ اين لباس شما را ريز، كوچك و حتي كوتاه‌تر نشان مي‌دهد.

3- در مورد پوشيدن كفش‌هاي سفيد دوباره فكركنيد:
كفش‌هاي سفيد جيغ مي‌زنند: بهار و تابستان! شايد به همين دليل است كه خريد كفش‌هاي سفيد در فصول گرم متداول‌تر است. اما از آنجايي كه كفش‌هاي سفيد پاهايتان را بزرگتر نشان‌مي‌دهند و همچنين مي‌توانند بلنداي پايتان را كوتاه‌تر جلوه دهند؛ شما با پوشيدن آنها كوتاه قدتر به نظر مي‌آييد، پس بهتر است براي رسيدن به اهداف خيالي‌تان انتخاب بهتري داشته باشيد و در جست‌وجوي مدل و رنگ كفشي باشيد كه پاهاي شما را باريك و كشيده نشان دهد.

4- براي مهماني عروسي سفيد نپوشيد:
اگر شما عروس هستيد يا مهماني عروسي متعلق به شماست سفيد بپوشيد، ‌در غير اين صورت سعي نكنيد لباس سفيد يك دست را براي مهماني شب انتخاب كنيد. سعي نكنيد با عروس كه بزرگترين روز زندگي‌اش است رقابت كنيد.
با تمام اين تفاسير، اگر شما هيچ رنگ ديگري را دوست نداريد و فقط سفيد به شما مي‌آيد و تنها رنگ انتخابي شما است، سعي كنيد از رنگ كرم نزديك به سفيد، به جاي رنگ سفيد عاجي، پوست تخم‌مرغي يا صدفي استفاده كنيد.
پس نااميد نشويد و سايه‌اي ديگر از رنگ سفيد را به جاي سفيد خالص امتحان كنيد.
دقت كنيد كه پوشيدن رنگ سفيد بهترين راه براي شيك به نظر رسيدن، آرامش داشتن و لذت بردن از هواي گرم است. اگر اين اصول را به‌كار ببريد، وقتي لباس مي‌پوشيد، حتما آرام و البته زيبا به نظر خواهيد آمد.

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:56 توسط aseman790| (0) نظر

شما به يك عروسي دعوت شده ايد ، براي انتخاب لباس مورد نظرتان دچار مشكل شده ايد ، و از سوي ديگر دلتان مي‌خواهد در اين جشن شما تك باشيد ، بايد چه كرد ؟معمولا افراد هنگامي كه به يك جشن عروسي دعوت مي‌شوند ، تا شب مورد نظر فرا رسد دچار استرس مي‌شوند .

شما به يك عروسي دعوت شده ايد ، براي انتخاب لباس مورد نظرتان دچار مشكل شده ايد ، و از سوي ديگر دلتان مي‌خواهد در اين جشن شما تك باشيد ، بايد چه كرد ؟معمولا افراد هنگامي كه به يك جشن عروسي دعوت مي‌شوند ، تا شب مورد نظر فرا رسد دچار استرس مي‌شوند .

در اين مقاله با ما همراه شويد تا شما را به هدف مورد نظرتان برسانيم :

اگر شما فاميل ، اقوام ، درجه ي اول باشيد كه مي‌خواهيد به عروسي برويد ، لباسي كه مي‌خواهيد انتخاب كنيد ، خيلي سخت تر خواهد بود . اگر جشن عروسي كه مي‌خواهيد برويد در فصل تابستان است ، توصيه مي‌شود كه از رنگ‌هاي خيلي روشن بپرهيزيد .

رنگ‌هاي تيره ، رنگ‌هاي ملايم بيشتر براي اين فصل مناسب هستند . مانند : مشكي ، رنگ‌هاي تيره ، ....

اگر جشن عروسي كه مي‌خواهيد برويد در فصل زمستان باشد بهتر است از رنگ‌هاي روشن ، بژ ، ... استفاده كنيد .

البته لازم به ذكر است رنگ‌هاي مانند : مشكي ، سفيد در تمام فصول و تمام محافل مي‌توان استفاده كرد .

اگر جشني كه مي‌خواهيد برويد قرار است در روز برگزار مي‌شود، مي‌توانيد ماكسي يا پيراهن بلندي را انتخاب كنيد ، يا شلواري كه داراي پاچه‌هاي گشادي باشد . اما ترجيحا بهتر است لباس‌هاي مانند كت و دامن را انتخاب كنيد .

لباس‌هاي را كه بهتر است براي جشن‌هاي شبانه انتخاب كنيد :
لباس‌هايي را كه براي مهماني‌هاي شبانه مي‌خواهيد بپوشيد لزومي ندارد كه بلند باشد ، اگر هم بلند باشد بايد از يك ناحيه ي ديگر باز باشد تا جلوه ي شيك و شكيلي را به شما ببخشد .

بخصوص دختر خانم‌هاي جوان نبايد لباس‌ها و ماكسي‌هاي بلند را بپوشند. زيرا شكل و فرمي زنانه به شما مي‌بخشد .

راجع به پارچه‌هايي با اليافي مانند ابريشم ، ساتن ، ارگانزا ، .... مخصوص جشن‌هاي عروسي هستند و بستگي به سليقه و علايق شخصي هر كس دارد ، كه مايل باشد از كدام يك از اين نوع پارچه‌ها استفاده كند. معمولا لباس‌هاي كه براي مراسم ازدواج مي‌پوشند داراي شكل و فرمي بلند هستند .

اگر لباس شب شما داراي حالت و فرمي مربع شكل مي‌باشد كفشي كه مي‌پوشيد بايد داراي پاشنه ي پنج سانتي باشد تا لباس شما بهتر نمايان شود . دختر خانم‌هاي جوان كه ديگر نه نوجوان هستند و نه به سني رسيده اند كه مانند خانم‌ها لباس بپوشند بهتر است كفشي را كه مي‌پوشند 2 - 3 سانت پاشنه داشته باشد نه بيشتر زيرا اگر داراي پاشنه ي بلندي باشد حالت زنانه به خود مي‌گيرند .

البته نكته ي ديگري كه در رابظه با پوشيدن كفش در مجالس عروسي وجود دارد اين است كه كفشي را انتخاب كنيد و بپوشيد كه راحت باشيد ، زيرا شما زمان زيادي را بايد با همان كفش‌ها سپري كنيد ، بخصوص اگر بخواهيد برقصيد حتما بايد كفش ‌هاي راحتي بپوشيد

منبع: تو دي لينك

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:56 توسط aseman790| (0) نظر

هرگز يك كت و شلوار گشاد و جادار نپوشيد. اين مدل كت و شلوار باعث نمي‌شود كه شما لاغرتر به نظر برسيد؛ بلكه شما را نامرتب و شلخته نشان مي‌دهد


هوراشيو سانز بازيگر معروف مي گويد:« يكي از مشكلات من در انتخاب پيراهن، هماهنگ كردن اندازه گردنم با اندازه بدنم است، گاهي اوقات يقه لباس بسيار بلند است و من احساس خفگي مي كنم. در مورد شلوار، من شلواري كه كمي بلند باشد مي پوشم و گاهي اوقات اگر به اندازه كافي بلند نباشد، احساس مي كنم كه دارد مي افتد. اساسا من سعي مي كنم كه از پوشيدن كت و شلوارهاي به شكل معمولي و استاندارد خودداري كنم. آخرين كت و شلواري كه من از فروشگاه خريداري كردم، مربوط به دوران فارغ التحصيلي من مي شود.»


هرگز اين گونه لباس نپوشيد:

هرگز يك كت و شلوار گشاد و جادار نپوشيد. اين مدل كت و شلوار باعث نمي شود كه شما لاغرتر به نظر برسيد؛ بلكه شما را نامرتب و شلخته نشان مي دهد.

5 نكته كه هر مرد درشت هيكلي بايد بداند:
1 - از دستمال جيبي استفاده كنيد. اين كار باعث مي شود كه توجه به سمت سينه شما جلب شود، نه شكم شما.

2- هميشه دگمه هاي كت خود را ببنديد، مگر اينكه در حالت نشسته باشيد.

3- يك پيراهن ظريف و ساده بپوشيد. از پوشيدن پيراهن هاي چهارخانه و شطرنجي خودداري كنيد.
4- شما مي توانيد شلوارهاي جلو صاف و يكدست بپوشيد. آنها طوري طراحي شده اند تا حتي بدون داشتن ساسون، راحت باشند
5- از پوشيدن كراوات هاي بسيار باريك خودداري كنيد. تناسب با بالاتنه شما نكته اصلي است.وزن


خود را معلق و شناور كنيد:

از بستن شلوار به سمت بالا يا زير شكم خود دست برداريد. از بند شلوار استفاده كنيد و كمرتان را شناور بگذاريد.

كفش از رالف لورن

مردان بزرگ: كفشهاي سفت و محكم
كفشي انتخاب كنيد كه پنجه محكم و قابل توجهي دارد. شما به كفش محكم و سفتي احتياج داريد كه وزن شما را تحمل كند و خوب به نظر برسد.

www.funpatogh.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:53 توسط aseman790| (0) نظر

نمي‌خوام لباسم‌رو عوض كنم؛ همين يكي رو دوست دارم
- مامان كفش‌هام ‌رو زودتر دربيار.
- چرا لباس من اتوكرده نيست؟ مگه من نگفته بودم امروز مي‌خوام اين بلوزم‌ رو بپوشم؟
- واي امان از دست تو، بازم كه تي‌شرتت‌رو پشت و رو پوشيدي.
- آخه من چند بار به‌ات گفتم كفش‌هات‌رو درست بپوش! هان؟
يعني اين مشكلات پاياني هم دارند؟ شايد جواب مثبت باشد!
تا به حال دقت كرده‌ايد كه گاهي رعايت نكات تربيتي كوچك مي‌تواند اثراتي دلخواه داشته باشد؛ اثراتي كه هم به نفع كودك است و هم به نفع والدين. كودك مي‌تواند با اعتماد به نفس بهتر، استقلال بيشتر و با احساس مسئوليت قوي‌تر بزرگ شود و البته والدين نيز آرامش بيشتري را تجربه مي‌كنند و لذت بچه‌داري را نيز بهتر حس خواهند كرد. وقتي كودك شما بتواند خودش لباسش را بپوشد نه تنها مستقل بار خواهد آمد بلكه شما هم وقت بيشتري براي گفت‌وگو و بازي با او خواهيد داشت.

● لباس مناسب بخر

لباس‌هايي كه براي كودكتان در زير سن ۴ سالگي تهيه مي‌كنيد، بهتر است داراي دكمه، زيپ و كمربند ظريفي نباشد؛ چرا كه انگشتان او هنوز توانايي انجام كارهاي ظريف را ندارند و اين موضوع باعث تاخير در استقلال او در اين زمينه مي‌شود. به همين دليل تلاش كنيد لباس‌هايي براي او تهيه كنيد كه جادكمه‌هاي آن گشاد، سگك و زيپ آن بزرگ و كمربندي چسبي داشته باشد؛ البته يقه‌ گشاد يادتان نرود.

● حق انتخاب بده

از ۳ سالگي كودك شما بايد اين حق را داشته باشد كه لباسي را كه مي‌خواهد بپوشد، خودش انتخاب كند. به عنوان مثال، اگر مهد كودك مي‌رود، خودش تصميم بگيرد كه چه لباسي مي‌خواهد به تن كند.
لبته شايد بسياري از مادران با خواندن اين قسمت بگويند كه فقط همين يك دردسر را كم دارند و كافي است اين اجازه را به كودكشان بدهند تا از فردا لباس مهماني را موقع پارك‌رفتن بپوشد و لباس خواب را زمان رفتن به مهد.
بايد توجه داشت كه براي جلوگيري از چنين مسائلي، راه‌حل‌هايي نيز وجود دارد؛ راه‌هايي كه علاوه بر جلوگيري از وقوع چنين بي نظمي‌هايي، كودك شما را نيز از منافع اين برنامه محروم نمي‌كند.

● طبقه‌بندي درخدمت استقلال

لباس‌هاي مربوط به هر فعاليتي را در جايي جدا قرار دهيد؛ به عنوان مثال، لباس‌هاي مهماني در يك كشو، لباس‌هاي خانه در يك كشو، لباس‌هاي بيرون رفتن در يك كشو و . . . البته توجه داشته باشيد كه اگر تعداد اين گروه‌ها زياد باشد، مي‌تواند باعث گيج شدن كودكتان شده و احتمال خطاي او را زياد كند؛ پس سعي كنيد تعداد آنها بيشتر از ۵ تا نباشد.

● انتظار سازنده

هر وقت لازم است كودكتان لباسش را عوض كند، به او بگوييد كه فعاليت بعدي چيست تا بداند لباسش را از كدام كشو مي‌تواند بردارد. به عنوان مثال، به او بگوييد كه مي‌خواهيد براي خريد بيرون برويد و منتظر او مي‌شويد تا لباسش را عوض كند. البته توجه داشته باشيد كه توضيح دادن اينكه چرا لباس مهماني با لباس خواب، خانه يا مهد متفاوت است، مي‌تواند به موفقيت اين برنامه كمك زيادي بكند.

● انتخاب محدود

زماني كه مي‌خواهيد جايي برويد كه كودكتان به لباس خاص‌تري نياز دارد - مثل مجلس ختم - براي به حداقل رساندن احتمال خطا مي‌توانيد ۲ يا ۳ لباس مناسب را جدا كنيد تا از بين آنها انتخاب كند. اما در هر حال سعي كنيد كه انتخاب نهايي به عهده‌ خود او باشد. اين كار علاوه بر آنكه اعتماد به نفس او را تقويت مي‌كند، تمرين خوبي براي استقلال او نيز محسوب مي‌شود.

از ۳ سالگي كودك شما بايد اين حق را داشته باشد كه لباسي را كه مي‌خواهد بپوشد، خودش انتخاب كند. به عنوان مثال، اگر مهد كودك مي‌رود، خودش تصميم بگيرد كه چه لباسي مي‌خواهد به تن كند.● ترتيب را رعايت كنيد

زماني كه مي‌خواهيد لباس‌هايي را كه فرزندتان قرار است آنها را بپوشد برايش كنار بگذاريد، لباس‌ها را به همان ترتيبي كه بايد بپوشد از راست به چپ بچينيد. به عنوان مثال، اول زيرپوش، بعد بلوز و در آخر جليقه. اين كار علاوه بر اينكه وابستگي كودك را به شما كم مي‌كند، تمريني براي چشم او نيز محسوب مي‌شود؛ حركت از راست به چپ، درست مانند آنچه در رسم‌الخط فارسي وجود دارد.

● وضعيت آخر

زماني كه قرار است فرزندتان لباسي بپوشد، توجه داشته باشيد كه وضعيت گذاشتن لباس مي‌تواند تاثير زيادي بر درست پوشيدن لباس داشته باشد. به اين معني كه اگر كودكتان عادت دارد براي پوشيدن شلوار روي زمين بنشيند، روي شلوار را رو به بالا قرار دهيد تا موقع پوشيدن، آن را همان‌طور كه هست به پا كند. اما تي‌شرت او را رو به پشت قرار دهيد؛ چرا كه معمولاً كودكان لباس را همان طور كه از روي زمين بر مي‌دارند، تن مي‌كنند.

● بدون پاشنه‌ش بهتره

عمولا همه‌ جوراب‌ها داراي پاشنه هستند. اما اگر توانستيد جوراب بدون پاشنه براي كودكتان پيدا كنيد، فرصت را از دست ندهيد و دو جيني از اين جوراب‌ها براي كودكتان تهيه كنيد؛ چرا كه اكثر كودكان زير ۵-۴ سال با پوشيدن جوراب‌هاي پاشنه‌دار مشكل دارند؛ مشكلي كه مي‌تواند آنها را بدون دليل موجهي به بزرگتر‌ها وابسته سازد؛ در عين حال كه مي‌تواند بر اعتماد به نفس آنها نيز اثري منفي داشته باشد.

● كفش‌هايي كه با هم قهرند

در رابطه با كفش به اين نكته توجه داشته باشيد كه از ويژگي‌هاي يك كفش مناسب اين است كه كودك براي پوشيدن آن وابستگي كمتري به ديگران داشته باشد. از حدود ۵/۲ يا ۳ سالگي بهتر است كه خودش كفش‌هايش را بپوشد. البته ممكن است در ابتدا كفش‌هايش را تا‌به‌تا بپوشد اما نكته‌ مهم اين است كه لازم نيست پيوسته چك كنيد كه آيا او كفش‌هايش را درست پوشيده يا خير. در عين حال در صورتي كه فكر مي‌كنيد اشتباه به پا كردن ممكن است باعث زمين خوردن كودك يا خطرات ديگري شود، اشتباه او را با جملاتي از قبيل «باز هم كه اشتباه پوشيدي» يا «كفش‌هات رو درست پا كن» و... بيان نكنيد؛ چرا كه چنين بيان مستقيمي مي‌تواند در كودكتان احساس شكستي دوباره ايجاد كند. در عوض، مي‌توانيد به او يادآور شويد كه كفش‌هايش با هم قهر كرده‌اند؛ با توجه به حالت قرار گرفتن كفش‌ها در كنار هم در زماني كه تا‌به‌تا پوشيده شده‌اند و البته تشويق‌هايي از قبيل لبخند، آفرين، بوسه و... را در زماني كه كار را به درستي انجام مي‌دهد، فراموش نكنيد.

● چپ بهتر است يا راست؟

البته يك نكته ديگر كه مي‌تواند در درست پوشيدن كفش اثر داشته باشد، نوع كفش است؛ به اين معني كه كفش‌هايي كه چسب، زيپ يا بند آنها در كنار كفش و بخش بيروني قرار دارد، احتمال آنكه تابه‌تا پوشيده شوند بيشتر از كفش‌هايي است كه بند يا چسب آنها در وسط كفش است. البته اين موضوع دليل جالبي دارد. زماني كه كودكان مي‌خواهند كفش بپوشند، معمولا روي زمين نشسته و در اين وقت زانوهاي آنها به سمت بيرون است و در نتيجه آنها بر قسمت داخلي كفش تسلط بيشتري دارند تا قسمت بيروني؛ پس به طور ناخودآگاه براي بستن چسب يا بند، كفش هايشان را تابه‌تا پا مي‌كنند؛ چرا كه در اين وضعيت چسب در قسمت داخلي قرار مي‌گيرد و در نتيجه كودك راحت‌تر از عهده‌ اين كار بر مي‌آيد.

● خيالي نيست اگر بسوزد

از سن ۱۱-۱۰ سالگي يعني تقريبا از كلاس چهارم يا پنجم، بچه‌ها ديگر بايد بتوانند لباس‌هاي خودشان را اتو كنند. البته در ابتدا قطعا به كمك يك بزرگتر نياز خواهند داشت. در رابطه با پسرها با توجه به اينكه رشد جسماني‌شان معمولا داراي كمي تاخير در مقايسه با دخترهاست، طبيعي است كه اين برنامه با كمي تاخير آغاز شود. اما به هيچ عنوان حتي اگر لباس‌هاي فرزندتان بسوزد، مسئوليت اتو كردن لباس‌هاي او را برعهده نگيريد. باور كنيد كمي سوختگي لباس يا خوب اتو نشدن آن، بهتر است تا تقويت بي مسئوليتي در او. البته نظارت كنيد كه خداي‌نكرده اتفاق ناگواري نيفتد.

منبع:آفتاب

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:52 توسط aseman790| (0) نظر

هر مردي علاوه برداشتن يك جفت كفش كتاني معمولي، به كفش‌هاي ديگري هم نياز دارد: يك جفت كفش رسمي؛ يك جفت صندل راحتي؛ و يك جفت چكمه جذاب.بعد از خواندن اين متن، به اندازه كافي درمورد كفش‌هاي مردانه اطلاعات …
هر مردي علاوه برداشتن يك جفت كفش كتاني معمولي، به كفش‌هاي ديگري هم نياز دارد: يك جفت كفش رسمي؛ يك جفت صندل راحتي؛ و يك جفت چكمه جذاب.
بعد از خواندن اين متن، به اندازه كافي درمورد كفش‌هاي مردانه اطلاعات خواهيد داشت تا به راحتي بتوانيد به فروشگاه‌هاي كفش برويد و كفش موردنظر خود را انتخاب كنيد.
در بخش اول اين مقاله ابتدا به كفش‌هاي رسمي مي‌پردازيم و انواع آن را براي شما ذكر مي‌كنيم. مي توانيد از عكس‌ها استفاده كنيد تا بهتر مدل كفش‌ها را بشناسيد.


كفش‌هاي رسمي(dress shoes)
اكثر كفش‌هاي رسمي يا كاري در دو دسته اصلي قرار مي‌گيرد: كفش‌هاي آكسفورد(كفش بنددار) و كفش‌هاي رويه كوتاه بدون بند.

1-كفش‌هاي بندي اسپرت(Oxfords)
به طور كلي هر كفش مردانه بندداري كه از قوزك پا بالاتر نباشد، كفش آكسفورد ناميده مي‌شود. البته در اين گروه هم انواع بسيار متنوعي كفش وجود دارد.


•كفش‌هاي آكسفورد بندباز: در اين مدل قسمت‌هاي پهلويي كفش به بالاي بخش جلويي كفش دوخته شده است. وقتي كه بندهاي كفش بسته مي‌شود به نظر مي‌رسد كه كفش از چند قطعه جداگانه ساخته شده است.

•كفش‌هاي آكسفورد بند بسته: بندهاي اين مدل كفش در زير بخش جلويي آن دوخته شده است كه كشيده مي‌شود و در بالاي زبانه كفش بسته مي‌شود. در نهايت به نظر مي‌رسد كه كفش از يك تكه چرم درست شده است.


•بعضي از كفش‌هاي آكسفورد در قسمت پنجه يك تكه چرم جداگانه دارند(cap toe). اين تكه چرم ممكن است ساده يا تزئين شده باشد.


•آكسفوردهاي زيني(Saddle) يك تكه چرم با رنگي متفاوت يا نوع چرم متفاوت به شكل زين در قسمت رويه جلوي كفش و پاشنه كفش دارند.

•كفش كليتي(Kiltie) نوعي كفش‌ آكسفورد است كه زبانه‌اي از چرم ريشه ريشه دارد كه روي قسمت رويه كفش مي افتد تا سوراخ و بندهاي كفش را بپوشاند.

•كفش آكسفورد نوك بال(wingtip) رايج‌ترين نوع كفش آكسفورد است. پنجه اين كفش به شكلي برش مي‌خورد كه مانند بال‌هاي بازشده يك پرنده به نظر مي‌رسد.

وقتي كه مي‌خواهيد يك كفش رسمي و آكسفورد انتخاب كنيد، سعي كنيد از چرم طبيعي و اصل باشد. مهم نيست كه طرح و مدل كفش چرم هنوز هم مد است يا نه؛ هر نوع كفش آكسفورد مشكي رنگ را مي‌توانيد با كت شلوار رسمي به‌خوبي ست كنيد و هميشه مد است.
رسمي‌ترين مدل كفش‌ آكسفورد، كفش بنددار بسته چرم مشكي رنگ است. اين مدل كفش خصوصا با كت شلوار راه‌دار باريك و كت‌هاي دو طرف دگمه‌دار بسيار عالي است. اگر كفشتان قهوه اي رنگ است، مي‌توانيد آن را با كت شلوارهاي فاستوني و كت‌هاي اسپرت بپوشيد.
اگر كفش آكسفورد شما قهوه‌اي يا قرمز خيلي تيره است، مدل بنددار باز آن با هر نوع شلوار جين و كتان يا كت شلوارهاي روشن و كت هاي اسپرت ست مي‌شود.

2-كفش‌هاي بدون بند گشاد(Loafers)

قسمت حلقه تمام اين مدل كفش‌ها كوتاه برش خورده است، بدون بند است، رويه پهني دارد و كف كفش يكدست و عريض است. اين نوع كفش هم انواع مختلفي دارد، مدل سگك دار، منگوله‌دار و غيره.
برخلاف كفش‌هاي آكسفورد اين نوع كفش براي تمام مردان مناسب نيست.
مردان جوان ممكن است به خريدن يك مدل سگك دار قهوه‌اي تمايل چنداني نشان ندهند؛ درحاليكه اين مدل كفش بدون بند، سگك دار قهوه‌اي درميان مردان ميانسال طرفدار زيادي دارد.

مدل‌هايي از اين كفش كه منگوله دار است نسبتا رسمي‌تر است و با كت‌شلواري رسمي و كاري به‌خوبي ست مي‌شود. اين كفش‌هاي منگوله‌دار اگر از چرم جير باشد، غيررسمي‌تر است و مي‌توانيد آن را با كت‌شلوارهاي كتاني و ساير مدل هاي غيررسمي، حتي شلوار جين بپوشيد.


مدلي از اين كفش كه يك تكه باريك چرم جداگانه روي قسمت رويه دارد و برش كوتاهي خورده است(Penny loafers)، مدل كفش‌هاي غيررسمي هستند. اين نوع كفش اگرچه ابتدا در ميان مردان جوان طرفدار زيادي داشت اما در حال حاضر بيشتر مردان مسن‌تر به سراغ اين مدل كفش مي‌روند.

نكاتي در مورد كفش‌هاي رسمي
كفش‌هاي رسمي خود را با پوشيدن روكفشي(حافظ‌هاي پلاستيكي) از باران، برف و گل و لاي محافظت كنيد
كفش‌هاي مشكي رنگ را با لباس‌هاي مشكي، خاكستري و آبي سير بپوشيد
كفش‌هاي قهوه‌اي را با لباس‌هايي كه رنگمايه‌هاي خاكي دارند بپوشيد
كفش‌هايي كه به رنگ قرمز تند و تيره هستند، تقريبا با هر رنگ لباس مردانه ست مي‌شود

iranerooz.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:52 توسط aseman790| (0) نظر

در زمان نابساماني و عدم اطمينان وضعيت اقتصادي و تغييرات سياسي، هيچ رنگي مثل رنگ زرد گل درخت ابريشم، اميد و اطمينان و خوش‌بيني را نشان نمي‌دهد.
رنگ زرد گرما و كيفيت باروري و تغذيه خورشيد را مجسم مي كند، خصوصياتي كه به طور طبيعي اطمينان مجدد و اميد را براي ما به تصوير مي‌كشد. اين رنگ همچنين از روشنفكري سخن مي‌گويد و رنگ درخشش ابتكار و تخيل است. اين رنگ زرد به بهترين شكل در گل‌هاي درخت ابريشم ديده مي‌شود. اين رنگ زرد قابل تطبيق با همه رنگها است و براي زنان و مردان به كار مي‌رود. لباس، لوازم جانبي خانم‌ها، لوازم منزل، لباس‌هاي ورزشي، كراوات و پيراهن‌هاي مردانه در اين رنگ شاد و پرطراوت طراحي و عرضه مي‌شود.


بهار معمولا حس طراوت، شادابي و آغازي نو را به همراه دارد.
جوانه زدن درختان و شكوفا شدن گلها الهام بخش طراحان است تا از حالت افسردگي و انجماد زمستاني خارج بشوند.
بازهم رنگ‌هاي روشن به صدر ۱۰ رنگ اصلي بهار ۲۰۰۹ برگشته است. باوجود اينكه بهار امسال هم طراحان بيشتر از رنگ‌هاي شاد و براق در مجموعه‌هاي خود استفاده مي‌كنند، مثل هميشه در مدل‌هاي خود رنگهاي براق و درخشان را با رنگ‌هاي تيره، مات يا خنثي ملايم مي‌‌كنند.
شركت پنتون(Pantone) كه منبع معتبر و مشهور جهاني در زمينه رنگ و تهيه كننده استانداردهاي رنگ حرفه‌اي براي صنايع طراحي است، گزارش ۱۰ رنگ اصلي و برتر براي فشن بهار ۲۰۰۹ را اعلام كرد. پنتون در هر فصل ۱۰ رنگ اصلي خود را معرفي مي‌كند. ده رنگي كه پنتون براي بهار ۲۰۰۹ پيشنهاد كرده است به شرح زير است:
رنگ مد غالب پاييز ۲۰۰۸ آبي و ارغواني بود؛ هميشه رنگها از فصلي به فصل ديگر با توجه به رنگ اصلي فصل قبل تغيير مي كند و بهار ۲۰۰۹ هم از اين قاعده مستثنا نيست. رنگ آبي روشن(Palace Blue) رنگ دلخواه طراحان در بهار ۲۰۰۹ است كه شبيه رنگ دريا در فصل بهار و رنگي كلاسيك و براق است. اين رنگ تقريبا با هر رنگ بهاري ديگري كه همراه بشود، تركيب رنگ بهاري زيبا و فريبنده‌اي را به نمايش مي‌گذارد. رنگ ارغواني كمرنگ يعني بنفش كمرنگ يا ياسي(Lavender) رنگي ملايم و بيشتر تابستاني است كه جنبه‌هاي ديگري از رنگ ارغواني فصل پاييز را ادامه مي‌دهد.
رنگ زرد هم در فصل بهار به عنوان يكي از رنگ‌هاي اصلي در دنياي فشن حضور دارد؛ رنگ ليمويي تند(Super Lemon) ظاهري خوش‌بينانه و شاد ايجاد مي كند. درخشندگي اين رنگ چشم خريداران را به سمت خود جلب مي‌كند. رنگ همسايه و نزديك ليمويي، نوعي صورتي كمرنگ(Salmon Rose) است كه بازهم حسي شاد و خوشبينانه منتقل مي‌كند. اين رنگ به اكثر چهره‌ها مي‌آيد و رنگي زيبا در تابش و درخشش تابستان است. رنگ زيبا و جذاب قرمز مايل به بنفش(Fuchsia Red) را براي لباس، رژلب و لاك ناخن در نظر بگيريد. اين رنگ قرمز با ته‌رنگ و زمينه آبي واقعا رنگي جلوه‌گر و فريبنده است و حسي از ظرافت و لطافت به رنگهاي بهاري مي‌بخشد.
رنگ خاكي متمايل به صورتي(Rose Dust) يك رنگ خنثي است كه با زمينه قرمز و صورتي ملايمي كه دارد از ساير رنگ‌هاي خنثي متمايز است و به رنگ هاي بهاري مرتبط مي‌شود. رنگ خاكستري مايل به آبي(Slate Gray) رنگ خنثي ديگري است كه با داشتن زمينه سبز مايل به آبي، به‌خوبي با نه رنگ ديگر اين فصل ست مي‌شود.

سه رنگ سبز كه هر كدام هويت و خصوصيات متمايز خود را دارند، در انتهاي رنگهاي بهار ۲۰۰۹ قرار مي‌گيرند و تصور شادابي، سرسبزي و تجديد حيات را زنده مي‌كنند. سبز براق و درخشان(Vibrant Green) يكي از رنگ‌هاي اصلي بهار است كه در فصل تجديد حيات طبيعت، سرسبزي و تازگي را به رنگهاي بهاري مي‌افزايد. سبز ليمويي تيره(Dark Citron) كه از مركبات الهام گرفته شده است، رنگي آرام و جدي‌تر از ساير رنگهاي بهاري است. نوع ديگري سبز با نام(Lucite Green) رنگي شفاف و خالص است كه كمي درخشش و تلالو به رنگهاي بهاري مي‌بخشد.

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:51 توسط aseman790| (0) نظر

آيا شما هم از اينكه كفش هايتان تنها چند ساعت پس از خريد آنها كهنه به نظر مي رسند، خسته شده ايد؟ آيا مي خواهيد كه كفشهايتان به خوبي اولش باشد؟ نگران نباشيد؛ با لوازم ساده و دم دستي و دنبال كردن نكات زير مي توانيد روش هاي ساده اي رابياموزيد كه به كمك آنها كفش هاي خود را براق و پرجلوه سازيد.

قدم اول:

گردو غبار و كثيفي را با يك چتكه كفش پاك كن و واكس براق كننده يا يك دستمال مرطوب از سطح كفش خود پاك كنيد.

قدم دوم:

قوطي واكس يا كرم براق كننده كفشي انتخاب كنيد كه با چرم كفشتان مناسب و هماهنگ است.

قدم سوم:

از چتكه واكسي استفاده كنيد كه ميزان مناسبي از واكس را برروي سطح كفش استعمال مي كند. با حركات مدور واكس بزنيد تا اينكه چرم پوشش تيره و كدري داشته باشد. براي قسمتهاي ظريف و درزهاي كفش از يك مسواك قديمي استفاده كنيد.

قدم چهارم:

15 دقيقه صبر كنيد تا اينكه واكس خشك بشود.

قدم پنجم:

سپس كفش يا چكمه خود را با يك چتكه براق كننده واكس بزنيد.

قدم ششم:

براي براق و درخشان كردن كفشتان از يك دستمال نخي پاكيزه مانند يك زيرپوش يا تي شرت كهنه استفاده كنيد.

دقت كنيد كه:

چرم جير، چرم مخمل نما و چرم برقي را واكس نزنيد.

واكس هاي كفش فوري معمولا چندان دوام ندارد و ممكن است به چرم كفش آسيب برساند.

از واكس مشكي براي تغيير رنگ چرم قهوه اي استفاده نكنيد.
dukht.ir

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:51 توسط aseman790| (0) نظر

شـلوار جيـن يكي از متداول‌ترين پوشش‌هايي است كه مورد استقبال جوانان قرار مي‌گيرد.

چراكه اين نوع شلوار با همه جنس لباس مطابقت دارد و به اصطلاح همه‌جاپـوش است؛ مي‌‌توانيد شلوار جيـن را در خـانه، محل كـار و گـردش‌ها و مهماني‌هاي غيررسمي بپـوشيد؛ البته تهيه شلوار جين دلخواه چندان ساده نيست و بايد وقت صرف كرد و به نكات متعددي نيز توجه داشت.


گفتن اينكه سال بعد چه نوع شلوار جيني مد خواهد شد، مشكل اسـت؛ بنابراين به دنبال جين‌هايي بگرديد كه زود از مد نيفتند. در زير به بررسي 3 مدل از اين نوع شلوارها مي‌پردازيم:

جين‌هاي آبي اصل:

از شلوارهاي كار زبر و با دوام ساخته شده و اكنون فراگيرترين لباسي است كه مي‌توانيد داشته باشيد.

جين‌هاي آبي كه مقداري كمرنگ شده:

اين نـوع جين، غيررسمي‌تر از هـر نـوع ديـگـر بوده و مي‌توان آن را همراه يك كت اسپرت و پيراهن شيك بر تن كرد.

جين‌هاي چروك:

نوع سنگ‌شور شده قهوه‌اي يـا جين چروك آبي. اين مدل شيك‌تر از انواع معمولي جين بوده و همه پوش‌تر و معمولا مطابق مد است.


رنگ‌هاي تندتر مانند قرمز، مشكي و سفيد محدوديت زماني داشتـه و همـيشه مد نيستند.


در ضمن، توجه كنيد كه چه وقت قرار است آن را بپوشيد. براي مثال، اگر در محل كار فقط كت و شلوار مي‌پـوشيد، ممكن است شلوار جين خود را صرفا براي قدم‌زدن اطراف منزل يا گردش استفاده كنيد كـه ايـن بـه مـعنـاي داشتـن محدوديت‌هاي كـمتر موقع انتخاب نوع و ظاهر شلوار است.


با وجود اين‌، اگر محيط كاري شما غيررسمي است و پوشيـدن شلوار جين در آن مجاز است، ممكن است بخواهيد هميشه جين بپوشيد كه در اين صورت، بايد در انتخاب شلوار دقت بيشتري كرده و معيارهاي مهم‌تري را در نظر بگيريد. در هر دو حالت مطـمئـن شويد كه شلوار جين شما با كفش‌ها يا پوتين‌هايتان همخواني داشته باشد.


به عـلاوه، چون شلوارهاي جين ممكن است آب رفته و كوچك شوند، بهتر است كه كمي قد آنها را بلند‌تر انتخاب كنيد. وضعيت تن‌خور شلوار را درنظر بگيريد؛ بهترين روش براي تشخيص تن‌خور شلوار جين اين است كه آن را به‌طور آزمايشي بـر تن كنيد؛ كمي با آن در فروشگاه قدم زده و ميزان حـجـم جيـب و راحتـي‌اش را هنـگام نشستن بررسي كنيد.


ببينيد آيا دسته كليد يا كيفتان در جيب آن‌جا مي‌شود يا باعث ايجاد گرما يا خارش در بدنتان نمي‌شود؟


همچنين بايد آن را با كمربندي كه هميشه مي‌بنديد، امتحان كنيد. در نهايت، شلوار را با كفش‌هايي كه هميشه مي‌پوشيد، امتحان كنيد و ببينيد كه شلوار خوب روي كفش قرار مي‌گيرد يا خير. در واقع انتهاي پاچه شلوار، بايد با قسمت بالايي كفي كفش هم‌طراز باشد.

مراقبت از شلوار جين


پيش از كوتاه كردن قد شلوار، آن را بشوييد.


شلوار را پشت و رو بشوييد. اولين باري كه مي‌خواهيد شلوار جين خود را بشوييد، آن را جدا از لباس‌هاي ديـگر شسته و دفعات بعد هم بهتر است براي حفظ رنگ و ظاهر كلي، آن را پشت رو كرده و سپس بشوييد.


آن را در ماشين خشك‌كن نيندازيد و براي خشك‌كردن روي بند يا روي پايه‌هاي مخصوص قرار داده و مطمئن شويد كه تانخورده باشد.

iranpardis.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:50 توسط aseman790| (0) نظر

شما با پوشيدن كفش هاي پاشنه بلند مي توانيد تنها چندين سانتي متر به قد خود بيفزاييد. درست است كه آنها بسيار عالي هستند و شما را بلندتر نشان مي دهند، اما قطعا پاي شما را اذيت مي كنند و به آن آسيب مي رسانند. پس اگر مي خواهيد كه بلندتر به نظر برسيد، به اين نكات توجه كنيد:

شلوار:
يافتن شلوارهايي كه شما را بلندتر نشان مي دهد، خيلي ساده است.

شلوارهاي پاچه گشاد و بلند باعث مي شود تا بلندتر به نظر برسيد. راه راه هاي باريك روي پارچه، چين يا خط اتوي جلوي شلوار نيز تاثير بسيار خوبي دارد.

دامن :
دامن هاي كوتاه باعث مي شود كه هر زني بلندتر به نظر برسد.

حتما لازم نيست كه دامن هاي بسيار كوتاه و ميني بپوشيد، يك دامن با قدي درست روي زانو بسيار عالي است. اگر شما كوتاه قد هستيد، پوشيدن دامن هاي بلندتر باعث مي شود كه كوتاهتر به نظر برسيد، مثل اينكه درون يك چاله ايستاده ايد!

پيراهن:
پيراهن هايي كه كمر آنها بالاتر است (Empire-waist) و بالاتنه خيلي كوتاهي دارند، باعث مي شود كه پايين تنه شما بلندتر به نظر برسد. اين مدل پيراهن نيز اگر تا بالاي زانو باشد، تاثيرخيلي بهتري دارد.

پلوور و پوشش بالا تنه:
يقه هاي هفت با راه يا نوار عمودي، نيم تنه بالايي شما را بلندتر نشان مي دهد. پلوورهاي بلند و تنگ نيز موجب مي شود تا بلندتر به نظر بياييد.

ژاكت، كت و مانتو:
ژاكت ها ،كت ها و مانتوهاي بلندتر، موجب مي شود كه كوتاهتر ديده شويد. يك مدل كوتاه و مناسب را انتخاب كنيد. مانتو تا زانو با شلواري كمي آزاد شما را در حد خوبي بلند قد تر نشان مي دهد.

takfal.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:50 توسط aseman790| (0) نظر

فصل پاييز كه مي‌آيد سر زدن به فروشگاه‌هاي جوراب‌فروشي حس خوبي را در آدم زنده مي‌كند. جدا از بحث سليقه، متخصصان پوست هم در اين زمينه، حرف‌هاي جالبي براي گفتن دارند. با دكتر مريم يوسفي، متخصص پوست و مو در همين رابطه حرف زده‌ايم.

▪ بهتر است چه جورابي بپوشيم؟

ـ نكته اول اين است كه افراد بايد جوراب متناسب با سايز پاي خود را انتخاب كنند. جوراب‌هاي تنگ و گشاد هر دو دردسر آفرين هستند، به طور كلي بهترين جنس براي جوراب، نخ است، چرا كه جذب رطوبت و عرق پا و تبادل هوا از طريق جوراب نخي، داخل كفش بهتر صورت مي‌گيرد. البته بسته به شرايط، براي مثال در فصل زمستان و در نقاط سردسير پوشيدن جوراب‌هايي با جنس گرم‌تر مانند جوراب‌هاي پشمي‌‌ بهتر است.

▪ آيا جوراب مي‌تواند واكنش‌هاي حساسيتي هم ايجاد كند؟

ـ بله، برخي افراد به جنس خاصي از جوراب حساسيت دارند و به قرمزي و خارش پوست پا دچار مي‌شوند. يعني علايم اگزماي تماسي آلرژيك پيدا مي‌كنند. در اين موارد، پزشك متخصص پوست با ديدن علايم اگزما در پوست پا و شك به آلرژي تماسي، مي‌تواند به كمك برخي آزمايش‌ها اين شك را به يقين تبديل كند. البته گاهي، آلرژي پوستي فرد ناشي از رنگ پارچه است و ربطي به جنس آن ندارد. شايع‌ترين حالت آلرژي در اين موارد، حساسيت به جنس كفش است. براي مثال، در فردي كه به چرم حساسيت دارد، با پوشيدن كفش چرمي‌و به مجرد خيس شدن جوراب در اثر عرق كردن و تماس پوست با آلرژن مورد نظر (چرم) از طريق رطوبت كفش و جوراب علايم حساسيت مانند خارش، قرمزي و گاه تاول و ترشح مايعات از پوست پا رخ مي‌دهد.

▪ در محيط خانه، بهتر است پابرهنه راه برويم يا با جوراب؟

ـ جوراب، پوست پا را از محيط آلوده اطراف تاحد قابل‌ملاحظه‌اي جدا مي‌كند. بيماري‌هاي پوستي متعددي مي‌توانند در اثر تماس پوست برهنه پا با زمين آلوده يا كفش و دمپايي آلوده منتقل شوند. براي مثال، زگيل‌هاي كف پا به وسيله ويروسي ايجاد مي‌شود كه مي‌تواند از يك پا به پاي ديگر در صورت رعايت نكردن نكات بهداشتي منتقل شود. همچنين قارچ‌هاي كف پا و لاي انگشتان پا مي‌توانند در صورت راه رفتن فرد در محيط آلوده، بدون جوراب و پاي برهنه از فردي فرد ديگر منتقل شود.

▪ درباره جوراب مناسب كودكان چه پيشنهادي داريد؟

ـ پوست بچه‌ها نسبت به بزرگسالان حساس‌تر است. بنابراين توصيه مي‌كنيم كه در اطفال از جوراب‌هاي نخي استفاده شود تا امكان مشكلات حساسيتي به حداقل برسد. گرم نگه داشتن پاي كودكان به ويژه هنگامي‌كه شروع به راه رفتن مي‌كنند، اهميت خاصي دارد. جوراب در آنها مي‌تواند از خراشيدگي، ساييدگي و بريدگي تا حدي جلوگيري و محافظت به عمل آورد.

▪ به نظر شما، در چه شرايطي بايد از جوراب استفاده شود؟

ـ توصيه مي‌شود كه در محيط‌هايي كه افراد متعددي تردد مي‌كنند (مانند مسجد و سالن‌هاي ورزشي) از جوراب استفاده شود، تا امكان اكتساب بيماري‌هاي پوستي كف پا به حداقل برسد. از نظر بهداشتي بهتر است هنگام پوشيدن كفش‌ها و خروج از منزل جوراب مناسب به پا كنيم. در منزل در صورت استفاده از دمپايي‌هاي روفرشي شخصي، نيازي به استفاده از جوراب نيست. قابل ذكر است هنگامي ‌كه در پايان كارهاي روزانه به خانه برمي‌گرديم، جوراب‌هاي خود را شسته و خشك كنيم و براي استفاده روز بعد آماده كنيم. اين كار به رفع خستگي پاها و به بهداشت آنها كمك مي‌كند.

▪ خيلي‌ها عادت دارند بدون جوراب بخوابند. نظرتان در اين مورد چيست؟

ـ به طور كلي بدون پوشش بودن پاها، امكان تبادلات هوا و دما را در پوست پا بيشتر مي‌كند و احساس آرامش مي‌دهد، اين در حالي است كه برخي از افراد از سرد بودن پاها رنج مي‌برند و به ويژه در فصل سرما نياز دارند كه با جوراب مناسب بخوابند، در رابطه با اين افراد و كساني كه مبتلا به بيماري‌هايي مانند اسكلرودرمي‌‌ هستند، پوشيدن جوراب در فصل سرما در خواب و بيداري لازم است ضمن اينكه در افراد ديابتي بر پوشيدن جوراب مناسب تاكيد مي‌شود، چرا كه جوراب در افراد ديابتي كه اختلال حس پا دارند تا حد زيادي از بريدگي‌هاي ناخواسته و زخم شدن پا جلوگيري به عمل مي‌آورد.

▪ چه جنس جورابي بخريم؟

ـ جوراب‌ها از مواد اوليه متنوعي از جمله پنبه، پشم، نايلون، پلي‌استر، آكريليك و... بافته مي‌شوند. رنگ جوراب‌ها هم متفاوت است و به سليقه طراحان بستگي دارد. گاهي اوقات هنر در ساخت جوراب‌ها دخيل مي‌شود و ظاهري زيبا به جوراب‌ها مي‌بخشد. به هر حال امروزه براي افراد در گروه‌هاي سني مختلف، جوراب‌هاي ويژه‌اي براي ورزش، بازي و همين‌طور جوراب‌هايي مخصوص فصل سرما و... وجود دارد.

● جوراب پنبه‌اي نپوشيد

محققان دريافته‌اند جوراب‌هايي كه از ???درصد پنبه خالص تهيه شده‌اند بيشتر احتمال دارد باعث بروز تاول در پا شوند. ??مارك معروف جوراب‌هاي ورزشي را با يك دستگاه كه رطوبت و اصطكاك را اندازه‌گيري مي‌كند ارزيابي كردند. رطوبت و اصطكاك باعث بروز تاول مي‌شود. اين يافته‌ها نشان مي‌دهد جنس جوراب از مارك و قيمت آن مهم‌تر است. براساس اين يافته‌ها پوشيدن جوراب‌هاي تمام پنبه‌اي بيشتر احتمال دارد باعث بروز تاول در پاهاي عرق كرده شوند. در حالي كه جوراب‌هاي نايلوني بهترين كاركرد را داشتند. جوراب‌هايي كه از تركيبي از پنبه و مواد مصنوعي تهيه شده‌اند بين اين دو نوع جوراب قرار مي‌گرفتند.

اين مطالعه نه فقط براي ورزشكاران بلكه براي بيماران ديابتي كه مشكل گردش خون دارند و كساني كه پروتز دارند مفيد است. ويژگي خاص اين تحقيق اين است كه انواع جوراب‌ها و مقادير گوناگون رطوبت در آن ارزيابي شده است.

پزشكان از تاثير الياف‌هاي مختلف بر عرق پا اطلاعاتي دارند و نتايج اين يافته‌ها آنها را شگفت‌زده نكرد. اگر فردي تمام روز جوراب به پا نمي‌كند پوشيدن جوراب‌هاي پنبه‌اي مناسب است اما در موارد خاصي بايد توجه بيشتري به نوع پوشش پا شود.

● اين ۶ توصيه را جدي بگيريد

۱) به دنبال جوراب‌هايي باشيد كه كف آن الياف ضخيم‌تري داشته باشد تا هنگام راه رفتن فشار كمتري به پاي شما وارد شود و جوراب‌تان عمر بيشتري كند.

۲) به سايز جوراب توجه كنيد. جوراب‌ها اندازه و شكل متفاوتي دارند. با وجود اينكه ممكن است فروشنده به شما بگويد جوراب‌اش «فري‌سايز» است، اين احتمال وجود دارد كه به اندازه پاي شما كش نيايد.

۳) الياف جوراب بايد متراكم باشند. در اين صورت جوراب رطوبت بيشتري را جذب مي‌كند و دوام بيشتري خواهد داشت.

۴) جورابي بخريد كه در برابر سايش مقاوم باشد يا به راحتي از پا درنيايد. البته خريد جوراب به تجربه كافي نياز دارد و شايد لازم باشد كه براي تبديل شدن به يك خريدار خوب، چند بار روش آزمون و خطا را تجربه كنيد.

۵) جوراب‌هاي ارزاني را كه بدون سايز (فري‌سايز) هستند، نخريد. اين جوراب‌ها دوام زيادي ندارند و گاهي اوقات به دليل تنگ بودن، براي پاها ايجاد مشكل مي‌كنند.

۶) بدون جوراب، كفش نپوشيد. پاهاي خيس از عرق، داخل كفش‌هاي چرمي باعث مرطوب شدن لايه‌هاي دروني كفش و افزايش رشد باكتري‌ها مي‌شود و بيماري‌هاي قارچي، زگيل و... در پاها به وجود مي‌آيد.

روزنامه سلامت

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:49 توسط aseman790| (0) نظر

چطور لباس عروس خود را انتخاب كنيم ؟بر اساس چه معياري ؟! لباسي كه مد نظر ما باشد ؟ لباسي كه براي يك روز استثنايي انتخاب شده است و باعث هر چه زيبا تر شدن شما مي شود .

و بعد ها كه عكس خود را مي بينيد از ظاهر خود راضي باشيد ...

ما توصيه هاي را به شما مي دهيم :

اين كار بايد يك ماه قبل از روز عروسي و جشن تان شروع شود تا زمان كافي براي انتخابي شايسته را داشته باشيد .

به سايت ها ‚مجلات و سالن ها نگاهي بيندازيد چون وقتي چندين لباس را مشاهده مي كنيد ‚ متوجهسليقه خود مي شويد و مي فهميد كه چه نوع لباسي مد است و شما بيشتر از چه نوع سبكي استقبال مي كنيد .

بعضي از افراد مايل هستند كه لباس عروشان دوخته شود به اين عروس خانم هامي گوييم كه شما بايد حداقل شش ماه قبل ‚لباس خود را براي دوختن به خياط بسپاريد تا زمان كافي براي اماده شدنش داشته باشد و نگران خوب يا بد شدن لباستان نباشيد .

و لباستان دو هفته قبل از جشن آماده باشد و آن را چندين دفعه و در ساعات مختلفي از روز و حتي شب هنگام نيزبپوشيد كه اگر مشكلي دارد متوجه شويد و آن را اصلاح كنيد.

افرادي كه تمايل دارند لباسشان را آماده تهيه كنند نيز بايد 2 ماه قبل از روز جشن خريد خود را انجام دهند .

انتخاب براي اين افراد ساده تر و راحت تر مي شود زيرا ديگر نگران خوب يا بد شدن لباسشان نيستند و ان را در يك روز خريداري مي كنند . خيلي از خانم ها هستند كه دو هفته مانده به روز جشن تازه به فكرلباس عروسشان مي افتند اين كار اشتباه است چون با عجله لباسي را كه دوست نداريد انتخاب مي كنيدزيرا ديگر زماني براي جستجو نداريد .

مسلما همه خانم ها مانكن نيستندو استيل خوبي ندارند .بايد لباسي را انتخاب كنند و بپوشند كه زيبايي بيشتري به آنها بدهد .

شانه هايتان ‚ فرم شكم و باسن و حتي اگر قدي كوتاه داريد قد شما را بلند تر نشان دهد و يا برعكس . بعضي از خانم ها هستند كه مي خواهندلباسي متفاوت نسبت به بقيه داشته باشند و براي همين لباس هاي با رنگ هاي متفاوت را انتخاب مي كنند مثلا قرمز ‚ سبز ... همه اين رنگ ها زيبا هستند اما در همه جاي دنيا عروس در جشن ازدواجش لباس سفيد ‚ نباتي و يا مشتقاتي از رنگ سفيد را مي پوشد .

لباس و رنگي را انتخاب كنيد كه اگر ده سال ديگر عكس هاي روز عروسيتان را نگاه كرديد جيغ نزنيد و از آن روز براي خود فاجعه اي نسازيد . ما تغيير مي كنيم ولي عكس هاي ما تغيير نمي كند .

درست است كه اين روز مهم تر ين روز زندگي براي هركسي است بخصوص براي عروس خانم ها ولي اين نكته را نيز بخاطر داشته باشيد كه براي شاهزاده شدن و زيباترين زن دنيا بودن بجز لباس راههاي ديگري هم وجود دارد و همسران خود را براي خريد يك لباس فوق العاده دچار مشكل نكنيد .

نكاتي مهم و جالب:

حتما يك يا دو خانم ديگر نيز شما را براي خريد لباس عروسي همراهي كنند زيرا زنان نكات ريزتري در لباس را مي بينند كه همسر شما متوجه آنها نمي شود .

هنگام خريد لباس ‚ كفش هايي را كه براي روز جشن تان در نظر داريد را نيز بپوشيد و بعد لباس را خريداري نمائيد . و همين طور با لباس خود بنشينيد ‚ بلند شويد ‚ راه برويد ‚ دستان خود را بازو بسته كنيد تا مطمئن شويد لباس در همه قسمت ها به شما مي آيد و در هيچ قسمتي احساس كشيدگييا تنگي نداريد .

hipersian.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:49 توسط aseman790| (0) نظر

تابستان به پايان رسيده و روزهاي سرد شروع شده اند و زمان جوراب و كلاه هاي پشمي شده است. در حال حاضر آقايان به فكر لباسهاي گرمي هستند كه براي اين دوره مناسب و شيك باشند.
بيشتر آقايان دوست دارند لباسهايشان با هم ست باشند. در اين زمان پوشيدن يك كت و پالتو ساده فقط براي رفتن به سركار مناسب است و ست كردن آن با شال گردن و دستكش براي روزهاي سرد و بادي مناسب است، ولي بعضي وقت ها پوشيدن همه آنها با هم خيلي زياد و اغراق آميز است. چرا براي هر كدام از لباسها يك روز را مشخص نكنيم؟
ده پيشنهاد عالي براي آقايان شيك پوش براي روزهاي سرد سال:

در اينجا ما ده پيشنهاد عالي براي لباسهاي فصل پاييز و زمستان براي شما داريم. اينها تركيبي از لباس‌هايي است كه بايد آنها را خريداري و يا در كمد لباسهايمان جستجو كنيد و بدون اينكه غير عادي و در چشم باشيد، آنها را ست كنيد. پنج پيشنهاد اول راه هاي بسيار ابتدايي و پايه هستند كه همه مي توانند از آنها استفاده كنند و پنج پيشنهاد بعدي نكات حرفه اي تر شيك پوشي است كه مي‌توانيد با ان به روز تر باشيد.

1.يك شلوار جين نازك مشكي براي خود تهيه كنيد:
ممكن است فكر كنيد كه يك شلوار جين مشكي به تنهايي لباس جالبي نباشد و بي ارزش جلوه كند ولي وقتي با يك پيراهن و كراوات پوشيده شود،به يك لباس رسمي شيك تبديل مي شود. همچنين باعث مي شود رنگ لباسهاي همراه شلوار جين‌تان بيشتر به چشم بيايد. شلوار جين مشكي ممكن است خودش رنگ تيره‌اي باشد ولي به اين معني نيست كه لباسهاي همراه شلوار هم بايد مانند آن تيره باشند.

2.ژاكت هاي پشمي دوباره مد شده اند:
شما مي توانيد يك ژاكت پشمي بپوشيد بدون اينكه شبيه پدربزرگتان به نظر بياييد.بايد مطمئن شويد كه رنگ آن ثابت است و به اندازه كافي ضخيم است.ژاكت پشمي خود را در سر كار و مسافرت همراه داشته باشيد براي شب كه دماي هوا كاهش مي يابد.وقتي ژاكتتان با لباسهاي زيرين خود مثل بلوزتان ست باشد،بسيار عالي به نظر مي آييد.

3.بلوز راه راه يقه كيپ بافتني:
بلوز بافتني با خط هاي راه راه عمودي كه يكي از رنگهاي خط آن مشكي،آبي يا خاكستري باشد. آن را مي توانيد با همه شلوارهاي جين خود و پيراهن ها و لباسهاي غير رسمي ست كنيد.

4.شال گردن هاي راه راه:
شال گردن هايي كه خطهاي راه راه افقي دارند به رنگهايي مثل زرد و آبي.اين شال گردن معمولي بلند احساس گرماي خوبي به شما مي دهد و به خاطر بلندي آن مي‌توانيد به سبك هاي مختلف دور گردن خود بپيچانيد.

5.يك باراني مناسب:
در اين مورد بيشتر آقايان اطلاعات كافي دارند. از باراني در موارد زيادي استفاده مي كنند. حتي مي‌توانيد در بهار و روزهاي بارني هم از آن استفاده كنيد. در بيشتر مجموعه هاي پاييز و زمستان امسال باراني هايي به رنگ شتري ديده مي‌‌شود. پشنهاد مي‌كنيم شما هم از اين سايه رنگ بخريد.

6.شما لباسي از پارچه پشمي احتياج داريد:
گاهي هوا به صورتي سرد است كه بايد يك ژاكت،پالتو يا كت و شلواري پشمي بپوشيد كه شما را در سرما محافظت كند.
ما پيشنهاد مي‌كنيم كت پشمي استفاده كنيد، چون آن را مي توانيد با شلوار جين و كتان تيره ست كنيد و توصيه مي شود از رنگ خاكستري استفاده كنيد تا بتوانيد با بيشتر لباسهايتان ست كنيد.

7.جليقه بپوشيد:
يك جليقه مشكي يا خاكستري پنج دگمه را مي توانيد با هر كت و شلواري كه دوست داريد بپوشيد،ست كنيد.
وقتي كه جليقه تان را روي بلوز و تي شرت هايتان يا زير كت رسمي تان ست كرديد، متوجه مي‌شويد اشتباه نكرديد و چقدر شيك شده ايد.

8.كت و پالتوهاي لايه دار پشمي ضخيم:
امسال پوشيدن يك كت پشمي ضخيم بسيار عالي است. كتي كه گرممان مي كند ولي خيلي بزرگ و ايستاده نشانمان نمي دهد و هميشه متنوع و شيك است. مي‌‌توانيد يك كت از جنس پشم و يا كشمير پيدا كنيد و آن را با همه لباسهايتان بپوشيد.
اگر جثه كوچك يا متوسطي داريد مي‌توانيد از رنگ‌هاي روشن انتخاب كنيد. اگر هم مي‌خواهيد با همه لباس‌هايتان ست شود بهتر است از رنگ‌هاي خنثي يا مشكي انتخاب كنيد.

9.جوراب هاي پشمي:
بهتر است از جوراب هاي ضخيم و بلند در اين فصل استفاده كنيد و وقتي چكمه مي پوشيد شلوارتان را داخل جورابتان قرار دهيد تا از حركت كردن شلوار در چكمه جلوگيري كنيد. اين مورد در بسياري از مقاله هاي مد وفشن امسال آمده است.

10. كيف پول هاي نازك تر انتخاب كنيد:
حجم لباس هاي زمستاني زياد است، با وسايل اضافي مثل كيف هاي پول كلفت و پر و دسته كليدهاي حجيم, تركيب لباس هايتان را بيشتر به هم مي زنيد.
به كيف پولتان رژيم دهيد(كيف پولتان را از وسايل اضافي خالي كنيد). كيف پولتان را از كارتهايي كه از 8 ماه پيش تا حالا استفاده نكرديد،خالي كنيد و وسايلي كه باعث برآمدگي كيفتان مي شود را از آن خارج كنيد و اگر كيف پولتان كهنه شده است،يك كيف پول جديد بخريد و ترجيحا رنگ قهوه اي انتخاب كنيد.

 

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:44 توسط aseman790| (0) نظر

شلوارهاي مخمل كبريتي چه براي مردها و چه خانمها سخت است كه با يك لباس ديگر هماهنگ شوند و اين لباس گرم نيازمند يك انتخاب صحيح مي‌باشد كه شيك و كامل به نظر برسد. شلوارهاي مخمل كبريتي بيشتر از ساير پارچه‌ها گرم مي‌باشد و داراي عمر طولاني است كه داراي تنوع رنگي بسيار مي‌باشد.

برآمدگي‌هاي اين پارچه را كه رج مي‌ناميم ضخامت آن را تعيين مي‌كند. شما چه لباسي را ترجيح مي‌دهيد كه با شلوار مخمل كبريتي بپوشيد

1. مردان
براي آقايان بهتر است كه پيراهن خود را داخل شلوار خود بگذارند و طرح چهار خانه براي داشتن ظاهري شيك و ساده مناسب است. اگر شلوار شما جاي كمربند دارد بهتر است يك كمربند مطابق با مد روز انتخاب و استفاده كنيد. يك كفش با جنس جير انتخاب كنيد و با پوشيد يك ژاكت پنبه اي دكمه دار يا زيپ دار ظاهر خود را تكميل كنيد.

2. زنان
براي خانمها يك بلوز پنبه اي آستين بلند با يك شلوار مخمل كبريتي بسيار مناسب است و اگر بلوز شما روي شلوارتان مي‌آيد نيازي به داشتن كمربند نيست اما اگر كمر شلوار نمايان است و بلوز شما كوتاه است بهتر است يك كمربند مناسب براي آن انتخاب كنيد. و پوشيدن يك ژاكت دكمه دار يا زيپ دار به خوبي به اين شلوارها مي‌آيد. با پوشيدن يك چكمه كوتاه چرمي هم ظاهر خود را تكميل كنيد.

3. كودكان
دختران و پسران كوچك در شلوارهاي مخمل كبريتي بسيار زيبا به نظر مي‌رسند. براي آنها مي‌توانيد از پيراهنهاي كبريتي هم استفاده كنيد. شلوارهايي كه روي آن سگها و ديگر حيوانات گلدوزي شده است براي بچه‌ها بسيار مناسب است و اگر شلوار آنها با بلوزي همراه نيست مي‌توانيد از پولوورهايي كه از لحاظ رنگي با آن هماهنگ است استفاده كنيد. براي بچه‌ها هر كفشي با اين شلوارها مناسب است.

درباره شلوارهاي مخمل كبريتي بيشتر بدانيد:

پارچه‌هاي مخمل كبريتي جزو پارچه‌هاي نسبتا ضخيم مي‌باشند كه اگر جنس آن خوب نباشد نمي‌توان مدت زيادي آن را بيرون پوشيد. اين گونه پارچه‌ها بايد درست نگهداري شوند. شلوارهاي كبريتي بر اثر سايش ممكن است خراب شوند. از طرفي كساني كه داراي پاهاي لاغر مي‌باشند با پوشيد ن اين شلوارها لاغر تر به نظر مي‌رسند و بهتر است از شلوارهاي با پارچه‌هاي ديگر استفاده كنند و از طرفي هم اين پارچه‌ها مناسب افراد چاق نمي‌باشد و مناسب اندامهاي متعادل است.
شلوارهاي مخمل كبريتي را مي‌توان با ماشين‌هاي لباسشويي شست اما حتما دقت شود كه آنها را پشت و رو كنيد و سپس بشوييد به اين ترتيب آنها براي مدت طولاني تري زيبا خواهند ماند اگر آنها را مي‌خواهيد خشك كنيد آنها را براي 5 تا 10 دقيقه در خشك كن بگذاريد و هنگام پهن كردن آن روي طناب حتما چروك‌هاي آن را صاف كنيد.

.pcparsi.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:44 توسط aseman790| (0) نظر

يقه لباس نقش مهمي در فرم لباس و مناسب بودن آن دارد. در اينجا با اشاره به چند مدل يقه اصلي و بيان چند نكته ساده درباره آنها، به شما كمك مي‌كنم تا يقه مناسبي را براي لباس خود انتخاب كنيد تا به بهترين جنبه‌هاي چهره و اندام شما تاكيد كند.

1-يقه قايقي:
اين مدل يقه گرد و افقي است و تا روي شانه‌ها باز است و انحناي كمي در قسمت وسط دارد. يقه قايقي و ساير مدل‌ يقه‌هاي راسته و افقي، براي صورت‌هاي كشيده مناسب است.

 

2-بلوزها و تي‌شرت‌هاي يقه‌هفت:
ين مدل يقه باعث مي‌شود كه بيشتر توجه به صورت شما جلب بشود. يقه‌هفت براي بيشتر شكل‌هاي صورت مناسب است؛ خصوصا براي خانمهايي كه صورت گرد و مربع شكلي دارند، زيرا صورت را كشيده‌تر و بلندتر نشان مي‌دهد؛ همچنين براي افرادي كه بالاتنه بزرگي دارند، بسيار مناسب است.


اگر شانه‌هاي كوچكي داريد به جاي يقه‌هفت گود و بلند، يقه‌هفت پهن‌تري انتخاب كنيد. افرادي كه شانه‌هاي پهني دارند هم بهتر است از يقه‌هفت گودتري استفاده كنند. مي‌توانيد تعدادي از دگمه‌‌هاي پيراهن يقه‌دار خود را باز بگذاريد تا يك مدل يقه‌هفت ايجاد كنيد.

3-يقه هاي اسكي و برگردان بزرگ:
يقه‌هاي اسكي و برگردان بلند براي خانم‌هاي بلند با گردن‌هاي بلند و همچنين صورت‌هاي كشيده مناسب است. اگر سينه و بالاتنه بزرگي داريد و چنين يقه لباسي را بپوشيد، به‌دليل داشتن پارچه اضافي، شما را بزرگتر نشان مي دهد و مناسب شما نيست. براي كم كردن اين تاثير، شانه‌هاي خود را با يك شنل يا شال بپوشيد تا ظاهر كلي شما را متناسبتر كند.


4-يقه ملواني:
اين نوع لباس‌ها يقه گرد و بسته‌اي دارند و براي زناني با گردن بلند و صورت‌هاي بيضي، مستطيلي دراز، لوزي شكل و مثلث وارونه مناسب است. اگر شما صورتي گرد يا مربع شكل داريد، بهتر است از پوشيدن اين مدل يقه خودداري كنيد، زيرا تنها باعث مي‌شود كه صورت شما گردتر و پهن‌تر به نظر برسد.

5-يقه empire:
اين مدل يقه به شكل مربعي بزرگ يا فرم هاي مختلف به صورت باز است كه خطي افقي در زير سينه دارد. اين نوع يقه بهترين مدل براي خانم‌هايي با صورت گرد است زيرا بيشتر صورت‌هاي گرد، گردن‌هاي كوتاهي دارند. همچنين براي خانم هايي كه بالاتنه بزرگ دارند بسيار مناسب است. در ضمن براي دوران بارداري اين مدل يقه ها كه در قسمت خط افقي زير سينه چين دار است شكم را مي پوشاند.


اين مدل يقه براي خانم هاي ريزه‌اندام مناسب نيست.

6-يقه هاي گرد باز:

اين مدل يقه، نوعي يقه يو(U) شكل باز است كه براي زنان درشت با چهره هاي پهن مناسب است و باعث ايجاد تعادل در چهره آنها مي‌شود.


اگر صورتي لاغر و استخواني و باريك داريد، از پوشيدن لباس‌هايي كه چنين يقه‌اي دارند، خودداري كنيد.

dukht.ir

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:43 توسط aseman790| (0) نظر

چطور و با چه شيوه اي از لباس هاي خود نگه داري كنيم و آنها را بشوييم كه خراب نشوند و بافت آنها دير از بين بروند ؟ آيا تا كنون به اين موضوع برخورد كرده ايد كه بعد از دو يا سه بار شستن يك لباس ، بافت آن از بين مي رود ، شل مي شود و يا اينكه رنگ و روي روز اول خود را از دست مي دهند ، اما اين موضوع براي لباس هايي كه در دومين و يا سومين دفعه ي شست و شوي به اين حالت در مي آيند برايتان باور نكردني است و عجيب به نظر مي رسد ، يكي از دلايل اين است كه شما ، شايد نحوه ي درست شست وشويي اين لباس را نمي دانستيد ، البته به غير از لباس هايي كه خودشان واقعا جنس خوبي ندارند و بعد از دو بار شست و شوي از بين مي روند .
در اينجا چندين توضيه اساسي براي تمامي لباس ها با جنس هاي مختلف جهت شست وشوي ، نحوه ي نگه داري و اتو آورده شده است ، تا با مطالعه ي آنها بتوانيد دوام بيشتري به لباس هاي خود ببخشيد :

1. به نكاتي كه بر روي اتيكت هاي لباسي كه خريداري مي كنيد وجود دارند ، دقت بفرماييد ، اگر طرز صحيح خواندن اين اتيكت ها را نمي دانيد ، در همين بخش ما برايتان مقاله اي را با عنوان خواندن صحيح اتيكت هاي كه بر روي لباس وجود دارند ، آورده ايم و مي توانيد به مقاله ذكر شده مراجعه فرماييد تا به راه صحيح شستن لباس هايتان پي بريد .

2. به دماي كه ماشين لباس شويي براي شستن لباس ها به شما مي دهد دقت بفرماييد و در همان درجه قرار دهيد ، درجه ي شستن لباس ها را خيلي بالا ندهيد و هم چنين مدت زماني طولاني را براي شستن لباس ندهيد زيرا فقط بافت لباس هايتان سريع از بين مي رود .

3.لباس هاي با رنگ هاي تيره و روشن را با هم در ماشين لباس شويي نياندازيد و يا اينكه با هم در يك تشت خيس نكنيد

4. لباس هاي را كه مي خواهيد براي اولين بار بشوييد را نيز از بقيه لباس ها جدا گذاشته و جداگانه آنها را بشوييد .

5. حتما قبل از اينكه لباس ها را در داخل ماشين لباس شويي قرار دهيد ،جيب ها ي لباس ها را نگاه كنيد و مطمئن شويد كه جيب هاي همه لباس ها خالي هستند .

6. به حجمي كه ماشين لباسشوييتان دارد دقت بفرماييد ، و بيشتر از مقداري كه قدرت آن را دارد لباس به داخل ماشين نريزيد . زيرا ماشين لباسشوييتان سنگين شده و قادر نخواهد بود كه همه ي لباس ها را با قدرت بشوييد و همين طور باعث مي شود كه لباس هايتان چروك شود و مجبور شويد ، زمان زيادي را به اتو كردن لباس ها بپردازيد .

7. لباس هاي كه جنس هاي مختلفي نيز دارند را هم بايد جدا كنيد و جدا جدا در داخل ماشين لباس شويي قرار دهيد براي مثال : پليور و يا تي شرت را بايد جدا از هم شست تا بافت لباس ها دير تر از بين برود ، زيرا يكي جنس تقريبا ظريف دارد اما پليور داراي جنسي ضمخت تر مي باشد پس مدت زمان شست و شوي آنها و هم چنين مدت زمان خشك شدن شان نيز متقاوت است .

8. و براي اينكه مطوئن شويد كه لباس تان رنگ مي دهد يا نه ، ما به شما يك راه حل ارايه مي دهيم : لباسي را كه براي اولين بار مي خواهيد بشوييد و يا اينكه نمي دانيد آيا اين لباس رنگ مي دهد يا نه ؟ بهتر است اين لباس را بين دو پارچه ي سفيد قرار دهيد ، و بعد آنها را در آب بياندازيد و ببينيد كه آيا اين لباس به پارچه هاي سفيد رنگ مي دهد يا نه ! با اين تست به راحتي مي توانيد بفهميد كه آيا لباس شما رنگ مي دهد يا نه ؟؟

9. براي اينكه از لباس زير خود مواظبت كنيد و مدت دوام آن را استحكام ببخشيد توصيه مي شود ، كه لباس زيرتان را خودتان بشوييد و تا جايي كه ممكن است لباس زيرتان را با ساير لبا س ها به داخل ماشين نيندازيد ، زيرا از لحاظ بهداشتي مشكل دارد .

10.اگر لباستان را با دست مي خواهيد بشوييد ، هيچ گاه پودر لباس شستن را مستقيم بر روي لباس نريزيد ، زيرا بافت لباستان را از بين مي برد و علاوه بر آن لباس خوب تميز نمي شود . براي اينكه لباس را بشوييد ، بايد پودر را در آب حل كنيد ، و بعد لباس را در آن بيندازيد .

خشك كردن: حال كه نحوه ي لباس شستن را كاملا توضيح داديم اكنون به نحو ي خشك كردن و چلاندن آنها مي پردازيم :
1. اگر لباسي را با دست مي شوييد ، آنرا زياد نچلانيد زيرا چروك مي شود و بايد آن را اتو كنيد و زحمت تان زياد تر مي شود .

2. لباس را اگر مي خواهيد با دست بشوييد در داخل دست شويي بشوريد ، زيرا به ناحيه ي ستون فقراتتان فشار نمي آورد چون ايستاده ايد و در حال شستن هستيد پس در نتيجه كمرتان اذيت نميشود .

3. اگر لباس را در داخل ماشين لباس شويي قرار مي دهيد ، بلافاصله بعد از اينكه شستن ماشين لباس شويي به اتمام رسيد ، در همان زمان و بلافاصله لباس ها را بر روي رخت آويز قرار دهيد ، زيرا اگر لباس ها به مدت زيادي در ماشين لباس شويي باقي بماند ، باعث مي شود كه لباس ها قارچ بزنند و علاوه بر آن چروك نيز بشوند .

4. لباس هاي از جنس نخ و پشم را به تنهايي خشك كنيد و از اينكه با لباس هاي ديگر هم زمان خشك شود بايد جلوگيري كند .

5. اگر لباس هاي خود را بر روي رخت آويز و در بيرون از خانه ، در تراس خانه تان مي آويزيد تا خشك شود ، دقت داشته باشيد كه نور خورشيد مستقيم بر روي لباس هاي تان نبابد زيرا رنگ لباس هايتان را از بين خواهد برد و آنها را بي رنگ و رو خواهد كرد .

6. براي اينكه لباس تان را اتو كنيد در ابتدا يك پارچه ي ديگر را روي آن بيندازيد و بعد اتو كنيد زيرا از برق افتادن و همين طور از اينكه رنگ لباس تان زود از بين رود ، جلوگيري مي كند .

7. هنگام اتو كردن حتما به دستوري كه بر روي اتيكت آورده شده و دماي مناسبي را جهت اتو كردن به شما داده است دقت بفرماييد .

8. هنگامي كه مي خواهيد اتو كشي كنيد ، اگر پارچه مورد نظر شما پارچه ي ظريفي است ، از اتوي همراه با بخار آب براي اتو كشي اين لباس خودداري بفرماييد .

9. خشك كردن لباس ها توسط ماشين لباس شويي ، باعث صدمه زدن به بافت لباس هايتان مي شود تا آنجا كه ممكن است سعي كنيد لباس هايتان را به طور طبيعي خشك كنيد .

www.funpatogh.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:42 توسط aseman790| (0) نظر

اگر مي‌خواهيد كيف‌دستي تازه‌اي براي خودتان بخريد، اين راهنما را از دست ندهيد.

1- اگر كيفي مي‌خواهيد كه بتوانيد هر روز از آن استفاده كنيد و مي‌خواهيد با همه لباس‌هاي شما- صرف‌نظر از رنگ‌شان- هماهنگ بشود، بهترين كار، انتخاب رنگ خنثي است.


2- اگر شما لباس‌هاي چندرنگ يا لباسي با بافت‌هاي رنگي گوناگون مي‌پوشيد، بايد يك كيف تك‌رنگ خنثي انتخاب كنيد تا توجه ديگران به لباس شما جلب بشود.


3- اگر شما به پوشيدن لباس‌هاي تنگ مشكي و قهوه‌اي علاقه داريد، در اين صورت بايد كيف‌هايي را بخريد كه رنگي است يا تكه‌هاي رنگي دارد. يك كيف آبي، زرد يا قرمز بخريد كه با بيشتر لباس‌هاي شما هماهنگ است.


4 - اگر شما قدبلند هستيد، سايز كيف چندان مهم نيست و مي‌توانيد هر نوع كيفي را كه دوست داريد، انتخاب كنيد. كيفي را بخريد كه واقعا مناسب شما است. به طول بند كيف و تعداد دسته‌هاي كيف توجه كنيد.


5 - اگر ريز اندام هستيد، بايد كمي هوشيار باشيد. بايد كيفي كه انتخاب مي‌كنيد، خيلي بزرگ نباشد. مي‌توانيد اين نكته را در نظر داشته باشيد كه كيف در كوچك‌ترين قسمت اندام شما قرار بگيرد. در اين صورت هنگام راه رفتن، از تمركز به روي اندام كوچك شما جلوگيري مي‌كند. علاوه بر اين، سايز كيف بستگي دارد كه چه مقدار چيزي مي‌خواهيد در كيف خود حمل كنيد.


6 - شكل اندام خود را تعيين كنيد و ضعف اندام خود را بشناسيد. براي ايجاد تعادل اندام‌تان با يك كيف مناسب، شما بايد از شكل و سايز اندام خود و ظاهر كلي‌تان آگاه باشيد. بايد كيفي انتخاب كنيد كه توجه را از قسمت‌هاي نامناسب اندام شما به قسمت‌هاي جذاب بدن‌تان جلب كند.


7- اگر مي‌خواهيد توجه به قسمت بالاتنه شما كم بشود، كيفي بخريد كه در قسمت ران و پايين كمر شما قرار مي‌گيرد، در نتيجه توجه به بازوهاي درشت، بالاتنه، سينه يا شكم بزرگ كم مي‌شود.


8 - اگر ران‌هاي بزرگي داريد، كيفي انتخاب كنيد كه زير بازوي شما قرار مي‌گيرد، هر كيفي كه درست روي كمر شما قرا بگيرد، توجه را به قسمت پاييني اندام شما جلب مي‌كند.


9 - از كيف‌هاي بسيار بزرگ براي افزودن حجم به اندام خود استفاده كنيد. اگر شما بسيار بلند و لاغراندام هستيد، يك كيف سايز بزرگ براي شما بسيار مناسب است. اگر درشت اندام و سنگين وزن هستيد، از اين نوع كيف‌ها خودداري كنيد.


10- كيف‌هاي زيربغلي (كيف‌دستي‌هايي كه كوچك‌ترند و خوب زير بغل قرار مي‌گيرند)، تازگي‌ها زيادتر استفاده مي‌شوند.


11- كيف‌هاي بزرگ، قلنبه و حجيم، بيشتر براي دختراني مناسب است كه وسايل زيادي لازم دارند. دخترهاي نوجوان معمولاً كيف‌هاي بزرگ حمل مي‌كنند.


12- كيف دستي‌هاي مارك‌دار به دليل قيمت‌هاي بالاي‌شان كمتر استفاده مي‌شوند. اينكه خانمي مدت‌ها پس‌انداز كند تا يك كيف مد روز بخرد، نشان مي‌دهد كه پشتكارش براي به دست آوردن چيزهايي كه دوست دارد، زياد است!


13- خانم‌هايي كه كيف مستطيلي چمداني شكل (چمدانك) به دست مي‌گيرند، معمولا دوست دارند منحصر به فرد باشند و نظر و سليقه خودشان را خيلي قبول دارند. اگر شما هم از همين گروهيد، چمدانك، انتخاب خوبي است.


14- هر زني بنا بر استفاده از كيف دستي بايد آن را تهيه و مرتب كند. روزگاري كيف دستي خانم‌ها فقط براي تزيين به‌كار مي رفت ولي در حال حاضر كيف يك همراه مناسب براي خيلي از مناسبات براي خانم‌ها است. به همين دليل شما از پيشنهادهاي ما براي مرتب كردن كيف خود استفاده كنيد.

كيف خود را روي ميز خالي كنيد و به آنچه از درون كيف شما بيرون مي‌آيد، توجه كنيد. چيزهايي را كه به درد شما نمي‌خورد دور بريزيد مانند يك فهرست خريد و يا جعبه آدامسي كه تمام شده. بعد به سراغ كيف پول خود برويد، قبض‌هايي كه از تاريخ آنها زماني طولاني گذشته يا فيش‌هاي دستگاه‌هاي خودپرداز را از كيف خارج و پول‌هاي خودتان را مرتب كنيد. چيزهايي كه لازم است در كيف شما حتما باشد؛ اين‌هاست: كيف پول، تلفن همراه و چند قطعه از لوازم آرايشي مانند رژ لب و يك سايه.

 

منبع:salamtiran.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:41 توسط aseman790| (0) نظر

انواع ساعت مچي در بازار موجود است، ارزان و گرانقيمت و در صدها مدل متنوع. براي خريد ساعت مچي در ابتدا دقت كنيد كه چه انتخاب هايي داريد و به نكات زير توجه كنيد. در اين راهنما، بر روي نمونه ها ازساعت هاي مردانه آورده شده است اما بسياري از نكات بين ساعت هاي مردانه و زنانه مشتركند.

1-عملكرد و پيچيدگي ساعت:
يك ساعت ساده تنها زمان و گاهي تاريخ روز را به شما نشان مي دهد. اما اگر به عملكردهاي پيچيده تري نياز داريد، يك ساعت پيشرفته با امكاناتي از قبيل زمان نگار، زنگ ساعت، تقويم و غيره را انتخاب كنيد، حتي گاهي ممكن است ساعت را به عنوان كرونومتر استفاده كرد.

 

2- قابليت جابه جايي:
مي توانيد ساعتي انتخاب كنيد كه تمامي اجزا و قسمتهاي آن قابل جدا شدن باشد.

3-ساعت كوارتز يا مكانيكي:
انتخاب ديگر، برگزيدن ساعت مكانيكي يا كوارتز است. ساعتهاي مكانيكي كه معمولا جمع كننده مجموعه ها از آن استفاده مي كنند، ماندگاري بسيار زيادي دارد؛ اين ساعتها مي تواند تا يك قرن يا بيشتر دوام داشته باشد. آنها به طور دستي يا خودكار با حركت مچ دست فرد مي چرخند. اگر اين ساعت را به طور مرتب كوك كنيد، هميشه كار مي كند، اگرچه ممكن است كمي آرامتر يا تندتر از زمان حركت كند و نياز به تنطيم دارد. اين ساعت نسبت به ساير ساعتها ماندگاري بيشتري دارد، اما از دقت كمتري برخوردار است.

ساعت كوارتز ساعتي است كه معمولا باتري دارد و تا زماني كه باتري داشته باشند، بسيار دقيق عمل مي كنند. شما بسته به نوع عملكردي كه نياز داريد يكي از اين دو نوع ساعت را انتخاب كنيد. اگر ساعت خيلي دقيق مناسب كار شما است، ساعت كوارتز انتخاب كنيد.

 

4- مقاومت در برابر آب:
ضد آب بودن ساعت به اين معنا نيست كه آن را در حمام يا شنا استفاده كنيد. آب بزرگتري دشمن ساعت است. اگر با ساعتتان شنا و كارهاي مشابه انجام مي دهيد، هر سال آن را چك كنيد.


5- قدم بعدي انتخاب مدل و طراحي ساعت است. سليقه شخصي افراد در انتخاب رنگ، شكل و طراحي(داشتن تزئينات اضافي) هميشه براي توليدكنندگان ساعت مهم است. آيا شما دوست داريد ساعتي به شكل دستبند به دست كنيد، مدل جديد وبه روز باشد، مدلي معمول يا ساعتي رسمي؟

موقعيت رسمي: اگر به دنبال ساعتي هستيد كه براي موقعيت رسمي بپوشيد، بهتر است سبك و باريك باشد و بند چرمي داشته باشد. ساعت براي كارهاي رسمي بايد بسيار دقيق باشد و شيك و مناسب لباس رسمي شما باشد.

موقعيت كاري: ساعتي مانند ساعت زير براي محيط كار و اداره مناسب است، اين ساعت در حالي كه براق است، محكم است و با كت شلوار، لباس اسپرت و هر چيز ديگري ست مي شود. اين مدل يك ساعت براي كارهاي روزمره است.

 

براي تعطيلات و تفريح: يك ساعت بزرگ و حجيم مثل نمونه پايين بسيار مناسب است. بهتر است اين ساعت را با لباس هاي معمولي بپوشيد نه با كت شلوار راه راه.

براي ورزشكاران: ساعتي مانند نمونه زير را مي توانيد هنگام دو، دوچرخه سواري، كوهنوردي و هر ورزش ديگري استفاده كنيد. اما اين ساعت را با كت شلوار نپوشيد يا به اداره و سركارتان نبريدش.

توصيه عمومي:
يادتان باشد كه هر نوع ساعتي كه انتخاب كنيد، بايد آن را به طور منظم تميز و تنظيم كنيد. هر چند سال يكبار لازم است كه ساعت خود را سرويس كنيد(هر 3 تا 5 سال). اگر از يك ساعت با كيفيت به خوبي نگهداري كنيد، زمان نامحدودي براي شما كارخواهد كرد.

iranpardis.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:40 توسط aseman790| (0) نظر

بالاترين لبه لباس كه دور گردن را احاطه مي‌كند يقه نام دارد. يقه ها بهترين وسيله هستند كه گردن شما را كشيده‌تر يا كوتاهتر نشان دهند يا اينكه بالاتنه شما را چاقتر كنند يا حتي سينه ها را كوچكتر يا بزرگتر از آنچه هست نشان دهند.

يقه هاي بلند و عميق انتخاب خوبي براي افراد باريك و ريزه اندام است و يقه هاي كم عمق و كوتاه هميشه براي افراد پر و چاق استفاده مي‌شوند.

فن هاي بسيار زيركانه‌اي وجود دارد كه شما بهترين فرم يقه را متناسب خود انتخاب كنيد.

من در چند مقاله انواع يقه ها را برايتان معرفي مي‌كنم و توضيح خواهم داد كه كاربرد هر يقه چيست و چه تاثيري بر روي تناسبات اندامي مي‌گذارد. اينكه شما در چه لباس‌هايي چه يقه‌اي را انتخاب كنيد و به بهترين شكل ممكن ديده شويد.

 

 

يقه گرد:

اين يقه معمولا در تي‌شرت‌ها، پيراهن‌هاي حلقه آستين، كشباف هاي ظريف استفاده مي‌شود.

 

 


يقه گرد بهترين انتخاب براي افرادي با بالاتنه بزرگ است.

 

 

يقه بالرين:

اين يك (wrap) بلند است كه معمولا عمق كمتري نسبت به يقه هفت دارد. اين مدل يقه در تاپ ها و جنسهاي تريكو و كشباف كاربرد بيشتري دارد.

 


اين مدل يقه نيز براي خانم‌هايي كه بالاتنه بزرگي دارند مناسب است. اين مدل سينه ها را از آنچه هست كوچك‌تر نشان مي‌دهد.

 

 

يقه مربعي :

اين مدل هم در تاپ‌ها، پيراهن‌ها و بعضي بافتني هاي خاص ديده مي‌شود.

 


خط افقي اين مدل يقه عرض شانه‌ها را فراخ‌تر نشان مي‌دهد.

اگر شانه‌هاي بزرگ و پهني داريد از اين مدل استفاده نكنيد.

 

 

يقه ملواني (crew) :

اين مدل يقه كاملا دور گردن را مي‌گيرد. در كشباف‌ها و بافتني‌ها استفاده مي‌شود.اين مدل گردن را كوتاه‌تر نشان مي‌دهد، اگر گردن بلندي داريد اين مدل مناسبي براي شماست.

 


اگر بالاتنه توپري داريد از اين مدل اجتناب كنيد. اين مدل براي كساني كه سينه‌هاي كوچكي دارند مناسب است.

patoghu.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:39 توسط aseman790| (0) نظر

متناسب با قدتان بايد شلوار مناسب‌تان را انتخاب كنيد.اگر دوست داريد خوش تيپ به نظر بياييد، شلوارهاي خيلي بلند را با كفش‌هاي صاف جور نكنيد

خوش‌تيپ شدن چه آسان
وقتي ستاره‌اي در تلويزيون يا در روي جلد روزنامه‌اي با لباس و تيپ خاصي ظاهر مي‌شود، گاهي از فردا همان لباس مد مي‌شود...
1. تقليد كوركورانه از لباس پوشيدن ستاره‌

چشم‌بسته از مدل لباس و مو و آرايش ستاره‌ها پيروي كردن، اشتباه شماره يك به شمار مي‌آيد. چون ممكن است آن لباس به شما نيايد و با فرم بدني و شخصيت شغلي و اجتماعي شما مطابقت و هماهنگي نداشته باشد و آن مدل لباس پوشيدن در دنياي معمولي جالب و دلنشين نباشد. بهتر است به جاي آن لباس‌هايي بپوشيد كه به شما بيايد و مطابق ميل و سليقه شما باشد و در آن احساس راحتي كنيد و خود خودتان باشيد.

2. پوشيدن شلوارهاي خيلي بلند يا خيلي كوتاه

اگر سري به فروشگاه‌هاي لباس بزنيد، انواع شلوارهاي جين و پارچه‌اي را خواهيد يافت كه بعضي خيلي بلند و بعضي خيلي كوتاه‌اند. متناسب با قدتان بايد شلوار مناسب‌تان را انتخاب كنيد.اگر دوست داريد خوش تيپ به نظر بياييد، شلوارهاي خيلي بلند را با كفش‌هاي صاف جور نكنيد چون هم جلوه زيبايي ندارد و هم لبه شلوار در تماس با زمين فرسوده و كهنه مي‌شود. شلوارهايي كه كوتاه‌تر از مچ پا مي‌ايستند نيز مناسب نيستند چون قدتان را كوتاه‌تر نشان مي‌دهند. بهترين قد شلوار، شلواري است كه تا قوزك پايتان را بپوشاند. آن را با هر كفشي جور كنيد، زيبا خواهد شد، دقت كنيد پايين شلوار بايد اندكي روي كفش‌تان بيفتد.

3. استفاده از زيورآلات زيادي

يك خانم خوش‌تيپ هميشه از زيورآلات اندكي در ميهماني‌هاي زنانه استفاده مي‌كند. اين روزها استفاده از طلا و جواهرات اصلي و بدلي مانند قديم رواج ندارد.شما تا مي‌توانيد زيورآلات كمتر، ساده‌تر و ظريف‌تر را انتخاب كنيد. اگر به يك ميهماني در طول روز دعوت شديد، يك گوشواره‌ حلقه‌اي يا دكمه‌اي كفايت مي‌كند. در ميهماني‌هاي بعدازظهراز گوشواره‌هاي بلندتر مي‌توانيد استفاده كنيد. اگر زيورآلات زيادي نداريد يا تهيه آنها برايتان دشوار است، به سراغ خريد ساعت‌هايي برويد كه طرح‌هاي نگين‌دار يا مرواريددار دارند وعلاوه بر ساعت بودن نقش زيورآلات را هم انجام مي‌دهند.

4. پوشيدن لباس اسپرت با لباس رسمي‌و برعكس

اگر محل كارتان تا ايستگاه مترو فاصله زيادي دارد و شما نمي‌توانيد با كفش رسمي ‌اين مسافت را طي كنيد، به فكر نيفتيد كه با كت و شلوار، كفش اسپرت بپوشيد. اين خطاي شماره چهار تيپ زدن است. هيچ‌وقت لباس اسپرت را با لباس و كفش رسمي‌نپوشيد. شلوار پارچه‌اي، كفش چرمي ‌مردانه و كت و شلوار پارچه‌اي از شما يك تيپ رسمي‌ مي‌سازد كه مناسب جلسات اداري و مهماني‌هاي رسمي‌تر است ولي اگر مي‌خواهيد همراه همسرتان در تعطيلي آخر هفته به سينما يا پارك برويد و يا در يك مهماني خانوادگي خودماني شركت كنيد، شلوار جين، كفش اسپرت و يك دست پيراهن اسپرت هم مي‌تواند مناسب باشد.

5. پوشيدن لباس‌هاي يلي تنگ يا خيلي گشاد

اينكه شما لباسي از بهترين ماركي كه در بازار است، بخريد و بپوشيد و يا اينكه لباسي مطابق آخرين مد روز بپوشيد حتي اگر برايتان خيلي تنگ يا خيلي گشاد باشد، شما را گرفتار خطاي شماره پنج لباس پوشيدن مي‌كند. بهترين لباس، لباسي است كه جوري به تن شما بنشيند كه گويي براي شما دوخته شده است. فرم بدني‌تان را هنگام خريد لباس به‌ياد داشته باشيد و لباسي نخريد كه به تن‌تان زار بزند و يا نقص‌هاي احتمالي بدن شما را بيشتر نشان دهد.

6. هميشه يك تيپ لباس پوشيدن

فكر مي‌كنيد فقط يك رنگ و مدل روسري به شما مي‌آيد و دست از روسري شالي و يا يك رنگ خاص بر نمي‌داريد و يا فكر مي‌كنيد اگر تيپ اسپرت بزنيد اطرافيان كه عمري شما را با تيپ رسمي ديده‌اند به شما با تعجب نگاه خواهند كرد، دست برداريد، قالب‌هاي قديمي‌را بشكنيد. مدل‌ها و رنگ‌هاي ديگر را تجربه كنيد. شايد بيشتر به شما بيايند. اگر هميشه از يك مغازه خريد مي‌كنيد، شجاعت به خرج دهيد و اين بار براي خريد لباس به فروشگاه‌هاي ديگر سر بزنيد. به طرز لباس پوشيدن روز در خيابان، محل كار، مجلات يا تلويزيون دقت كنيد و ايده‌هاي جديدي براي لباس پوشيدن بگيريد.

7. پوشيدن رنگ‌هايي كه به شما نمي‌آيد

رنگ سال بنفش است؟ مشكي است؟ زرد است؟ اصرار داريد حتي اگر اين رنگ‌ها به پوست شما نمي‌آيند آنها را بپوشيد؟ بهترين رنگ لباس رنگي است كه با رنگ پوست شما مكمل باشد. اگر شما لباسي به رنگي كه با پوست‌تان هماهنگي ندارد بپوشيد، ممكن است چين و چروك‌ها و خط و خطوط چهره‌تان بيشتر به چشم بيايند يا رنگ پوست‌تان را زرد و مرده نشان دهند. لباس‌هايتان را در رنگ‌هايي انتخاب كنيد كه در آن با طروات و سالم به نظر برسيد.

8. رنگارنگ لباس پوشيدن

در انتخاب تعداد رنگ‌هايي كه در لباس و كفش و روسري مانتو و شلوار وكت‌تان به كار مي‌بريد، دقت كنيد. جوري لباس نپوشيد كه وقتي كسي به شما نگاه مي‌كند، ياد رنگين كمان بيفتد. استفاده از حداكثر 3 رنگ لباس در يك سر تا پا مناسب است.

9. پوشيدن كفش‌هاي كثيف

شايد خيلي به نظر پيش پا افتاده بيايد ولي پاپوش تميز يكي از اصل‌هاي مهم در خوش‌تيپي است. كفش چرمي ‌خاكي و واكس نخورده و يا كفش اسپرت گلي، حسابي شما را از چشم مي‌اندازد. به ياد داشته باشيد پاكيزگي ركن اول خوش‌تيپي است.

10. پوشيدن جوراب با صندل

اين خطا را اصلا مرتكب نشويد چون حسابي شما را بدتيپ مي‌كند. بايد صندل‌هاي تابستاني را بدون جوراب بپوشيد. صندل‌ها هم براي خنك‌تر و سالم‌تر بودن پاها در تابستان ساخته شده‌اند. جوراب مخصوص پوشيدن در كفش است. هيچ‌وقت كفش رسمي‌را بدون جوراب نپوشيد‌ و فراموش نكنيد كه آقايان خوش‌تيپ را از جوراب‌هايشان مي‌شناسند.

منبع:www.amirparizad.com

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:38 توسط aseman790| (0) نظر

كت و شلوار كتان غير رسمي
تمامي كت هاي كتان، شانه هاي بزرگ و پهن ندارند. لباس هاي شيك و زيبايي نيز براي ميهماني هاي معمولي طراحي مي شود. مي توانيد كت شلواري مانند اين مدل خاكستري روشن- بدون آستر- را به همراه يك تي شرت يقه هفت سفيد رنگ، براي موقعيت هاي معمولي و غيررسمي تر بپوشيد.مدرن و شيك
پوشيدن كت و شلوار نيلي رنگ معمولا چندان جالب به نظر نمي رسد؛ اما زماني كه رنگ كت شلوار آبي فوق العاده كم رنگ باشد، از پارچه نخي خوب، نرم و سبك تهيه شده باشد و برش آن تنگ و مناسب باشد، مي تواند به يك مدل عالي بهاري تبديل بشود. يك پيراهن سفيد موجدار و كراوات مشكي براي زير اين كت و شلوار بسيار خوب است.

كت و شلوار، پيراهن و كراوات از مايكل باستين. گيره كراوات از شركت تيفاني. كفش از رالف لورن

كت و شلوار كتاني شيك و زيبا
يك كت شلوار كتان شيك، ظريف و زيبا بايد خصوصيات و كيفيت يك مدل فلانل(نوعي پارچه پشمي) خاكستري عالي را داشته باشد: شانه هايي با برش بلند... متن كامل در ادامه مطلب.

 


كت و شلوار كتان غير رسمي
تمامي كت هاي كتان، شانه هاي بزرگ و پهن ندارند. لباس هاي شيك و زيبايي نيز براي ميهماني هاي معمولي طراحي مي شود. مي توانيد كت شلواري مانند اين مدل خاكستري روشن- بدون آستر- را به همراه يك تي شرت يقه هفت سفيد رنگ، براي موقعيت هاي معمولي و غيررسمي تر بپوشيد.

كت و شلوار و پيراهن از جيل ساندر، كراوات از دونهيل.

مدرن و شيك
پوشيدن كت و شلوار نيلي رنگ معمولا چندان جالب به نظر نمي رسد؛ اما زماني كه رنگ كت شلوار آبي فوق العاده كم رنگ باشد، از پارچه نخي خوب، نرم و سبك تهيه شده باشد و برش آن تنگ و مناسب باشد، مي تواند به يك مدل عالي بهاري تبديل بشود. يك پيراهن سفيد موجدار و كراوات مشكي براي زير اين كت و شلوار بسيار خوب است.

كت و شلوار، پيراهن و كراوات از مايكل باستين. گيره كراوات از شركت تيفاني.

كت و شلوار كتاني شيك و زيبا
يك كت شلوار كتان شيك، ظريف و زيبا بايد خصوصيات و كيفيت يك مدل فلانل(نوعي پارچه پشمي) خاكستري عالي را داشته باشد: شانه هايي با برش بلند، كت تنگ، و شلوار كه اندكي باريك شونده و مخروطي شكل است. اين كت و شلوار را با يك پيراهن سفيد، كراوات خاكستري و گيره كراوات نقره اي امتحان كنيد. مي توانيد با اين مجموعه يك كفش اسپرت سفيد رنگ بپوشيد.


راه راه هاي باريك بهاري
كت و شلوارهايي با راه راه هاي باريك رايج و مرسوم، بيشتر براي پوشيدن در ماه هاي گرم است. اما يك مدل كم وزن تر و سبكتر از پارچه نخي با راه هاي قهوه اي روشن و سفيد- نه پارچه راه راه نخي ضخيم- مي تواند جانشين آن در فصل بهار باشد. اين كت و شلوار را براي ملاقات كاري يا ميهماني، با رنگهاي خنثي مانند يك پيراهن و كراوات خاكستري روشن جفت كنيد.


چينو(نوعي پارچه نخي )

تنها به اين دليل كه قصد داريد لباس زيبايي براي فصل بهار بپوشيد، به اين معني نيست كه از سر تا پا رنگ روشن بپوشيد. مي توانيد يك كت و شلوار دوخته چينو با يك پيراهن درشت بافت نخي راه راه تيره و يك كراوات آبي براق بپوشيد.
منبع: دوخت

نوشته شده در جمعه 1390/1/19ساعت 21:36 توسط aseman790| (0) نظر

هر خانمي چه مانتويي بپوشد؟

-- نكات طلايي انتخاب مانتو --


يكي از لباس هاي ضروري خانم هاي ايراني مانتو است. نكات بسيار مهمي در انتخاب مانتو وجود دارد كه بستگي به اندازه قد و تركيب اندامي شما دارد، كه با رعايت اين اصول مي‌توانيد بهترين مانتو را انتخاب كنيد تا ظاهرتان متناسب ديده شد. من در اينجا مهمترين اين نكات را با توجه به اندام متفاوت براي شما شرح خواهم داد:
 

.:. خانم‌هاي قد بلند:
لباسي كه از بالا تا پايين تكرنگ باشد به دليل اينكه خطي يكدست ايجاد مي‌كند، شما را بلندتر نشان خواهد داد. انتخاب رنگي متفاوت براي مانتو و شلوارتان، باعث مي‌شود كه قد شما به چند قسمت مختلف تقسيم و تفكيك بشود و در نتيجه كوتاهتر و متناسب‌تر ديده بشويد. پس به خاطر داشته باشيد هرگز مانتو و شلوار يك رنگ نپوشيد و سعي كنيد مانتو و شلوار و حتي كفشتان در چند رنگ متفاوت اما در يك هارموني انتخاب شود.
مانتوهاي خيلي كوتاه نيز پاها را بلندتر از آنچه هست نشان مي‌دهد پس از پوشيدن چنين مدل‌هايي خودداري كنيد.
هر مانتوي كه خيلي گشاد و بادكرده باشد شما را بزرگتر از آنچه كه هستيد نشان مي‌دهد. مانتوهاي زنانه كمردار تنگ شما را خوش اندام و زيبا نشان مي‌دهد. مانتوي كه به انحناها و برجستگي‌هاي بدن تاكيد بيشتري بكند، توجه را از قد بلند دور مي‌كند و اندام شما را متناسب‌تر نشان مي دهد.
 
 
.:. خانم هاي ريزه اندام و كوتاه قد:
مانتوهاي ساده‌اي كه تنگ و قالب تن هستند، انتخاب كنيد. از پوشيدن مانتوهايي با دامن‌هاي خيلي گشاد و كلوش خودداري كنيد.
مانتو، باراني يا پالتويي انتخاب كنيد كه سايز كوچك و اندازه شما باشد. اگر در انتخاب سايز خود دقت نكنيد، مجبوريد شانه‌هاي بزرگ و آستين‌هاي بلند مانتويتان را به خياط بسپريد تا آن را اصلاح كند.
مانتوهاي خيلي بلند موجب مي‌شود كه كوتاهتر ديده شويد. يك مدل كوتاه تا روي زانو براي شما بسيار مناسب است.
مانتوي كه راه‌هاي عمودي باريكي دارد، باعث ايجاد خطوط عمودي بيشتري روي لباس مي‌شود و درنتيجه شما را بلندتر نشان مي‌دهد، همچنين اين مانتوها رسمي و كلاسيك است. دقت كنيد كه دامن مانتوي شما تا روي زانو باشد كه به بلندتر ديده شدن شما كمك مي‌كند.
از پوشيدن هر مانتويي كه جعبه مانند يا خيلي گشاد باشد(كه شما را چاق و تپل نشان مي‌دهد) يا مدل‌هاي چروك خودداري كنيد.
 
 
.:. خانم‌هاي چاق و درشت اندام:
سايز را فراموش كنيد و به دوخت مانتو توجه كنيد. هيچ كس نمي داند شما دقيقا چه سايز مانتويي بايد بپوشيد، بنابراين تلاش كنيد تا خود را در لباسي خيلي تنگ، در لباسي كه كاملا متناسب اندام شما نيست، در فشار قرار ندهيد. درعوض مانتو هايي را انتخاب كنيد كه اندازه شما دوخته شده باشد و دوختش مناسب اندام شما باشد. مانتو هاي كشي و استرچ و كمرهاي كشي معمولا براي زنان درشت اندام مناسب نيست.
 سعي كنيد خطوط افقي در مانتو‌يتان نباشد، راه راه پارچه ها، نوارها و خطوط افقي شما را چاقتر و عريضتر نشان مي دهد. مانتو هايي را بپوشيد كه خطوط و راه هاي عمودي دارند يا اصلا راه و خطي ندارند.
از پوشيدن مانتوهايي كه جيب هاي بغل از رو دارد، خودداري كنيد
مانتوهاي خيلي كوتاه انتخاب نكنيد و به دنبال مدل هايي باشيد كه شكاف هاي پهلو و جانبي دارند، زيرا اين مدل ها علاوه بر افزايش شيكي و مد بودن، به راحتي شما در هنگام حركت كمك مي كنند. مانتوهايي با دامن هاي كلوش ياA شكل بپوشيد.

.:. خانم هايي با شكم بزرگ:
از پوشيدن مانتوهاي كمردار جدا خودداري كنيد. كمر باعث ايجاد جمع‌شدگي و چين در قسمت شكم مي‌شود و دور شكم را بزرگتر از آنچه كه هست، نشان مي‌دهد.البته مانتوهاي مدل Wrap (مدلي كه يك طرف لباس روي طرف ديگر پيچيده مي‌شود) را مي توانيدبپوشيد. اين مدل بالاتنه باعث مي‌شود كه سينه شما به دو قسمت تفكيك بشود و كمر مشخص‌تري ايجاد كند، در نتيجه شكم شما كوچكتر به نظر مي‌رسد.
به دنبال مانتو هاي قالب تن راسته باشيد كه يك فرم يكدست مستقيم از شانه تا پايين پاي شما ايجاد مي كند.
به طور كلي جيب، پليسه و چين در ناحيه پشت، جلو و پهلوي شكم باعث مي شود كه به قسمت مياني بدن شما بيشتر توجه بشود و شكم شما بزرگتر به نظر برسد.
 
 
.:. خانم هايي با سينه بزرگ:
مانتوهايي با بالاتنه گشاد بپوشيد تا سينه هايتان را كوچكتر نشان بدهيد. مانتو هاي تنگ، در اطراف سينه كشيده مي شود و موجب مي شود تا افراد به اين ناحيه نگاه كنند. مانتوهايي كه در دو طرف دگمه دارند، سينه هاي شما را بزرگتر نشان خواهد داد.
از لوارم جانبي استفاده كنيد كه توجه را از سينه هاي شما دور مي كند. با استفاده از روسري هاي رنگي زيبا و فريبنده و جذاب يا كفش هاي زيبا، افراد بيشتر به آنها نگاه مي كنند تا سينه هاي بزرگ شما.
مانتوهايي با بالاتنه ساده و گشاد استفاده كنيد. جيب باعث جلب توجه به سينه هاي شما مي شود. مانتوهاي پليسه دار و چين دار، تنها باعث مي شود كه شكل سينه شما بزرگتر نشان داده شود
مانتوهايي با دامن چين دار يا پليسه دار، توجه را از سينه هاي شما دور مي‌كند و شما متناسب ديده خواهدي شد.
 
 
.:. خانم هايي با سينه كوچك:
مانتوهاي طرح دار بپوشيد. زناني كه سينه هاي كوچكي دارند، معمولا اندام گلابي شكلي دارند، در اين صورت نيمه پايين بدن آنها از نيم تنه بالايي آنها بزرگتر و سنگينتر است. براي ايجاد تعادل، مانتوهاي طرح دار و رنگ روشن با شلوارهاي تكرنگ و ساده بپوشيد. اما طرح هاي خيلي بزرگ را براي مانتوب خود انتخاب نكنيد. درعوض مانتو هايي كه طرح هاي متوسطي دارد و نه خيلي كوچك و نه خيلي بزرگ است، انتخاب كنيد.
مانتوهايي بپوشيد كه در قسمت سينه خود تزئينات دارد. هرچيزي در ناحيه سينه موجب مي شود كه سينه هاي شما بزرگتر به نظر برسد. مدل هايي كه درست زير سينه جمع مي شود، خودبه خود سينه را بزرگتر نشان مي دهد. پارچه هاي بافت دار يا براق در قسمت سينه نيز همين تاثير را دارد. دگمه، تزئينات، قلابدوزي و گلدوزي روش بسيار خوبي براي افزايش اندازه سينه شما است. پس از مانتوهايي كه تزئينات زيادي در بالاتنه آن به ار گرفته شده است انتخاب كنيد.

نوشته شده در شنبه 1390/1/6ساعت 13:47 توسط aseman790| (1) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog